دستور لغو سند ۲۰۳۰ به گیلان هم رسید/ اجرای طرح یاوران ولایت با هدف پویایی بسیج دانش آموزی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۸ تیر ۹۶ - ۷:۳۳

  کد خبر : 55795
  جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان خبر داد:

  دستور لغو سند ۲۰۳۰ به گیلان هم رسید/ اجرای طرح یاوران ولایت با هدف پویایی بسیج دانش آموزی

  جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان در حالی از برگزاری طرح یاوران ولایت در گیلان خبر داد که پیش از این و بر طبق سند ۲۰۳۰ مدنظر سازمان یونسکو باید جلوی فعالیت های بسیج دانش آموزی گرفته می شد.

  واران خبر: جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان در حالی از برگزاری طرح یاوران ولایت در گیلان خبر داد که پیش از این و بر طبق سند ۲۰۳۰ مدنظر سازمان یونسکو باید جلوی فعالیت های بسیج دانش آموزی تحت عنوان جلوگیری از ترویج خشونت گرفته می شد و برگزاری این دوره نشان از این دارد که تصویب لغو سند ۲۰۳۰ در شورای عالی انقلاب فرهنگی در دستور کار اجرایی دولت قرار گرفته است.

  سردار مهدی کاظمی پور در افتتاحیه طرح یاوران ولایت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۸۰۰۰ شهید استان گیلان و شهدای دانش آموزی در دفاع مقدس اظهار داشت: در عصر انقلاب اسلامی جهان دو قطبی بود و حضرت امام تحولی در تاریخ بوجود آورد که موجب شد دو تفکر در جهان کنونی حاکم شود.
  جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه امام خمینی(ره) تفکر انقلابی را در جهان بنا ساخت تصریح کرد: در غیاب امام معصوم ولی فقیه سکان دار جامعه است و عدالت را در جهان اسلام برقرار می کند.
  کاظمی پور با بیان اینکه تفکر مادی گرایی غرب در مقابل تفکر ولایت اسلامی قرار دارد خاطر نشان کرد: امام خمینی با ایجاد تفکر بسیجی در جامعه نقش ولایت را برای مردم تبیین کرد.
  وی ضمن تعریف بسیج از دیدگاه امام راحل گفت: امام بسیج را جمع فداکاری از مردم می دانند که با پیروی از تفکر عدالت در جهان اسلام در همه عرصه ها حضور دارند.
  جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه  امام خمینی(ره) بسیج را لشکر مخلص خدا می دانست تاکید کرد: امام معتقد بود اگر در کشوری نوای بسیج طنین انداز شد چشم طمع دشمنان از آن کشور دور خواهد شد.
  کاظمی پور با بیان اینکه بسیج باید همه جا حضور داشته باشد یادآور شد: رهبر معظم انقلاب معتقدند بسیاری از پیشرفت های نظام اسلامی مرهون تفکر و حضور بسیج است.
  وی با اشاره بر فرمایشات مقام معظم رهبری در تعریف بسیج تأکید کرد: همه دستاوردهای کشور ما در همه عرصه های علمی، نظامی و امنیتی با تفکر بسیجی کسب شده است.
  جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه مردم سرمایه اصلی نظام هستند گفت: به دلیل حاکمیت تفکر بسیجی در جامعه ی ما تمام تهدیدهای برنامه ریزی شده دشمن خنثی شده است.
  کاظمی پور با بیان اینکه ایران اسلامی آمادگی مقابله با تمام تهدیدهای در حال انجام دشمن را داراست متذکر شد: امروزه کشور ما در بعد نظامی به جایگاهی رسیده است که قدرت مقابله با هر نوع تهدیدی را داراست.
  وی با اشاره به تهدیدهای نرم دشمن اظهار کرد: اگر ما راه شهدا را دنبال کنیم  و پیرو سخنان ولی فقیه زمان باشیم می توانیم پرچم جمهوری اسلامی را به صاحب اصلی آن یعنی امام عصر تحویل دهیم.
  جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه جوانان  سرمایه اصلی کشور هستند گفت: اگر جوانان درک صحیحی از تهدیدها داشته باشند و بتوانند مدیرانی باشند که در جهت اداره قشر جوان و نوجوان درست عمل کنند انقلاب اسلامی تداوم خواهد یافت و این امر نیازمند طرح ها و دوره های ولایت است.
  کاظمی پور ضمن تشکر از مسئولین اداره کل آموزش و پرورش اظهار کرد: با اجرای این آموزش ها و با حضور مربیان با تجربه در این طرح ها سازماندهی مدنظر نظام مقدس و رهبری معظم انقلاب اجرا خواهد شد.
  وی تربیت فرماندهان و مدیران جوان را موجب ایجاد پویایی در فعالیت های بسیجی دانست و خاطر نشان کرد: امروز نوع تهدیدات دشمن متفاوت است، دشمن از داخل جوانان را به جاهایی می کشاند تا به برنامه ریزی خود برای سقوط نظام دست پیدا کند.
  جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان هدف از اجرای طرح یاوران ولایت را ایجاد پویایی و تحرک در واحدهای بسیج دانش آموزی دانست و افزود: این مهم استارت خوبی برای آینده و دوران دانشجویی خواهد بود و نیازهای تشکیلاتی را مرتفع خواهد کرد.
  کاظمی پور ارتقای سطح بینش و معرفت و نهادینه شدن گفتمان انقلابی را از دیگر اهداف این طرح دانست و متذکر شد: ایجاد زمینه پذیرش مسئولیت در آینده و ایجاد زمینه های علمی و مهارتی از دیگر ثمرات اجرای این طرح در بین داشن آموزان خواهد بود.
  انتهای پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro