چگونه باید با گرم شدن زمین مقابله کنیم؟

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۷ تیر ۹۶ - ۱۱:۳۷

  کد خبر : 55782
  به بهانه گرمای شدید امسال؛

  چگونه باید با گرم شدن زمین مقابله کنیم؟

  با توجه به فرارسیدن فصل گرما به نظر میرسد گرمای امسال بیش از سال گذشته باشد و بسیاری از دانشمندان گرم شدن زمین به دلیل وجود گازهای گلخانه ای را دلیل این گرمای شدید میدانند.

  تابستان امسال و گرمای روزهای آغازین آن از جمله موضوعات مورد توجه رسانه های خبری بوده است

  گرمای هوا که شدت فشار آن بیشتر بر ساکنان استانهای جنوبی کشور میباشد،متاسفانه در کنار معضل ریزگردها شرایط زندگی را برای هموطنان عزیز و شریف مان در این مناطق بسیار سخت تر از پیش نموده هرچند استان های نیمه شمالی  کشور نیز از سختی های این موج گرما در امنان نمانده اند و این مسئله تا جایی پیش رفت که وزیر نیرو را بر آن داشت تا مستقیما از مردم درخواست نماید تا در مصرف انرژی صرفه جویی نمایند.

  گرمای هوا کشور بخصوص در استانهای جنوبی که براساس ادعای روزنامه دنیای اقتصاد و به نقل الز روزنامه واشنگتن پست در آستانه به ثبت رساندن رکورد ی جهانی است آنجایی نگران کننده به نظر می رسد که طبق گزارش منتشر شده در این روزنامه به استناد محاسبات و تخمین های سازمان هواشناسی فرانسه،دمای هوای شهر اهواز پنجشنبه گذشته ۵۳٫۷ درجه سانتیگراد (معادل ۱۲۸٫۷ درجه فارنهایت) رکورد بیشترین حدود دمای هوا در ایران را به ثبت رساند.

  شاید بارها و بارها از طریق رسانه های مختلف خوانده یا شنیده باشید که جهان با مشکل جدی گرم شدن کره زمین روبرو است.

  خطری که بیش از همه زندگی و حیات نوع بشر را تهدید می کند.تولید گاز های گلخانه ای و عدم تجدید نظر انسان در سبک زندگی و بی توجهی به مخاطرات و عواقب اقداماتی که باعث افزایش بی رویه گاز  های گلخانه ای همچون دی اکسید کربن می شود. در حال حاضر منجربه آن شده تا ۳۰ دصد جمعیت جهان برای حداقل ۲۰ روز در سال در معرض گرمای کشنده ناشی از این روند مخرب قرار گیرند این نتیجه مطالعه ای در دانشکده هاوایی است که به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد به تازگی منتشر شده و در ادامه چنین می افزاید که بدون انجام اقدامی جدی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۱۰۰ میلادی ۳ نفر از هر ۴ نفر با خطر مرگ ناشی از گرمای شدید هوا مواجه هستند.

  در حال حاضر شاید درک این مشکل و توجه به خطرات گرم شدن زمین اندکی بیش از گذشته آسانتر بنمایاند،اما از جمله اقدامات مثبت و مناسبی که درکنار یادآوری و آگاه سازی افکار عمومی از عواقب گرم شدن هوای زمین می توان انجام داد این است که در خصوص تکالیف هر فرد در زمینه مقابله با این مشکل نیز اطلاع رسانی شود.به عبارتی هر شخص به عنوان یک انسان ساکن زمین برای مقابله با این مشکل و کم شدن خسارات و در نهایت عدم وقوع مشکلات محتمل از همین الان چه کارها و اقدامات موثر و مناسبی می تواند انجام دهد.

  قرار دادن لیستی از گزینه ها در مقابل هر فرد شاید مقدمه ای باشد تا هر کس بسته به جایگاه و موقعیتی که در این فرایند دارد بتواند دست به انجام اقدامی موثر بزند. اقدامی که آینده حیات را بر کره  زمین تضمین کند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro