باز هم سرقت سیم در شهرستان صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۰ دی ۹۱ - ۲۰:۰۸

  کد خبر : 5829

  باز هم سرقت سیم در شهرستان صومعه سرا

  به گزارش اختصاصی واران نیوز»طی دو هفته گذشته نزدیک به ۱۰۰۰ متر سیم برق از روستا های کلنگستان،سیاه درویشان و …

  به گزارش اختصاصی واران نیوز»طی دو هفته گذشته نزدیک به ۱۰۰۰ متر سیم برق از روستا های کلنگستان،سیاه درویشان و جاده (کانال فشخام _ تالار ارشاد) دزدیده شده که با توجه به دزدی های قبلی، اینطور برداشت می شود که گویا این روز ها سارقین صومعه سرا راه جدیدی برای درآمد کسب کرده اند راهی که خطرش به قیمتش می ارزد؛ وقتی که مس، کیلویی ۳۰ هزار تومان باشد چرا دزدان، سیم برق ندزدند؟

  وقتی می شنویم طی دو هفته گذشته نزدیک به ۱۰۰۰ متر سیم برق مسی از تیرهای چراغ برق صومعه سرا به سرقت رفته خیلی ساده از کنار آن می گذریم و شاید حتی به این کار دزدان بخندیم!!

  ,اما باید بدانید که این سیم ها خیلی گران تر از آن چیزی هستند که به نظر می آیند؛ زیرا خیلی آسان به شمش تبدیل میشوندو در نتیجه خیلی راحت به فروش میرسندو همچنین در بسیاری از صنایع کاربرد دارند. کشور هایی که معادن مس  دارند در کل حدود ۲۹ عدد هستند و بخاطر این موضوع است که مس از قیمت و ارزش بالایی برخوردار است.

  بعضی مس را به طلای قرمز می خوانند؛ زیرا فقط چند اوربیتال با طلا فرق دارد که این ارزش زیاد این فلز را نشان میدهد.

  این دزدی ها یک چیز خوب را نیز به ارمغان آورد که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد و آن این است که اداره برق از سیم های آلومینیومی به جای سیم های دزدیده شده استفاده می کند،این خود جای تقدیر دارد؛چرا که با این کار از دزدی های آینده جلو گیری می شود.

  چقدر خوب می شد اگر اداره برق قبل از اینکه دزدان اقدام به سرقت سیم ها کنند  چنین کاری می کرد تا این سرمایه به هدر نرود.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro