هشت میلیارد ریال به ساخت راه دسترسی شهرک صنعتی لاهیجان اختصاص یافت

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۴ دی ۹۶ - ۱۴:۵۲

  کد خبر : 58161

  هشت میلیارد ریال به ساخت راه دسترسی شهرک صنعتی لاهیجان اختصاص یافت

  مدیرعامل شرکت عمران و توسعه شهرک صنعتی لاهیجان گفت :هشت میلیارد ریال اعتبار از سوی فرمانداری به احداث راه دسترسی شهرک صنعتی لاهیجان اختصاص یافته است.

  به گزارش واران،  پیمان پورنصیری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران و توسعه شهرک صنعتی لاهیجان گفت :هشت میلیارد ریال اعتبار از سوی فرمانداری به احداث راه دسترسی شهرک صنعتی شهرستان لاهیجان اختصاص یافته است.

  وی افزود: در سال ۱۳۹۲ مطالعات راه دسترسی جدید به این شهرک و در مسیری که باید راه دسترسی احداث شود آغاز و مالکان و متصرفان اراضی شناسایی شدند و این مطالعات در قالب یک طرح به استان پیشنهاد شد.
  پیمان پورنصیری خاطرنشان کرد: اجرای این طرح به حدود ۵۰میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که براساس مصوبه ای این اعتبار باید توسط شهرک صنعتی، فرمانداری لاهیجان ،مدیریت شهرک های صنعتی استان گیلان از منابع داخلی و بخشی هم از طریق نماینده شهرستان از منابع ملی تامین شودکه تاکنون فقط فرمانداری لاهیجان به تعهد خود عمل کرده است.
  وی اظهارداشت: در حال حاضر رفت و آمد به شهرک صنعتی لاهیجان از راه روستایی همجوار صورت می گیرد که طول این مسیر بیش از یک کیلومتر است که در صورت احداث راه جدید این مسیر به ۵۵۰متر کاهش می یابد .
  وی یادآورشد: بیش از ۱۴هزار مترمربع اراضی مردم باید در این مسیر خریداری شود که در صورت تامین اعتبار از سوی بقیه از سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهدشد.
  پورنصیری ادامه داد: در مسیر این جاده جدید ، مجتمع های کارگاهی و فروشگاهی هم برای عرضه محصولات واحدهای شهرک صنعتی دیده شده است .
  وی با اشاره به اینکه ۴۴ واحد با شهرک صنعتی قرارداد دارند که تا بهمن ماه سه قرارداد دیگر نیز اضافه می شود گفت: ۱۹واحد در شهرک صنعتی لاهیجان به بهره برداری رسیده است و تعدادی نیز در حال بهره برداری است .
  به گفته وی این شهرک صنعتی یکی از شهرک های نمونه کشوری از نظرعرصه صنعتی و اشتغال به شمار می رود و در سال ۱۳۸۳این شهرک به بهره برداری رسیده است.
  پور نصیری اظهارداشت:اعتبار بخش دوم تصفیه خانه شهرک صنعتی لاهیجان نیز به میزان دومیلیارد ریال تامین شده است.
  وی محصولات عمده این شهرک صنعتی را شامل کلوچه ، بسته بندی چای ، صنایع چوب و چاپ صنعتی ذکر کرد.
  شهرک صنعتی لاهیجان در زمینی به مساحت ۱۸هکتار که ۱۲هکتار آن عرصه صنعتی محسوب می شود، ساخته شده است.
  شهرستان لاهیجان با دو بخش مرکزی و رودبنه، در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان (رشت) واقع است.

   

  پایان پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.ir