مسابقات کورس اسب‌های محلی در رشت برگزار می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۸ دی ۹۶ - ۱۲:۱۲

  کد خبر : 57706

  مسابقات کورس اسب‌های محلی در رشت برگزار می‌شود

  رئیس هیئت سوارکاری شهرستان رشت گفت: مسابقات کورس اسب‌های محلی، دوخون و ترکمن با حضور بیش از ۴۰ سوارکار ۸ دی ماه در پیست سوارکاری کاسپین در رشت برگزار می‌شود.

  به گزارش واران، محمد مهدی انتظام با اشاره به اینکه  برگزاری مسابقات اسب‌سواری در شهرستان رشت به طور متداوم در هر فصل برگزار می‌شود اظهار داشت: هیئت سوارکاری شهرستان رشت در فصل بهار و تابستان به تفکیک دو مسابقه برگزار کرده است.

  رئیس هیئت سوارکاری شهرستان رشت با بیان اینکه در فصل زمستان به علت نامساعد بودن شرایط جوی و تداخل با ایام محرم و صفر این هیئت موفق به برگزاری این مسابقات نشد افزود: مسابقات فصل زمستان هیئت سوارکاری رشت ۸ دی‌ماه برگزار می‌شود.

  وی با تاکید بر اینکه در مسابقات مذکور بیش از ۲۱ راس اسب ریز محلی و بومی و ۱۰ راس اسب رشد کلاس B حضور دارند بیان کرد: ۱۰ راس اسب نژاد اصیل ترکمن برای نخستین بار در پیست اسب‌سواری پیربازار رشت در مسابقات اسب‌سواری حضور دارند.

  انتظام با اشاره به اینکه جوایز نقدی مسابقات اسب‌سواری فصل زمستان هیئت اسب‌سواری استان گیلان ۱۷ میلیون تومان است خاطرنشان کرد: این جوایز مابین برگزیدگان مقام قهرمانی، نخست، دوم و سوم تقسیم می‌شود.

  رئیس هیئت سوارکاری شهرستان رشت با بیان اینکه مسابقات قهرمانی اسب دانه ریز کلاس A پس از برگزاری سه دوره مسابقه برگزار می‌شود تاکید کرد: تلاش است در فصل زمستان با مساعد بودن شرایط جوی این مسابقات تداوم داشته باشد.

  انتظام امتیازدهی به اسب‌های محلی و نژاد‌دار را از تفاوت‌های برگزاری این دوره از مسابقات عنوان کرد و اظهار داشت: امتیاز‌های مذکور به‌منظور قرعه‌کشی در دفترچه سال ۹۷ درج شده و از سوابق اسب محسوب می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه مسابقات کورس اسب‌سواری اسب‌های محلی، دوخون و ترکمن رشت با حضور بیش از ۴۰ سوارکار ۸ دی‌ماه در پیست سوارکاری کاسپین برگزار می‌شود گفت: تداوم برگزاری مسابقات کورس اسب‌سواری در رشت پیگیری می‌شود.

  رئیس هیئت چوگان استان گیلان گستردگی هزینه در برگزاری مسابقات اسب‌سواری و عدم حمایت مسئولان ارشد استان گیلان را از دغدغه‌های این رشته ورزشی در استان نام برد و افزود: برگزاری مسابقات کورس اسب‌سواری عاملی تاثیرگذار در جلوگیری از نابودی اسب‌های بومی است.

  انتظام با بیان اینکه حمایت از ورزش سوارکاری مانع از استفاده قاچاقچیان کالا از اسب‌های نژاد بومی می‌شود خاطرنشان کرد: در برگزاری مسابقات کورس اسب‌سواری، این هیئت از سوی هیچ ارگانی حمایت مالی نشد.

  رئیس هیئت سوارکاری شهرستان رشت با اشاره به اینکه مسابقات کورس اسب‌سواری از سوی مردم با استقبال پرشوری مواجه است‌ گفت: بایستی از اعضای شورای شهر رشت که با ارائه تجهیزات به برگزاری این مسابقات کمک کردند باید تشکر کرد.

  انتهای پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro