کشف مخفیگاه موشک‌های ضدهوایی داعش توسط ارتش لبنان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۳۱ مرداد ۹۶ - ۱۶:۳۹

  کد خبر : 56524

  کشف مخفیگاه موشک‌های ضدهوایی داعش توسط ارتش لبنان

  نیروهای ارتش لبنان مخفیگاه موشک‌های ضد هوایی متعلق به داعش را در منطقه‌ای که این گروه تررویستی آن را ترک کرده است، کشف و شناسایی کرد.

  به گزارش واران نیوز به نقل از «رویترز»، یک منبع امنیتی در ارتش لبنان اعلام کرد، عناصری از نیروهای لبنانی موشک‌های ضد هوایی را در یکی از مخفیگاه‌های تسلیحاتی واقع در منطقه‌ای که داعش از آنجا عقب‌نشینی کرده است، کشف کرده‌اند.

  این منبع تصریح کرد، در میان سلاح‌های کشف‌شده خمپاره‌انداز، مسلسل‌های سنگین، تفنگ‌های تهاجمی، نارنجک، سلاح‌های ضد تانک، مین ضد نفر و مهمات نیز دیده می‌شود.

  ارتش لبنان، روز شنبه ( ۱۹ آگوست) عملیات علیه مواضع داعش در مناطق مرزی با سوریه را آغاز کرد. به موازات این عملیات، نیروهای ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان نیز عملیات جداگانه‌ای در داخل سوریه آغاز کردند.

  در تحولی دیگر، یک منبع امنیتی در لبنان به تلویزیون «المیادین» گفت که دستگاه اطلاعاتی ارتش لبنان یک مسئول امنیتی داعش را که حدود ۳ سال پیش در عملیات علیه ارتش مشارکت داشت، بازداشت کرده است.

  طبق اعلام این منبع، تروریست بازداشت‌شده که «باسل عبدالقادر» نام دارد، به مشارکت در حملات به مراکز ارتش، ربودن و قتل نیروهای نظامی لبنانی اعتراف کرده است.

  منبع: تسنیم

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro