فوتبال صومعه‌سرا؛ خاطرات گذشته، بلاتکلیف برای آینده

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۴ تیر ۹۶ - ۶:۰۵

  کد خبر : 55875
  میثم محبوب

  فوتبال صومعه‌سرا؛ خاطرات گذشته، بلاتکلیف برای آینده

  فوتبال صومعه‌سرا سالی بدون تیم و سالی با تیم در لیگ استان به‌صورت کجدار و مریض روزگار گذرانده است.

  واران خبر: روزی که “رولند کخ ” سرمربی آلمانی استقلال پس از یک سال کارکردن در این باشگاه و فوتبال ایران در حال ترک کشورمان بود،  در مصاحبه‌ای گفت که شما بیش‌ازاندازه  خاطرات گذشته‌تان را یاد آورده و درگیر آن هستید. مهم این است که با تلاش و فراهم کردن شرایط بتوانید در حال هم خاطرات خوبی برای آینده رقم بزنید.

  حکایت شبیه حکایت فوتبال صومعه‌سراست. شهری که همین چند روز پیش ” حمید حاج ملک ” داور این شهر به‌عنوان سومین داور برتر  فصل گذشته لیگ برتر انتخاب شد تا نامی هم از فوتبال این شهر در سطح کشور به میان بیاید. فوتبال صومعه‌سرا در دهه‌های ۵۰ و ۶۰ و تا کمی بیش از نیمه دهه ۷۰ در بخش باشگاهی رونق داشت و البته بعدازآن حدود دو دهه هم است که با خاطرات آن‌ها روزگار می‌گذراند و اگر سری به استادیوم کارگران این شهر بزنید همه‌روزه شاهد تمرین و بازی دو تیم از پیشکسوتان این شهر خواهید بود تا همچنان همان نسل خاطره ساز، فعال‌ترین بخش امروز فوتبال صومعه‌سرا باشند.

  نزدیک به دو دهه است که فعالیت باشگاهی در صومعه‌سرا روالی مشخص و سازمان‌یافته دنبال نمی‌کند و اخبار فوتبالی این شهر پیرامون عملکرد انفرادی بازیکنان یا مربیان و یا داوران این شهر است. اتفاقاً فعالیت و درخشش افرادی از این شهر به‌عنوان بازیکن و مربی که در چنین شرایطی تغذیه‌کننده تیم‌های دیگر استان و کشور بوده و حتی ملی‌پوش هم شده و نیز حضور فعلی دو داور این شهر در لیگ‌های برتر و دسته یک نشان از وجود استعداد و توانمندی این شهر دارد اما مشکل اصلی فوتبال صومعه‌سرا در سال‌های اخیر نبود یک جریان هدفمند توأم با سازمان‌دهی مستمر و برنامه‌ریزی است و اگر حرکتی هم در زمینه راه‌اندازی تیم فوتبالی در این شهر صورت گرفته خیلی زود شعله‌های اشتیاقش خاموش شده و شاهد استمرار، حمایت و برنامه‌ریزی زمان‌دار نخواهد بود و این‌گونه می‌شود که مرور خاطرات گذشته و موفقیت‌های انفرادی تنها دل‌خوشی این روزهای فوتبال دوستان این شهر شده است.

  در سال‌های اخیر هم داستان به همین منوال سپری‌شده، فوتبال این شهر سالی بدون تیم و سالی با  تیم در لیگ استان به‌صورت کجدار و مریض روزگار گذرانده است. سال گذشته اما با تیم‌داری بخش خصوصی در باشگاه میرزا کوچک و کسب مجوز حضور در لیگ دسته سه اگرچه شور و شوقی به هوای فوتبالی این شهر بخشیده شد  اما به همان دلایل اشاره‌شده منجر به موفقیت نشد تا پس‌ازآن مجدداً سکوتی سهمگین بر فضای فوتبالی این شهر حاکم شده و حتی هاله‌ای از ابهام در مورد آینده این تیم ایجادشده،  تا جایی که این روزها صحبت از دلسرد شدن مالک این باشگاه به میان بیاید.

  خلاصه کلام اینکه  علاقه‌مندی و استعداد در فوتبال صومعه‌سرا به‌اندازه کافی وجود دارد اما این شرط کافی برای قرار گرفتن قطار فوتبال این شهر روی ریل پیشرفت نیست. فوتبال صومعه‌سرا اول‌ازهمه باید تکلیفش را مشخص کند، خواسته‌ها، شرایط، هدف‌گذاری و مدت‌زمان برنامه خود را روشن کرده تا هم خود از بلاتکلیفی درآید و هم سرمایه‌گذاران ورود کرده را دلگرم کرده و حفظ کند./فارس

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro