غذاهای ممنوعه کودکان زیر ۲ سال!/ هشدار جدی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۵ مرداد ۹۶ - ۲۱:۰۷

  کد خبر : 56073

  غذاهای ممنوعه کودکان زیر ۲ سال!/ هشدار جدی

  متخصص تغذیه گفت:‌ اساساً نباید مادران، خوراکی‌هایی همچون عسل و ماهی را تا ۲ سالگی به کودک خود بدهند زیرا آنزیم گوارشی کودک آمادگی هضم آنها را ندارد.

  مرتضی صفوی متخصص تغذیه گفت:‌ در سال‌های اولیه تغذیه کودکان، مادران نباید از غذاهای سنگین، نفاخ و باددار استفاده کنند زیرا معده کودک تازه شروع به کار کرده، ضعیف است و تحمل ندارد.

  وی افزود: توصیه می‌شود از ۶ ماهگی که خوراک و تغذیه کودک آغاز می‌شود از غذاهای آرام و زودهضمی همچون سوپ و حریره استفاده شود. تغذیه کودک با شیر و برنج تا یک سالی ادامه یابد و بعد از آن تغذیه با تخم‌مرغ آغاز شود.

  صفوی ادامه داد: اساساً نباید مادران خوراکی‌هایی همچون عسل و ماهی را تا ۲ سالگی به کودک خود بدهند زیرا آنزیم گوراشی کودک آمادگی هضم آنها را ندارد.

  این متخصص تغذیه گفت:‌ تغذیه کودکی که تازه شروع به خوردن غذا کرده باید کاملاً بی‌مزه و بدون شکر و نمک باشد؛ در غیر این صورت کودک در آینده مبتلا به پرفشاری خون و دیابت خواهد شد.

  وی در پاسخ به این سؤال که «بعضی از خانواده‌ها در ابتدا که کودک آغاز به خوردن خوراکی‌ و غذاها می‌کند از تنقلاتی همچون چیپس، پفک و نوشابه استفاده می‌کنند، آیا این می‌تواند برای بچه مضر باشد؟»، گفت: خانواده‌ها باید دقت کنند که خوراندن این تنقلات یا نوشابه می‌تواند بعداً مشکلات جدی در گوارش کودک ایجاد کند.

  صفوی گفت: عده‌ای می‌گویند تغذیه کودک تا ۲ تا ۳ سالگی با غذاهای میکس شده سبب تضعیف معده کودک شده و در آینده قدرت هضم را با مشکل مواجه می‌کند، در حالیکه این موضوع علمی نیست.

   

  منبع: سلامت نیوز

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro