حکم دادگاه احتمالی سران فتنه قطعاً اعدام است/ موسوی و کروبی مشمول رأفت اسلامی شده‌اند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۷ دی ۹۶ - ۱۲:۴۳

  کد خبر : 57649
  مدرس حقوق دانشگاه‌های گیلان:

  حکم دادگاه احتمالی سران فتنه قطعاً اعدام است/ موسوی و کروبی مشمول رأفت اسلامی شده‌اند

  یک مدرس حقوق دانشگاه‌های گیلان گفت: عمل سرانه فتنه از نظر قانون مجازات اسلامی مقابله با نظام و خروج از آن تعریف می‌شود و حکم دادگاه احتمالی آن‌ها قطعاً اعدام است.

  به گزارش واران، عزیز پورعزیزی شامگاه چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ۸دی ضمن گرامیداشت سالروز حماسه مردم گیلان در هشتم دی‌ماه ۸۸ اظهار داشت: سران فتنه در سال ۸۸ جرم بغی را مرتکب شدند و بر اساس ماده ۱۳۰ قانون مجازات اسلامی جرم سردسته گروه، مجرمان محارب است و مجازات این‌ها قطعاً” مشمول قانون بغی و محاربه می‌شود و حکم آن‌ها اعدام است.

  وی با بیان اینکه عمل سرانه فتنه از نظر قانون مجازات اسلامی مقابله با نظام و خروج از آن تعریف می‌شود گفت: برای عمل سران فتنه در سال ۸۸ می‌توان عنوان «بغی» و محارب را منظور کرد اما آن‌ها مورد رأفت اسلامی قرار گرفتند.

  مدرس حقوق دانشگاه‌های گیلان گفت: سران فتنه با لطف و رأفت نظام سلامی به جای محاکمه و محکوم شدن به محاربه علیه نظام و اعدام با مصوبه شورای عالی امنیت ملی محصور شدند.

  وی افزود: مصوبه حصر سران فتنه با امضای دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور فعلی و عضو این شورا در زمان تصویب مصوبه به تصویب رسید و امروز دکتر روحانی خود رئیس شوری عالی امنیت ملی در کشور است و این شورا به ریاست رئیس‌جمهور با توجه به شرایط می‌تواند درباره مصوبه حصر نظر دهد.

  پورعزیزی با تأکید بر اینکه فتنه سال ۸۸ که پروژه مشترک دشمنان خارجی و بدخواهان ملت ایران بود اظهار کرد: در این فتنه دشمنان انقلاب اسلامی برای فروپاشی نظام از تمام ابزارهای ارتباطی جهت ایجاد اغتشاش و نا امنی خیابانی در شهرها استفاده کردند.

  مدیرکل اسبق فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان ادامه داد: سران فتنه نیز در این سال با جهالت و لجبازی و اصرار به رفتارهای غیرقانونی، مواضع غلط و اشتباهات جبران‌ناپذیر بر ادامه طبل ادامه فتنه کوبیدند.

  وی تأکید کرد: سران فتنه در مقطع ۸ ماه منتهی به ۹ دی در سطح جامعه وحشت و التهاب ایجاد کردند و امنیت کشور را در معرض تهدید قرار دادند.

  پورعزیزی حماسه بزرگ ۹ دی ۸۸ تجلی بصیرت مردم انقلابی ایران است گفت: عنصر اصلی حماسه ۸ و ۹ دی، روحیه و تفکر انقلابی بود که مردم در نهم دی ارادت و عشق خودشان را به ولایت و رهبری نشان دادند و به تعبیر مقام معظم رهبری مدظله‌العالی ۹ دی یکی از قله‌های فراموش‌نشدنی در تاریخ کشور است.

  انتهای پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro