پیاده روی بانوان در صومعه سرا برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۲ تیر ۹۶ - ۴:۰۶

  کد خبر : 55849
  به مناسبت روز عفاف و حجاب؛

  پیاده روی بانوان در صومعه سرا برگزار شد

  همزمان با ۲۱ تیرماه روز «عفاف و حجاب» بانوان قشرهای مختلف در صومعه سرا پیاده روی نمادین با عنوان «صیانت از حریم خانواده» را در این شهرستان انجام دادند.

  واران خبر به نقل از مهر: پیش از ظهر چهارشنبه همزمان با ۲۱ تیرماه سالروز حمله خونین رضاخان به تحصن کنندگان معترض به کشف حجاب در مسجد گوهرشاد که به نام روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است، همایش پیاده روی خانوادگی  بانوان صومعه سرایی با عنوان «صیانت از حریم خانواده» در این شهرستان برگزار شد.

  در این همایش که بانوان، دختران، مادران و زنان ورزشکار، هنرمند، خواهران پایگاه های مقاومت بسیج و زنان کارمند دستگاه های اجرایی شهرستان صومعه سرا حضور داشتند به صورت نمادین از مسجد جعفری(مصلای شهر) تا میدان ولیعصر(عج) هتل ابریشم پیاده روی کردند.

  بانوان صومعه سرایی در این پیاده روی پوستر، دست نوشته و بنرهایی با موضوع عفاف و حجاب در دست داشتند.

  مسئول کمیته بانوان و خانواده فرمانداری صومعه سرا در حاشیه این پیاده روی در گفتگو با ما با اشاره به جایگاه زنان و حجاب در اسلام و نظام مقدس اسلامی، اظهار کرد: انقلاب ما یک انقلاب اسلامی بوده و یکی از شاخصه های اصلی نظام ما اجرای احکام دینی و شرعی است.

  معظم علی پرست با بیان اینکه یکی از راه هایی که دشمن قبل از انقلاب برای تهی کردن جامعه از هویت اسلامی در پیش گرفته بود ترویج بی حجابی بوده است، افزود: دشمنان با وجود فضاسازی های مختلف نتوانستند به اهداف خود برسند.

  وی با اشاره به اینکه موضوع حجاب در جامعه برای حفاظت از حریم خانواده و حفظ مسائل دینی بسیار مهم است، گفت: امروز یکی از اهداف دشمنان برای ضربه زدن به نظام، ترویج فرهنگ بی حجابی است و ما برای مقابله و مبارزه با توطئه دشمن، باید برنامه داشته باشیم،

  مسئول کمیته بانوان و خانواده فرمانداری صومعه سرا خاطرنشان کرد: به همین منظور برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در سطح جامعه به ویژه در میان نسل جوان برنامه هایی فرهنگی در این زمینه در سطح شهرستان صومعه سرا برگزار می شود.

  وی در ادامه با اشاره به پیاده رویی نمادین زنان محجبه از قشرهای مختلف در شهرستان صومعه سرا، تصریح کرد: برگزاری همایش «صیانت از حریم خانواده» و برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب، تجلیل از بانوان محجبه و فعالان اجتماعی و بانوان کارآفرینان از دیگر برنامه های این هفته در شهرستان صومعه سرا است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro