مردم جم از تشنگی تلف می‌شوند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۸ دی ۹۱ - ۹:۱۰

  کد خبر : 5668

  مردم جم از تشنگی تلف می‌شوند

  به گزارش خبرگزاری فارس از جم، حجت‌الاسلام علی رضایی در جمع مردم و مسئولان جم اظهار داشت: خدمات‌رسانی به مردم …

  به گزارش خبرگزاری فارس از جم، حجت‌الاسلام علی رضایی در جمع مردم و مسئولان جم اظهار داشت: خدمات‌رسانی به مردم و تامین امکانات رفاهی برای مردم از مهم‌ترین وظایف مسئولان در نظام اسلامی است.

  وی افزود: شهرستان جم از شهرستان‌های تاثیرگذار در سطح استان و کشور است که متاسفانه آنگونه که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته و بسیاری از امکانات اولیه را نیز ندارد.

  عضو شورای اسلامی جم با اشاره به لزوم راه‌اندازی دانشکده فنی مهندسی جم خاطرنشان کرد: تاسیس این دانشکده جزء مصوبه‌های هیأت دولت بوده و تاکنون چند سال است که مردم در انتظار راه‌اندازی آن هستند.

  رضایی تصریح کرد: دانشگاه در هر منطقه مایه خیر و برکت است، احترام به اساتید و به دانشجویان لازم است و نباید آنها را ترک کرد، اینها منابع این شهرستان هستند؛ نفت و گاز روزی تمام می‌شوند اما اساتید و دانشجویان ماندگارند.

  وی اضافه کرد: دانشکده‌ فنی و مهندسی سه سال در شهرک پردیس مستقر است و هنوز مکان مستقلی ساخته نشده و باتوجه به چنین بی مهری احتمال تعطیل شدن آن زیاد است.

  رضایی خواستار تامین زمین مناسب و ساخت ساختمان دانشکده شد و گفت: از مسکن و شهرسازی و سایر ادارات مرتبط می‌خواهیم موضوع را با جدیت پیگیری و مشکل را رفع کنند؛ زحمات زیادی کشیده شده تا به اینجا رسیده؛ باتوجه به اینکه اعتبار ساخت این دانشگاه آماده است و قرار گاه خاتم‌الانبیاء آمادگی کار را دارد، اما زمین آماده نیست.

  دیجیتال کردن شبکه‌های صدا و سیما

  امام جمعه موقت جم خواستار دیجیتال کردن صدا و سیمای جم شد و اظهار داشت: دیجیتال کردن صدا و سیما جزو مصوبات است و جاهای دیگر استان نیز دستگاه دیجیتال نصب شده اما چند سال است که این طرح در شهرستان روی زمین مانده است.

  رضایی گفت: آیا مردم حق ندارند شبکه استانی خودشان را دریافت کنند؛ معجونی از ایران در این شهرستان هستند از فرهنگ‌ها و سلائق مختلف؛ آیا حق ندارند که شبکه‌های استانی خودشان را ببینند؟ چرا برای جاهای دیگر اعتبار می‌گذارند و اقدام می‌کنند ولی نوبت به جم که می‌رسد می‌گویند نیست؟ استاندار محترم ! چرا تا به حال این سیستم نصب نشده است؟

  راه‌اندازی خط آب کوثر لازم است

  وی بر لزوم راه‌اندازی خط آب کوثر در جم تاکید کرد و اذعان داشت: در حال حاضر انتقال خط کوثر بسیار ضعیف کار می‌شود؛ تا به حال میزان بارندگی شهرستان زیر ۱۰۰ میلیمتر بوده و چیزی به پایان سال باقی نمانده؛ شهرستانی که میزان بارندگی آن بالای ۴۰۰ میلیمتر بوده امسال با کمبود بارش مواجه شده و تکمیل نشدن خط آب کوثر مشکلاتی را ایجاد کرده است.

  رضایی با هشدار در مورد تلف شدن مردم جم از تشنگی گفت: اگر امسال خط کوثر وصل نشود، نه تنها درختان می‌خشکند، که مردم نیز از تشنگی تلف می‌شوند.

  وی اظهار داشت: خواهش می‌کنیم هرچه سریعتر خط کوثر وصل بشود تا مردم مشکل پیدا نکنند و از مسئولان می‌خواهیم با مردم روراست باشند و به مردم دروغ نگویند و در راستای رفع مشکلات اهتمام ورزند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro