جلوگیری از عرضه مرغ زنده در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۹ دی ۹۱ - ۱۵:۴۲

  کد خبر : 5750

  جلوگیری از عرضه مرغ زنده در صومعه‌سرا

  مدیر اداره دامپزشکی صومعه‌سرا از جلوگیری عرضه و کشتار مرغ زنده در این شهرستان خبر داد. به گزارش واران نیوز …

  مدیر اداره دامپزشکی صومعه‌سرا از جلوگیری عرضه و کشتار مرغ زنده در این شهرستان خبر داد.

  به گزارش واران نیوز به نقل از فارس»فتح‌الله عربانی‌مستقیم در جمع اعضای شورای بهداشت این شهرستان با اشاره به تولید و پرورش غیر بهداشتی مرغ و کشتار غیر شرعی آن در برخی مناطق صومعه‌سرا، اظهار کرد: جلوگیری از تولید و کشتار غیرمجاز مرغ نیازمند عزمی بلند و محکم در صومعه‌سرا است.

  وی با بیان اینکه تولید مرغ بومی و کشتار غیر شرعی آن یکی از بزرگ‌ترین معضل بهداشتی در گیلان است، تصریح کرد: در سال گذشته سه شهرستان فومن، شفت و صومعه‌سرا طرح منع عرضه مرغ بومی را مطرح کردند و پیگیر شدند اما به دلیل همکاری نکردن دیگر شهرستان‌های استان، این طرح اجرایی نشد.

  مدیر اداره دامپزشکی صومعه‌سرا اضافه کرد: اجرای موفق طرح‌ها و برنامه‌های حوزه بهداشتی تنها در گرو همکاری و تعامل تمام دستگاه‌ها در ابعاد وسیع است.

  وی صومعه‌سرا را بزرگ‌ترین تولید کننده گوشت سفید در استان دانست و افزود: از این پس از عرضه و کشتار مرغ زنده در صومعه‌سرا با جدیت جلوگیری می‌شود.

  عربانی‌مستقیم با تصریح بر اینکه نظارت بر عرضه مرغ و کشتار آن در صومعه‌سرا به شدت اجرا می‌شود، ادامه داد: این نظارت‌ها با حضور ناظران بهداشتی و ناظران شرعی نماینده ولی فقیه در استان حتی در کشتارگاه‌ها و بازارهای محلی نیز انجام می‌شود.

  وی به اهمیت حضور ناظران شرعی در کشتارگاه‌ها اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از عرضه مرغ مردار حضور ناظران شرعی در کشتارگاه‌ها ضروری بوده و خطوط ریل کشتار بدون حضور ناظران و نمایندگان شرعی راه‌اندازی نمی‌شود.

  مدیر اداره دامپزشکی صومعه‌سرا با تاکید بر اطمینان از عرضه مناسب مرغ در این شهرستان، خاطرنشان کرد: خرید مرغ بهداشتی و مناسب حق مردم است.

  وی با اشاره به تولید و عرضه مرغ بومی در صومعه‌سرا، متذکر شد: پرورش و تولید مرغ صنعتی به صورت مستقیم اقدام پرورش مرغ بومی را زیرسئوال برده است.

  عربانی‌مستقیم یادآور شد: بهداشت مرغ صنعتی در شرایط کنونی به اندازه رعایت موازین بهداشتی در چرخه تولید مرغ بومی از اهمیت و ضرر ویژه‌ای برخوردار است.

  وی با بیان اینکه بیماری مرغ‌های آمریکای لاتین به روشی باور نکردنی در بین مرغداری‌های گیلان و صومعه‌سرا شیوع پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: مقررات بهداشتی از حجم این بیماری‌ها می‌کاهد.

  مدیر اداره دامپزشکی صومعه‌سرا زیرسئوال رفتن حقوق و قوانین بهداشتی در گیلان به بهانه بیکاری و اشتغال را امری خطرساز خواند و تصریح کرد: قانون نظارت شرعی بر کشتارگاه‌ها باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro