رشد۱۰۶ درصدی نرخ باسوادی در رودسر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۸ دی ۹۶ - ۱۱:۴۸

  کد خبر : 57693

  رشد۱۰۶ درصدی نرخ باسوادی در رودسر

  مسئول نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش رودسر با اشاره به جذب ۱۴۲ سوادآموزی در سال جاری در این شهر از رشد ۱۰۶ درصدی نرخ باسوادی در رودسر خبرداد.

  به گزارش واران،مهدی علیزاده درگفتگو با خبرنگار مهر از جذب ۱۴۲ سوادآموز سال جاری در رودسر خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۳۸ نفر را آقایان و مابقی را بانوان تشکیل می دهند.

  وی با اشاره به سه دوره سوادآموز، تحکیم و انتقال در بخش سواداموزی اشاره کرد و افزود: از ۱۴۲ سوادآموز جذب شده ۲۲ نفر در دوره سوادآموزی، ۳۰ نفر دوره تحکیم و ۹۰ نفر در دوره انتقال هستند.

  مسئول نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش رودسر به فعالیت ۲۳ آموزش دهنده در این بخش در این شهر اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه در رودسر شاهد رشد ۱۰۶ نرخ باسوادی هستیم.

  به گفته علیزاده میزان باسوادی مردم رودسر ۹۹ درصد است و انتظار می رود با توجه به پتانسیل موجود در این شهر با ایجاد بستر و امکانات مناسب در این زمینه بتوانیم انتظارات موجود در این حوزه را تحقق دهیم.

  وی همچنین در ادامه با اشاره به فرمان امام خمینی (ره) در تاریخ هفتم دی ماه سال ۵۸ مبنی بر تشکیل نهضت سوادآموزی و مبارزه با بی سوادی در سطح کشور، تصریح کرد: در طول سال های گذشته شاهد اثرات این فرمان تاریخی هستیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro