امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 6 July , 2022
امروز : چهارشنبه, ۱۵ تیر , ۱۴۰۱ - 7 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 5728
  پرینتخانه » اخبار روز ایران و جهان, سیاسی تاریخ انتشار : 08 ژانویه 2013 - 9:05 |

اخبار ویژه روزنامه های سه شنبه

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، اخبار ویژه روزنامه های امروز را می توانید در اینجا بخوانید. *کیهان: فریبکاری تازه لیدر حلقه انحرافی تیم حامی رئیس حلقه انحرافی در صدد اجرای نمایش دعوت مردمی(!) از وی برای نامزدی است. طبق این سناریو که مشابه آن در سال ۸۴ از سوی یکی از رقبای احمدی نژاد […]

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، اخبار ویژه روزنامه های امروز را می توانید در اینجا بخوانید.

*کیهان:

فریبکاری تازه لیدر حلقه انحرافی
تیم حامی رئیس حلقه انحرافی در صدد اجرای نمایش دعوت مردمی(!) از وی برای نامزدی است. طبق این سناریو که مشابه آن در سال ۸۴ از سوی یکی از رقبای احمدی نژاد مورد استفاده قرار گرفت، اشخاص و گروه هایی به شخص موردنظر مراجعه و با عرض نیاز و التماس، دعوت می کنند تا نامزد انتخابات شود. این ظاهرسازی هم اکنون نیز از سوی روزنامه های زنجیره ای برای یکی از چهره های سیاسی انجام می شود اما نکته جالب تقلید این روش از سوی حلقه انحرافی است.

اخیرا مشاور آقای «م» در جمع چند نفر از حامیان وی گفته است؛ بعضی ها در انتخابات نگاه مطالبه گر و متکبرانه دارند و خود را بزرگ و کامل نشان می دهند؛ نگاهی که خود را برتر از دیگران می بیند و سفارش می کند از او بخواهند تا به عرصه گام بگذارد. نگاه دوم عرضه است که دارنده این نگاه نیز خواهان دستیابی به موقعیت ریاست اجرایی است اما مطالبه نمی کند بلکه خود را عرضه می کند.

او خود را واجد خصلت های پسندیده می بیند اما نه به اندازه فرد مطالبه گری که همه صفات نیک را منحصر در خود ببیند و مردم را صرفاً در صورت انتخاب خود بر جاده صواب می داند. نگاه سوم نگاه اجابت است که مطالبه ریاست را ندارد و نه مثل گروه اول و نه مثل گروه دوم است. او اصلاً به این معنا نمی اندیشد که بخواهد رئیس شود.

خواهش این معنا در او نیست اما در صورتی که از او بخواهند و حجت بر او تمام شود از اجابت خواسته ها ابا و استنکاف نمی و رزد. در صورتی که به سراغش بروند و قانعش کنند که تو باید در این عرصه وارد شوی و مردم خواهانش باشند، ممکن است پا به میدان بگذارد و از پذیرش خواسته ها ابا نکند. این گروه برای فهم مردم ارزش فوق العاده ای قائل هستند.

«ب-ش» با استناد نادرست به سیره امیر مؤمنان(ع) در قدرت گریزی و پذیرش حکومت پس از اصرار مردم می گوید: ما وقتی این مبانی را داشته باشیم می توانیم با یک نگاه مترقی به کاندیداهای احتمالی نگاه کنیم و تشخیص دهیم مبنای علوی در کدام یک بیشتر و بهتر دیده می شود. مبنای آن، فردی علوی است که ابدا سخنی از ریاست نزده اگر چه همگان در واهمه هستند که مبادا او بیاید! اگر بیاید رد صلاحیت می شود! نباید بیاید! وا انقلابا! وا اسلاما! وا ایرانا!… ولی او تا به حال یک کلمه دال بر این که من می خواهم قدمی برای ریاست جمهوری بردارم عنوان نکرده است.

وی توضیح نداد که عملکرد فسادآمیز و اباحی گرانه حلقه انحرافی در عرصه های اقتصادی و فرهنگی و سیاسی چه نسبتی جز تعارض با سیره امیر مؤمنان(ع) دارد اما در ادامه سخنانش از حضار خواست سراغ «م» رفته و از او تقاضا کنند و حجت را تمام کنند تا او نامزد شود! او می گوید؛ جناب مهندس نه مطالبه گر است و نه عرضه کننده. هر چه یاران می پرسند که او می آید و تقاضا می کنند، پاسخی نمی شنوند اما من امروز به همین یاران توصیه دارم، سفارش دارم که اینقدر به دنبال این معنا نباشید که مهندس می آید یا نمی آید، دیر شده است! اگر می خواهد بیاید باید کار را شروع کنیم!

اگر نمی خواهد بیاید پس چه کسی می خواهد بیاید؟ مبنای فکری مهندس اصلا این نیست! یعنی در انتخاب شدن مبنا این نیست که مطالبه گری کنند یا خودشان عرضه کنند. اگر روزی تکلیف شود، از اجابت ابایی ندارند. به مردم احترام می گذارند ولی هرگز عرضه ای در کار نخواهد بود، هرگز مطالبه ای در کار نخواهد بود. یک توصیه دیگر هم دارم. من از دوستان مهندس بارها شنیده ام که بالاخره ما باید یک حرکتی را آغاز کنیم، چرا نمی گویند چه کار کنیم، می خواهند بیایند یا نه؟ من می گویم هرگز از دهان «م» نخواهید شنید که من می آیم! تاکید می کنم که اصلا مبنای ایشان این نیست. مبنای او ابا و پرهیز است و در عین حال احترام به خواست مردم.(!)

مشاور آقای «م» در این محفل انتخاباتی گفته است؛ ما باید مطالبه گر باشیم نه کسی که می خواهد رئیس شود. اجابت در برابر مطالبه است و قضیه باید درست برعکس شود. تا شما نخواهید او نمی آید چون او برای عقل شما احترام قائل است، برای خواستن شما احترام قائل است.یادآور می شود برخلاف این اظهارات فریبکارانه، حلقه انحرافی از مدت ها مشغول مهره چینی و ستادسازی انتخاباتی است.

فعالیت زیرجلکی به سبک خاتمی
برخلاف تظاهر خاتمی به بی میلی نسبت به انتخابات و عدم امکان فعالیت سیاسی، شعبه بنیاد وابسته به وی در کرمانشاه راه اندازی شد.به نوشته یک نشریه اصلاح طلب محلی، شعبه بنیاد باران در استان کرمانشاه اخیرا با حضور زاهدی و زمانی قمر (استانداران اسبق ایلام) راه اندازی شده و اعضای این شعبه استانی معرفی شده اند.

خاتمی اخیرا گفته بود امکان فعالیت سیاسی وجود ندارد و چشم اندازی برای معرفی نامزد از سوی اصلاح طلبان دیده نمی شود. این در حالی است که نامبرده به همراه طیفی از عناصر آلوده به فتنه نسبت به خیانت های انجام گرفته در آن زمان موضع علنی نگرفته و صرفا در محافل خصوصی نسبت به هزینه سنگینی که اردوکشی خیابانی و ایجاد آشوب و مقابله با قانون برای اصلاح طلبان پدید آورد، ابراز تأسف می کند.

یادآور می شود شبکه سازی سیاسی در پوشش فعالیت های مدنی یکی از فرمول های دیکته شده تئوریسین های کودتای نرم است. شبکه اصلی و چند لایه جریان نفاق در جریان آشوبگری ۳ سال پیش به میزان بسیار زیادی آسیب خورد.

حضور تروریست ها در نشریات زنجیره ای
یکی از روزنامه های زنجیره ای که تاکنون چند نوبت توقیف شده اخیراً پس از رفع توقیف فعالیت های خود را آغاز کرده است. این در حالی است که این روزنامه در شماره های اخیر خود اقدام به تجلیل، بزرگداشت و مصاحبه با افراد معلوم الحالی نظیر غلامحسین ساعدی، مجید تهرانیان، سیمین بهبهانی و… کرده است. غلامحسین ساعدی از جمله نویسندگان خدمتگزار دربار پهلوی است که موضع گیری آشکار علیه جمهوری اسلامی داشته و حتی مجلس چهلم او توسط سازمان منافقین برگزار شده است.

ساعدی عضو سابق شورای ملی مقاومت وابسته به گروهک تروریستی منافقین و از جمله کسانی است که در کارنامه اش کارهای مبتذل جنسی به چشم می خورد تا آنجا که یکی از ضد انقلابیون خارج نشین پس از مشاهده نمایش «ناموس پرستان» وی می نویسد: «به قصد تفحص در میان جمع تماشاچیانی که بعد از مراسم در لابی سالن و بیرون در ایستاده بودند با گوش های تیز چرخی زدم. همجنس باز، بچه باز، همجنس گرا، […]، همجنس خواه واژه هایی بود که شنیدم [تا] رابطه این دو کاراکتر را به نحوی در زبان بازگو کند» ساعدی به دلیل همین کارنامه سیاه به صورت غیرقانونی از ایران گریخت و به اروپا پناهنده شد.

هدایت متین دفتری که برابر اسناد منتشر شده لانه جاسوسی آمریکا نفوذی سازمان سیا در جبهه ملی بود درباره حضور ساعدی در اروپا می گوید: «ساعدی […] آمد و اسلحه را علیه رژیم جدید [جمهوری اسلامی] بلند کرد.» اما روزنامه مذکور به همین مقدار اتکا نکرده و از مجید تهرانیان از عوامل سازمان سیا در کمیته مشترک ایران و آمریکا موسوم به افق های ایران و آمریکا تجلیل به عمل می آورد که از قضا او نیز از سال ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ساکن آمریکا شد.

حال باید از مسئولان محترم فرهنگی در وزارت ارشاد، هیئت نظارت بر مطبوعات و سایر نهادها که نسبت به انتشار کاریکاتوری تأویل بردار در یکی از روزنامه های صبح حساس شده و واکنش نشان داده اند پرسید آیا تجلیل و بزرگداشت تروریستهایی این چنین را توهین به نظام و انقلاب اسلامی قلمداد نمی کنند؟ و آیا چنین روزنامه ای که هیچ گونه هویت فرهنگی نداشته و صرفاً به مطرح سازی شخصیت های غیراخلاقی، غرب گرا و مخالف نظام اسلامی می پردازد شایستگی ادامه فعالیت در سرزمینی که به خون هزاران شهید آغشته است را دارد؟

عاموس یادلین: جنگ ۸ روزه برای اسرائیل گران تمام شد

مفاد یک گزارش امنیتی رژیم صهیونیستی حاکی از این است که جنگ ۸ روزه غزه برای این رژیم بسیار گران تمام شده است.
به گزارش العالم، روزنامه «ورلد تریبیون» به بررسی گزارش یکی از دستگاه های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در خصوص آتش بس اخیر این رژیم و مقاومت فلسطین در غزه پرداخت. در گزارش مرکز «مطالعات امنیت ملی» رژیم صهیونیستی آمده است: اسرائیل در حالی به جنگ اخیر خود پایان داد که قدرت این رژیم برای مقابله با حماس کاهش یافته بود.

«عاموس یادلین» رئیس سابق دستگاه اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی که این گزارش را تدوین کرده، اذعان می کند توافقنامه آتش بس به وضعیت نظامی و سیاسی این رژیم ضربه زد و اسرائیل با بندهایی در این توافقنامه موافقت کرد که به نفعش نیست.
در این گزارش همچنین تاکید شده است: توافقنامه آتش بس برای جنبش حماس پیروزی سیاسی به ارمغان آورد، و اسرائیل را به چالش کشید.

عاموس یادلین تاکید می کند: بندهای توافقنامه آتش بس بسیار سنگین بود و اسرائیل را زیر سؤال برده است.
همزمان روزنامه یدیعوت آحارونوت در گزارشی به نقل از برخی منابع صهیونیست مطلع نوشت: انتفاضه سوم آغاز شده است.
این روزنامه از قول یکی از فرماندهان ارشد ارتش اسرائیل به نام یانیو آلالوف نوشت: ما در آستانه انتفاضه سوم قرار نداریم، بلکه انتفاضه

سوم عملا شروع شده است؛ و پیش بینی می کنیم که ناآرامی ها و درگیری های کرانه باختری رود اردن بیش از پیش افزایش یابد.
آحارونوت می افزاید: «آلالوف پس از برگزاری یکی از تمرینات نظامی ارتش این اظهارات را بیان کرد. این تمرین نظامی بخشی از برنامه آماده سازی نیروهای ارتش برای مقابله با ناآرامی های کرانه باختری بود.»

این روزنامه خاطرنشان کرد: ناآرامی ها و درگیری های کرانه باختری پس از حمله به باریکه غزه و ارتقای جایگاه فلسطین در سازمان ملل متحد به عنوان ناظر غیر عضو افزایش یافته است.
آلالوف در ادامه اظهارات خود گفته است: اسرائیل باید به فکر اجرای عملیات نظامی دیگری در باریکه غزه باشد، یا قدرت بازدارندگی خود را افزایش دهد، ارتش با کمبود نیروی ذخیره مواجه است.

حداد عادل: اعلام کرده ایم که در ائتلاف بسته نیست
حداد عادل گفت: اعضای ائتلاف اصولگرایان از ۳نفر به ۴یا ۵ نفر افزایش می یابد.
عضو ائتلاف سه نفره اصولگرایان با بیان اینکه احتمال دارد در آینده اعضای ائتلاف اصولگرایان از سه نفر به چهار یا پنج نفر افزایش پیدا کند، گفت ما هیچ دیداری با محسن رضایی نداشته ایم.

به گزارش تسنیم غلامعلی حداد عادل درباره مطرح شدن برخی اخبار مبنی بر امضای منشور انتخاباتی توسط حداد عادل، ولایتی و قالیباف اظهار داشت: بحث منشور هیچگاه مطرح نبوده بلکه میان ما سه نفر توافقی است که اگر از میان ما فردی انتخاب و نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد، دیگران با او رقابت نکنند و رأی نشکند.

وی در این زمینه افزود: احتمال دارد در آینده، اعضای ائتلاف اصولگرایان از سه نفر به چهار یا پنج نفر افزایش پیدا کند.
وی درباره مطرح شدن دیدار محسن رضایی با اعضای ائتلاف ۱+۲ نیز گفت:ما هیچ دیداری با آقای رضایی نداشته ایم و نشنیده ام که وی ابراز تمایلی برای حضور در ائتلاف ۱+۲ داشته باشد.

حداد عادل همچنین اظهار داشت: ما اعلام کرده ایم در ائتلاف بسته نیست و هر اصولگرایی که بخواهد، می تواند در جمع ما حضور داشته باشد.در همین حال دو عضو فراکسیون اکثریت مجلس نسبت به نامزدی علی لاریجانی ابراز تمایل کردند.
علی برومند عضو فراکسیون رهروان ولایت گفته است: ما در سفری که با آقای لاریجانی به اردبیل داشتیم به ایشان پیشنهاد کاندیداتوری دادیم.

وی در مصاحبه با آریا اضافه کرد: لاریجانی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم تا حدودی متقاعد شده است. ما به ایشان پیشنهاد کاندیداتوری دادیم زیرا معتقدیم آقای لاریجانی فرد توانمندی است، که به اصول دموکراسی اعتقاد دارد و خردمندانه تر از دیگران می تواند کشور را اداره کند.

وی اظهار داشت: تا آنجایی که بنده می دانم آقای لاریجانی می خواهد به جمع بندی کلی برسد. در این راستا ما و آقای علی مطهری به طوری جدی کاندیداتوری ایشان را پیگیری خواهیم کرد البته در چند هفته اخیر نیز آقای مطهری به طور جدی رئیس مجلس را تشویق می کند تا در انتخابات کاندیدا شود.

وی تصریح کرد: اگر چنانچه آقای لاریجانی کاندیداتوری را نپذیرفتند بنده آقای ولایتی را گزینه مناسبی برای ریاست جمهوری می دانم.
شجاعی کیاسری سخنگوی فراکسیون رهروان نیز از برخی دعوت ها از علی لاریجانی برای نامزدی انتخابات خبر داده و گفته است: اما رئیس مجلس هنوز نظرنهایی خودش را در این خصوص اعلام نکرده است.

وی تاکید کرد: اگر آقای لاریجانی برای کاندیداتوری به جمع بندی برسد قطعا آن را اعلام خواهیم کرد، اما بنده امروز (دیروز) با رئیس مجلس در این خصوص صحبت کردم که ایشان گفتند «در حال حاضر اعلام نظر زود است».

*وطن امروز:

«فائزه» ادب شده به بند عمومی بازگشت؟
فائزه هاشمی که با دستور مقامات زندان اوین به خاطر «تخلف» رفتاری به سلول انفرادی منتقل شده بود، مجددا به بند عمومی بازگشته است. چندی پیش، پس از انتشار گزارش‌هایی از درون زندان توسط فائزه هاشمی، خبر انتقال او به سلول انفرادی منتشر شد. به گزارش پایگاه خبری «ما هستیم»، فائزه هاشمی در روز ۹ دی‌ماه به خاطر انجام «تخلفات» به تحمل ۳ هفته حبس انفرادی محکوم شده بود. اما روز گذشته چند منبع مختلف تایید کردند فائزه هاشمی به بند عمومی زنان منتقل شده است.از سوی دیگر، یک منبع دیگر تایید کرد که هاشمی با برادر خود نیز ملاقات کرده است.

دست رد خاتمی به سعید حجاریان برای کاندیداتوری
شنیده شده‌است حجاریان به خاتمی گفته‌است بیا و قلندری کن که خاتمی گفته است من نمی‌توانم ۲۰ میلیون رأی را با ۵ میلیون رأی معاوضه کنم. همچنین شنیده شده با وجود گذشت چند ماه از مانیفست پیشنهادی سعید حجاریان برای اصلاح‌طلبان هنوز این مانیفست مورد تایید این جریان از جمله خاتمی قرار نگرفته است.

ماجرای نامه خاتمی به رهبری و واسطه‌گری هاشمی
در پی انتشار و تکذیب خبر «نامه خاتمی به رهبر معظم انقلاب» از سوی برخی رسانه‌ها، شنیده‌های خبرنگار فارس حاکی از آن است که خاتمی طی دیداری با هاشمی رفسنجانی برخی موارد را با وی درمیان گذاشته بود که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نیز این موارد را به اطلاع رهبر معظم انقلاب رسانده است. پیش از این برخی سایت‌های خبری به نقل از خاتمی نوشته بودند خبر نامه‌نگاری بنده به رهبری با وساطت آقای هاشمی به کلی دروغ است؛ اگر بخواهم این کار را بکنم، خودم مستقیما این کار را انجام خواهم داد. نه نامه‌ای نوشته شده و نه آقای هاشمیواسطه بوده است.

دستگیری ۹ جاسوس موساد
فارس گزارش داد: نیمه دوم آذر امسال ۹جاسوس موساد در ایران دستگیر شدند؛ این جاسوسان اطلاعاتی مربوط به فرودگاه‌ها، نفت و راه‌ها را به خارج از کشور مخابره می‌کردند.

*خراسان:

بررسی واگذاری متروی تهران به دولت مجددا در دستور کار قرار گرفت
بر اساس دستورات یکی از وزرای مهم کابینه، مقرر شده کارگروههای مربوط به پیگیری ایجاد یک مدیریت واحد شهری در پایتخت مجددا فعالیت خود را آغاز کرده و در موضوعاتی مانند واگذاری آب، برق و فاضلاب به شهرداری و محول شدن ساخت مترو به دولت به بررسی قوانین و مقررات پرداخته و پیشنهادات خود را درباره نحوه تغییر دستگاههای مسئول به مدیران ارشد اجرایی ارائه کنند.

هشدار گازی وزیر نفت به اعضای کابینه
رستم قاسمی وزیر نفت اخیرا با ارسال نامه ای به همه اعضای کابینه، از آنها خواسته است با توجه به شروع فصل سرما و افزایش شدید مصرف گاز طبیعی در بخش های مختلف کشور از جمله ساختمان ها و اماکن دولتی، مواردی مانند خاموش کردن سامانه های گرمازا در ساعات غیراداری و مراقبت از درجه حرارت استاندارد اتاق های کار را مد نظر قرار دهند چراکه شرکت های گاز استانی در صورت تخطی مشترکان، حتی دستگاههای دولتی موظف به قطع گاز آنها هستند.

*آرمان:

جایگزین جوانفکر درایرنا مشخص شد
شنیده شد که مجید امیدی‌شهرکی، مدیرکل امور امنیتی سیاسی ریاست‌جمهوری، جایگزین علی‌اکبر جوانفکر در ایرنا خواهد شد. ایسنا نوشت؛ گفتنی است علی‌اکبر جوانفکر مدیرعامل فعلی ایرنا به علت اتهامات وارده به وی در زندان اوین به‌سر می‌برد. به‌تازگی نیز غلامحسین الهام سخنگوی دولت جایگزین وی در شورای‌عالی نظارت بر صداوسیما شده بود.

ویزیت بیماران توسط خانم منشی
شنیده شد که منشی مطبی که در نبود متخصص و جراح چشم‌پزشک، چشم‌های بیماران را معاینه می‌کرد، دستگیر شد. قدس نوشت؛ رئیس تعزیرات حکومتی ورامین گفت: این منشی که زنی ۳۰ساله است، چهار روز در هفته بر صندلی متخصص تکیه می‌زد و چشم‌ بیماران را معاینه می‌کرد. مثنوی افزود: با گزارش‌های مردمی و بررسی بازرسان شبکه بهداشت و درمان ورامین، تخلف این منشی محرز و مطب نیز پلمب شد. رئیس تعزیرات حکومتی ورامین گفت: منشی متخلف بابت معاینه چشم‌ بیماران، حق ویزیت متخصصان را دریافت می‌کرد.پرونده این متخلف به سازمان نظام پزشکی ارجاع شد.

استعفای مدیر شبکه تازه تاسیس «تماشا»
شنیده شد که «حبیب‌ا… مازندرانی» که به‌تازگی به سمت مدیریت شبکه تازه تاسیس «تماشا» منصوب شده بود، از سمت خود استعفا کرد. شبکه تماشا فعلا درحال پخش آزمایشی است و معاونت سیما قصد داشت تا در دهه فجر مراسم افتتاح این شبکه را به همراه شبکه سلامت برگزار کند. دو دلیل در استعفای مازندرانی از این سمت شنیده شده است. نخستین دلیل بیماری وی و همچنین بازنشستگی او اعلام شده است. دومین دلیل نارضاینی مازندرانی از وضعیت فعلی شبکه تماشا و نداشتن ساختار منسجم است. شنیده‌ها حاکی است دارابی با استعفای مازندرانی موافقت کرده است.

پیام تغییر وزیر بهداشت چه بود؟
شنیده شد که عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تغییر وزیر بهداشت گفت: رئیس‌جمهور با این تغییر به مجلس این پیام را داد که اینکه می‌گویند آخر دولت است و چیزی عوض نشود، اینطور نیست من وزیر را عوض کردم پس مجلس هم می‌تواند وزیر تغییر دهد.

ایرج ندیمی در پاسخ به اینکه شایعه شده است که قرار است وزیر اقتصاد تغییر کند، گفت: در مجلس که اراده‌ای برای تغییر وزیر اقتصاد نیست و به نظر نمی‌رسد که دولت نیز تصمیم به تغییر ایشان داشته باشد. وی افزود: اما شایعاتی درباره تغییر وزیر کشور، معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر ارشاد بود که رئیس‌جمهور شایعه تغییر وزیر کشور و معاون اول رئیس‌جمهور را تکذیب کرد اما شایعه تغییر وزیر ارشاد به قوت خود باقی است.

درخواست‌ها از زاکانی برای کاندیداتوری؟!
شنیده شد که قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: بسیاری از تشکل‌های دانشجویی و نیروهای اصولگرا از زاکانی درخواست کرده‌اند تا در انتخابات آتی به عنوان کاندیدا حضور یابد. باشگاه خبرنگاران نوشت؛ پرویز سروری درباره کاندیداتوری علیرضا زاکانی در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری، اظهار کرد: بسیاری از تشکل‌های دانشجویی و نیروهای اصولگرا از زاکانی درخواست کرده‌اند تا در انتخابات آتی به عنوان کاندیدا حضور یابد.

وی ادامه داد: زاکانی تاکنون این درخواست‌ها را نپذیرفته است و برای حضور در انتخابات متقاعد نشده است. لازم به ذکر است که علیرضا زاکانی، دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و نماینده مردم تهران در مجلس است و برخی منابع چندی پیش از وی به عنوان یکی دیگر از کاندیداهای انتخابات آتی نام برده بودند.

تغییرات در ستادهای انتخاباتی کاندیدای احتمالی
شنیده شد که یکی از کاندیداهای احتمالی بیشتر روسای ستاد انتخاباتی استانی خود را تغییر می‌دهد. براساس شنیده‌ها یکی از کاندیداهای احتمالی که از مدت‌ها پیش فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرده است بیشتر روسای ستاد انتخاباتی استانی خود را تغییر می‌دهد. حدیدنیوز نوشت؛ براساس شنیده‌ها ۲ نفر از نزدیکان این کاندیدای احتمالی رئیس ستاد انتخابات وی در انتخابات ریاست‌جمهوری نیستند و شنیده شده که (ح.د) قرار است در این سمت مشغول به کار شود.

شنیده شده بود که (ش) از ستاد انتخاباتی این کاندیدای باتجربه حذف می‌شود ولی تکذیب شد ولی یکی از مشاوران وی که در این سال‌ها خیلی نزدیک او بود کلا حذف شده است. براساس شنیده‌ها به دلیل برخی انتقادات به این کاندیدا وی تصمیم دارد اکثر مسئولان ستادهای استانی خود را تغییر دهد.

ورود اولین محموله کمک‌های ایران به میانمار
شنیده شد که هواپیمای حامل کمک‌های انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران به آوارگان میانماری روز یکشنبه در فرودگاه شهر «یانگون» میانمار به زمین نشست.

کمالیان سفیر کشورمان در تایلند ضمن تشریح سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال نا آرامی‌های اخیر بین بودائیان و مسلمانان در غرب آن کشور و ضرورت حمایت از آوارگان، با اعلام این خبر افزود: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی این سفارت با مقامات میانماری مجموعه این کمک‌ها به وزن تقریبی ۲۴ تن شامل چادر، پتو، مواد غذایی، برخی اقلام به زودی به شهر سیتوی مرکز استان راخین در غرب آن کشور منتقل و توزیع خواهد شد.

گرفتن تابعیت یک قهرمان کشتی‌
شنیده شد که درحالی که روند کوچ مربیان و کشتی‌گیران ایران به کشورهای رقیب همچنان رو به افزایش است، یک قهرمان دیگر مقدمات گرفتن تابعیت از کشور همسایه را فراهم کرده و قصد دارد با نهایی شدن قراردادش برای تیم ملی این کشور مبارزه کند زمانی که در رقابت‌های جهانی۲۰۱۰ مسکو بر سکوی قهرمانی وزن ۹۶ کیلوگرم ایستاد و پس از حمید سوریان دومین مدال طلای این پیکارها را برای کشورمان کسب کرد، هیچ‌گاه چنین آینده‌ای را متصور نبود.

قدس نوشت؛ امیرعلی اکبری به عقیده بسیاری از اهالی کشتی فرنگی یک پدیده در سنگین وزن بود که آینده‌ای درخشان را پیش رو داشت اما درست هنگامی که پس از کسب عنوان قهرمانی جهان در مسکو به تکرار قهرمانی در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن می‌اندیشید خواسته یا ناخواسته در بند هیولای دوپینگ گرفتار شد و محرومیتی دوساله را پیش رو دید و در این مدت مورد بی‌مهری‌هایی قرار گرفت که حالا می‌خواهد با گرفتن تابعیت و کشتی گرفتن برای کشوری دیگر آن را جبران کند.

کیهان به «هیچ» هم اعتراض کرد!
شنیده شد که کیهان به نصب مجسمه‌ «هیچ» در نیاوران اعتراض کرد .کیهان با انتقاد از نصب مجسمه موسوم به «هیچ» نوشته است: مجسمه حجمی موسوم به «هیچ» که حاصل تراوشات پوچگرایانه و ضداخلاقی یکی از به‌اصطلاح هنرمندان وابسته به دربار پهلوی است، بار دیگر در یکی از مراکز فرهنگی دولتی به نمایش درآمد! مجسمه «هیچ» درحالی در مجموعه نیاوران به نمایش درآمده که این اثر ساخته‌شده توسط پرویز تناولی از نمادهای پوچگرایی در عرصه هنرهای تجسمی محسوب می‌شود.

آثار ضددینی تناولی پیش از انقلاب تا حدی وقاحت داشت که حتی نشریات شبه‌روشنفکری آن زمان نیز نوشتند: «خوب شد مردم به نمایشگاه این مجسمه‌ساز نیامدند و ندیدند که چه آثار ضداخلاقی به نمایش درآمده است!» گفتنی است، تناولی در دوران طاغوت مشاور فرح پهلوی بود و در سال ۵۶ به عضویت شورای مرکزی جشن‌های ایران و آمریکا درآمد.

شهرداری تهران در دوران مرتضی الویری و با حمایت حجت‌الاسلام زم، ۶۰ اثر این مجسمه‌ساز و منزل مسکونی وی را برای تبدیل به موزه، خریداری کرد که این اقدامات با اعتراض شدید هنرمندان و رسانه‌های ارزشی روبه‌رو شد.

*تهران امروز:

مشایی خواهش آمدن ندارد
شبکه ایران دیروز اقدام به انتشار مطلبی از حجت‌الاسلام بهمن شریف‌زاده از حامیان مشایی کرده که وی این مطالب را در جمع تعدادی از حامیان مشایی عنوان کرده است. شریف‌زاده اظهارات و ادعاهای قابل تاملی درباره احمدی‌نژاد، انتخابات آتی ریاست‌جمهوری، اقبال مردم به گزینه موردنظر احمدی‌نژاد، مقایسه احمدی‌نژاد با امیر‌المومنین(ع)، کاندیداتوری مشایی و… داشته است.شریف زاده در سخنان خود به سه نوع نگاه در کسب مقام ریاست‌جمهوری می‌پردازد.

عده ‌ای خواهان دست یافتن به این سطح از قدرت هستند و دوست دارند ریاست قوه مجریه را به‌ دست گیرند. طبیعی و بدیهی است که مطالبه گران ریاست‌جمهوری در کشور ما خود را واجد نیات خداپسندانه معرفی می‌کنند.بنده نگاه مطالبه گر را یک نگاه متکبرانه می‌دانم. نگاهی که خود را بزرگ و کامل نشان می‌دهد.جمله « مردم باید در انتخاب، آزاد دیده شوند و به انتخاب آنها احترام گذارده شود» آقای احمدی‌نژاد خطاب به مطالبه گران ریاست‌جمهوری بوده است.

اما نگاه دوم، نگاه عرضه است. دارنده این نگاه نیز خواهان دستیابی به موقعیت ریاست اجرایی کشور است، خود را شایسته چنین سطح و مرتبتی هم می‌بیند اما مطالبه نمی‌کند، بلکه خود را عرضه می‌کند. نگاه سوم به انتخابات نگاه اجابت است. منظورم از نگاه اجابت نگاه کسی است که خواهش این معنا در او نیست اما در صورتی که از او بخواهند و حجت بر او تمام شود از اجابت خواسته‌ها اِبا و استنکاف نمی‌کند.

خود جناب احمدی‌نژاد یک بار اشاره کردند که همین مخالفین کنونی – اسم نمی‌برم – آمدند و در خواست کردند که وارد عرصه شو و من گفتم شما عدالت را تحمل نمی‌کنید، می‌دانید اینکه یک پا برهنه از متن ملت به ریاست‌جمهوری برسد، چه معنایی دارد؟این عبارات جناب احمدی‌نژاد درسی است که از امیر المومنین(ع) گرفته است چون حضرت همین را فرمودند که شما من را تحمل نخواهید کرد.بارها از مهندس مشایی پرسیدند اما او در این باره هیچ سخنی ندارد.

بلکه ابا می‌کند، پس می‌زند… من از دوستان مهندس مشایی و دکتر احمدی‌نژاد بارها شنیده‌ام که بالاخره ما باید یک حرکتی را آغاز کنیم، چرا نمی گویند چه کار کنیم، می‌خواهند بیایند یا نه؟هرکسی که دوستدار عدالت است باید برای کسی که احساس می‌کند می تواند عدالت را پیگیری کند، تلاش کند. من نمی گویم برقرار کند، عدالت مطلق توسط مهدی موعود(عج) برپا می‌شود. ما با این تلاش در ذیل رهبری نایب مهدی(عج) خود را آماده می‌کنیم برای دوره مهدی(عج).

باید خواسته خودتان را از کسی که شایسته می‌دانیدش، مطالبه کنید. نه اینکه بنشینید تا او بیاید. او نمی آید، تا شما نخواهید او نمی آید، چون او برای عقل شما احترام قائل است، برای خواستن شما احترام قائل است.

بگذارید حداقل من راجع به آقای‌هاشمی صحبت نکنم
رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام حزب اعتماد ملی مانند سایر اصلاح‌طلبان، این روزها به وفور از مفهوم « دولت وحدت ملی» که نمادی از آیت‌الله‌هاشمی‌بهر‌‌‌مانی(رفسنجانی) است یاد کرده است. منتجب‌نیا در گفت‌وگویی با سایت فاطر نیوز گفت:باید زمینه‌هایی فراهم بشود تا روحیه مثبتی در بین مردم به وجود بیاید. تا مردم برای حضور در انتخابات آماده بشوند.وی افزود:جبهه اصلاحات مطمئن نیست که مسئولان نظام از ورود این جبهه و کاندیدای این جبهه به صحنه انتخابات استقبال بکنند.

حرف‌هایی هم که تا به حال زده شده است ضدو نقیض است.گاهی می‌بینیم که آقای عسگر اولادی، باهنر و علم‌الهدی حرف‌هایی می‌زنند امیدوار کننده ولی درنقطه مقابل می‌بینیم بعضی از رسانه‌ها، مطبوعات یا بعضی از شخصیت‌ها حرف‌های تندی چون گذشته می‌زنند و فضا را به همان شکل سابق در می‌آورند.

ماهیت جریان اصلاحات با اصولگرایی فرق می‌کند و یکی از تفاوت‌هایشان داشتن رهبر معنوی است، این‌سال‌ها یک تحولی در جریان اصولگرا ایجاد شده است اما‌سال‌ها اصولگرایان با سیستم فر‌‌‌مانبری و فر‌‌‌ماندهی در مسائل سیاسی عمل کردند یعنی یک گروهی فر‌‌‌مان می‌دادند و تا آخرین رده هم اطاعت می‌کردند اما جریان اصلاح‌طلب جریانی است که آزاد است و آنچه که آنها را دور هم جمع کرده همفکری است و نیازی به این دست افراد نیست.من با قاطعیت می گویم و قبلا هم گفتم که بیش از دوسوم مردم طرفدار اصلاح‌طلبان هستند و اگر فضا را آماده بکنند خواهند دید که مردم با شور و هیجان وارد صحنه می‌شوند و به جریان اصلاحات و کاندیداهای اصلاحات رای می‌دهند.

اصلاحات پرچمدار ندارد، ببینید همه اصلاح‌طلبان پرچمدارند همه آنها محور هستند همه تصمیم گیرنده هستند یکی از آنها آقای خاتمی است. وی در پاسخ به سوالی مربوط به‌هاشمی‌رفسنجانی گفت: حالا اجازه بدهید راجع به آقای‌هاشمی همه چیز را قاطی نکنیم همه که دارند به آقای‌هاشمی می توپند بگذارید من و شما دیگر این کار را نکنیم.

نظام شرط پذیر نیست
ایسنا خبر داد: محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای، به اظهارات برخی افراد که به تحریم انتخابات و مشارکت نکردن در آن تشویق می‌کنند و خود را منسوب به اصلاح‌طلبان می‌دانند اشاره کرد گفت: اینگونه اظهارات را به صلاح کشور نمی‌دانم زیرا با توجه به جایگاهی که برای خود‌‌‌مان در انقلاب و نظام قائل هستیم، تحریم مسئله‌ای منتفی شده است.

اصلاح‌طلبان برای اینکه به نتیجه برسند، باید به صحنه بیایند و برای اینکه در صحنه انتخابات بازنده تلقی نشوند باید اجماع کنند.وی نگاه اصلاح‌طلبی را میانه‌روی و اعتدال دانست و افزود: طبیعی است که همه با این تفکر موافق نباشند ولی وقتی به جمع‌بندی رسیدیم باید احترام و تمکین کنیم.
اصلاح‌طلبی یعنی اصلاحات در داخل نظام، زیرا در منش اصلاح‌طلبان و شخصیت‌هایی همچون آقای خاتمی، رودررویی با نظام هیچ‌گاه وجود نداشته و ندارد.وی با بیان این اعتقاد که « در حال حاضر حذف اصلاح‌طلبان، از سوی برخی کاملا طراحی شده است»، تاکید کرد: اصلاح‌طلبان حذف‌شدنی نیستند و اگر حذف شوند مطمئنا کشور با مشکلات جدی روبه‌رو می‌شود.

عارف به رسانه‌ها گفت: رسانه‌های اصلاح‌طلب باید فضا را اصلاح کنند و اگر می‌خواهیم شکست نخوریم باید به اجماع برسیم. من هم اگر اصلاح‌طلبان با محوریت آقای خاتمی‌به هر اجماعی برسند، صددرصد تمکین می‌کنم.وی در پاسخ به پرسشی درباره برخی شروط انتخاباتی از جمله آزادی برخی زندانیان گفت: همواره گفته‌ام نظام طی ۳۰‌سال گذشته نشان داده که به هیچ‌وجه تحمل شرط را ندارد، زیرا یاد نگرفتیم حتی شرطی که منطقی باشد را بپذیریم.

خیز زاکانی برای کاندیداتوری
پرویز سروری قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی‌به باشگاه خبر نگاران گفته است: بسیاری از تشکل‌های دانشجویی و نیروهای اصولگرا از علیرضا زاکانی« دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی‌و نماینده مردم تهران» درخواست کرده‌اند تا در انتخابات آتی به عنوان کاندیدا حضور یابد.زاکانی تاکنون این درخواست‌ها را نپذیرفته است و برای حضور در انتخابات متقاعد نشده است.

تغییرات گسترده در رسانه مکتوب جریان انحراف
برخی شنیده‌ها از مذاکره سردبیر یکی از رسانه‌های مکتوب جریان انحرافی با اعضای تیم رسانه ای برخی کاندیداهای احتمالی ریاست‌جمهوری حکایت دارد.سراج ۲۴ نوشت: این اقدام پس از آن صورت گرفت که برخی منابع از تغییرات گسترده در رسانه مکتوب جریان انحرافی در هفته‌های آینده با توجه به نزدیکی ز‌‌‌مان انتخابات خبر داده‌اند.

سردبیر این رسانه مکتوب در هفته‌های گذشته تلاش کرده در تماس با تیم‌های رسانه ای کاندیداهای احتمالی ریاست‌جمهوری جایی برای خود دست و پا کند که با پاسخ منفی آنها روبه‌رو شده است.سردبیر مذکور در دوران سردبیری خود توانست با استفاده از رانت جریان انحرافی بدون شرکت در آزمون در دوره دکترا پذیرفته شود و حتی زمینه استفاده برخی نزدیکان خود از برخی رانت‌ها را فراهم آورد.

دست رد خاتمی‌ به سعید حجاریان برای کاندیداتوری
فارس نوشت: شنیده شده‌است حجاریان به خاتمی گفته‌است بیا و قلندری کن و از احمدی‌نژاد یاد بگیر چطور قهر‌‌‌مان‌سازی کرد که خاتمی گفته است من نمی‌توانم ۲۰‌میلیون رأی را با ۵ میلیون رأی معاوضه کنم.همچنین شنیده شده است با وجود گذشت چند ماه از ‌‌‌مانیفست پیشنهادی سعید حجاریان برای اصلاح‌طلبان هنوز این ‌‌‌مانیفست مورد تائید این جریان از جمله خاتمی قرار نگرفته است.

ورامین استان خرداد می‌شود
فارس گفت: شنیده‌ها حکایت از آن دارد که برخی تلاش دارد پس از جدایی ری از تهران برخی دیگر از مناطق را از این استان جداکند.همچنین در برخی محافل مطرح است تلاش‌هایی در راستای تشکیل استان خرداد به مرکزیت ورامین درحال پیگیری در وزارت کشور است و احتمال جدایی تجریش از تهران نیز وجود دارد.

میرحسین موسوی تعلیق شد
مقامی آگاه در گفت‌وگو با مهر، درباره آخرین وضعیت بازنشستگی میرحسین موسوی در دانشگاه تربیت مدرس، گفت: میرحسین موسوی مدتی پیش تقاضای بازنشستگی خود را در دانشگاه تربیت مدرس مطرح کرده بود.وی گفت: بررسی تقاضای بازنشستگی موسوی هم اکنون در اختیار دانشگاه تربیت مدرس نیست و این موضوع به علت گشوده بودن پرونده موسوی در دستگاه قضا باید از این نهاد پیگیری شود.وی ادامه داد: میرحسین موسوی به علت غیبت‌هایی که داشت وضعیتش به حالت تعلیق درآمده است.

ادامه تحصیل مشایی
مهر نوشت:یک مقام مسئول در آموزش عالی کشور در خصوص برخی اخبار درباره ادامه تحصیل اسفندیار رحیم مشایی در دوره مجازی کارشناسی ارشد رشته حقوق بین‌الملل، گفته است: دانشگاه تربیت مدرس در فروردین امسال به پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد اعلام کرده بود باید طی ز‌‌‌مان‌های اعلام شده نسبت به ارائه مدارک تحصیلی خود اقدام کنند، در غیراین‌صورت ادامه تحصیلشان کان لم یکن خواهد شد.به گفته این منبع آگاه، مشایی در تاریخ مقرر مدارک خود را تحویل نداد بنابراین طبق قانون، ادامه تحصیلش کان لم یکن شد.

*ابتکار:

خرید سیم کارت ایران توسط اتباع عراقی
فارس نوشت: شنیده شده است برخی اتباع عراقی که در روستاهای نوار مرزی این کشور با جمهوری اسلامی ایران سکونت دارند به کمک دوستان و آشنایان ایرانی خود اقدام به خریداری سیم‌کارت‌های دائم و اعتباری کرده و از آنها در کشور عراق استفاده می‌کنند.با توجه به اینکه سند مالکیت این سیم کارت‌ها به افرادی دیگر تعلق دارد در صورت سوء ‌استفاده از آنها امکان پیگیری وجود ندارد که لازم است عرضه کنندگان این سیم کارت‌ها هوشیارانه‌تر در این باره قدم بردارند.

افشاگری دختر جوان در حضور خبرنگاران
آخرین نیوز نوشت: سه‌شنبه هفته گذشته خبرنگارانی که برای شرکت در جلسه هیات مدیره یکی از مجموعه‌های اقتصادی کشور به محل این مرکز دعوت شده بودند با حادثه عجیبی مواجه شدند؛ حضور یک دختر جوان در آن جلسه و بیان یک رابطه با یکی از مدیران با سابقه و تقریبا شناخته شده باعث شد مسئولان روابط عمومی این مرکز اقتصادی، عذر خبرنگاران را خیلی سریع خواسته و آنان را از جلسه بیرون کنند.

گوشی‌های دو میلیونی برای مدیران یک وزارتخانه
به نوشته فارس اخیراً یکی از وزراتخانه‌ها اقدام به خرید ۱۳ عدد تلفن همراه برای تعدادی ازشاغلین خود کرده که قیمت هرکدام از این گوشی‌ها بیش از ۲ میلیون تومان بوده است.این گوشی‌ها که متعلق به یک شرکت آمریکایی است در حالی خریداری شده که امسال از سوی مقام معظم رهبری سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است.

تلاش برای کاندیداتوری میرمحمود موسوی
انتخاب ادعا کرد که اصلاح طلبان در تلاش اند«میرمحمود موسوی» را کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری کنند. به نوشته این سایت طی هفته‌های اخیر، اصلاح طلبان در حضور حجت الاسلام سید محمد خاتمی رئیس جمهور سابق کشور، به بحث و تبادل و نظر جدی در مورد انتخابات اتی ریاست جمهوری می‌پردازند.شنیده شده در این جلسات، میرمحمود موسوی برادر میرحسین موسوی نیز حضور دارد.انتخاب می‌افزاید: ۲ گروه از اصلاح طلبان، تمایل به کاندیداتوری میرمحمود موسوی دارند، هر چند تعدادی دیگر از گروههایی دیگر – که نمایندگان در این جلسات دارند – به شدت مخالف این ایده هستند.

*جمهوری:

تکذیب کاندیداتوری برادر میرحسین موسوی
میرمحمود موسوی، برادر کوچک‌تر مهندس میرحسین موسوی، دیشب در تماس روزنامه جمهوری اسلامی، خبر مربوط به احتمال نامزدی خود برای ریاست جمهوری یازدهم را تکذیب کرد. دیروز، تعدادی از سایت‌ها با اعلام خبر حضور میرمحمود موسوی در جلسات هفته‌های اخیر اصلاح طلبان این احتمال را مطرح کرده بودند که وی قصد دارد خود را در دور آینده ریاست جمهوری نامزد کند. مشروح خبر را در صفحه ۳ روزنامه امروز بخوانید.

دولت ترکیه در بازار مشروطه تبریز صاحب پرچم شد!
به گزارش خبرگزاری فارس، اخیراً به بهانه افتتاح یک باب مغازه توسط کشور ترکیه در بازار مشروطه تبریز پرچم این کشور به عنوان سر در این مغازه به چشم می‌خورد. با وجود افتتاح این مغازه هنوز کالایی برای فروش به مردم در این مجموعه وجود ندارد و تنها چیزی که در آنجا به چشم می‌خورد پرچم این کشور است. همچنین شنیده شده است قرار بود این مغازه با مشارکت شهرداری تبریز و کشور ترکیه در بازار مشروطه تبریز فعال شود.

گسترش فعالیت‌های تبلیغی مسیحیت تبشیری در ایران
تعداد سیصد فقره مرسوله پستی درباره مسیحیت و هواداری از “ب. ا”، ارسالی از مبدا کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا، نیوزیلند به یک زندان کشور کشف و ضبط شد. “ب. ا” از سردمداران جریان مسیحیت تبشیری است که درحال حاضر دوران محکومیت خود را در یکی از زندان‌های کشور سپری می‌کند.

تایید کمک نظامی ۴۸۰ میلیون دلاری اوباما به ارتش صهیونیستی
خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری العهد گزارش داد: وزارت دفاع آمریکا که باراک اوباما کمک نظامی ۴۸۰ میلیون دلاری به ارتش رژیم صهیونیستی را تایید کرده است. این کمک به منظور تقویت سامانه دفاع موشکی ارتش رژیم صهیونیستی موسوم به گنبد آهنین به اسرائیل هزینه خواهد شد. ایالات متحد آمریکا پیش از این نیز ۲۱۱ میلیون دلار برای تقویت سامانه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی اختصاص داده بود. به گفته منابع خبری آمریکائی این اقدام رئیس‌جمهور آمریکا اعتراض برخی اعضای کنگره آمریکا بر بی‌نتیجه بودن کمکها به سامانه گنبد آهنین را در پی داشته است چرا که در جنگ ۸ روزه غزه این سامانه ناموفق عمل کرده است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.