امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 22 April , 2019
امروز : دوشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۸ - 17 شعبان 1440
شناسه خبر : 58469
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اخبار گیلان تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۶:۲۱ |

اعتراضات اخیر می توانست در فضایی آرام بیان شود/ هماهنگی نماینده و فرماندار به نفع نظام است

دبیر حزب اتحاد ملت لاهیجان گفت: اگر بتوانیم فضا را به سمت فعالیت های حزبی ببریم ، فرصت برپایی میتینگ ها در چهارچوب قانون داده شود نظارت بهتری انجام می شود.

اعتراضات اخیر می توانست در فضایی آرام بیان شود/ هماهنگی نماینده و فرماندار به نفع نظام است

به گزارش واران، علی نقی جعفری سابقه فعالیت حزبیش به دوران حزب جمهوری اسلامی در دهه شصت میرسد که با شهید کریمی همکاری داشت و بعدها با دوم خردادی های آن زمان، وی را می توان از اولین اصلاح طلب های شهر نامید. خوشرو و شیرین سخن است و در عین حال یک سیاست مدار روشن فکر، خاطراتش آنقدر جذاب است از دوم خرداد ۷۶ گرفته تا همین انتخابات اردیبهشت ۹۶، قولش را گرفتیم که یکبار این خاطرات را بگوید و ما منتشر کنیم. اما ماحصل گفتگوی کوتاه ما با رییس ستاد حسن روحانی در انتخابات اردیبهشت ۹۶ از یک دیدار ساده در یک شب سرد زمستانی به یک مصاحبه خواندنی تبدیل شد .

 

هنوز چندماهی از انتخابات نگذشته ولی برخی وعده های دولت اجرا نشد و حتی در بعضی شاخص ها هم  سقوط کرد و همین امر منجر به اعتراضات خیابانی شد.

در تبلیغات انتخاباتی و سیاسی صحبت هایی می شود که بعضی از آنها قابلیت اجرا دارد و بعضی ندارد یقینا خود آقای روحانی به محدودیت های موجود اشراف بیشتری داشت و می دانست که وضع مملکت چگونه هست اما شعارهایی دادند. بعضی از این شعارها هم شیوه رای آوری ست البته ما تلاش می کنیم و حمایت می کنیم. آنهایی هم که به خیابان آمدند مردمی بودند که از لحاظ معیشت تحت فشار قرار گرفته بودند . یکی از راه های اعتراض همین به خیابان آمدن است اما بهتر بود مسالمت آمیز مشکلاتشان را مطرح میکردند و خسارت به بار نمی آوردند.

 

بعد از تشکیل دولت  جدید فضای سیاسی شهر را چطور دیدید؟ آمدن فرماندار جدید به اجرای برنامه های دولت کمک میکند؟

باید به عقب برگردیم و عملکرد فرماندار سابق را ببینیم. من در دیدار با آقای جانبازی گفتم براساس روایت من یشکر المخلوق لم یشکر الخالق باید از زحمات همه مسئولین تشکر کرد. چون احمدی رفته نباید فقط بدی هایش را بگویم. باید از کارهای خوب احمدی نیز تشکر کرد و جاهایی نیز می توانست بهتر باشد ولی خوب عمل نکرد. نمونه اش در انتخابات ریاست جمهوری خیلی خوب عمل کرد و مدیریت درستی داشت و حمایت های خوبی کرد اما در انتخابات شوراها کوتاهی کرد و متاسفانه اتفاقات ناگواری در لاهیجان رخ داد. به نحوی شوراها را فدای ریاست جمهوری کرد، احمدی نظم را همراه با سختگیری پیاده میکرد که برخی ادارات هم ناراحت بودند. ما به آقای جانبازی هم گفتیم انتظار داریم برنامه های دولت را به عنوان نماینده دولت منتخب در شهرستان پیاده کنند هرچند اراده جناب فرماندار هم در همین راستا باشد

 

بیانیه ها و مطالبی با نام حامیان دولت در شهر منتشر می شود که بعضا نفرات دیگر آن را تکذیب می کنند؛ دو ستاد در شهر چطور با هم کار میکنند ؟

ستاد مرکزی انتخابات از یک قبل از انتخابات پس از جلسات متعدد راه افتاد و کارهایش را انجام میداد اما یک هفته مانده به انتخابات آقای جعفرزاده در گیلان ستاد مردمی تشکیل داد که در واقع در موازات ستاد مرکزی فعالیت میکرد، اما خیلی نخواستیم اختلافات بروز کند ولی بعد از انتخابات خودش را نشان داد.

عده ای در این چند ماهه فضا را طوری جلوه داده اند که نماینده مجلس شهرستان بزرگترین مخالف دولت است و در مقابل کارهایی که دولت میخواهد انجام دهد می ایستد، آیا اینگونه است؟

خیر. نماینده از سوی مردم شهرستان با ۴۸ هزار رای انتخاب شد حالیکه مردم همین شهرستان ۸۲ هزار رای به ریاست جمهوری منتخب دادند. درست است که با ما هم فکر نیست و برای ستاد رقیب در انتخابات ریاست جمهوری فعالیت کرد اما اینها دلیلی نیست که بگویم نماینده مانع کار دولت است، هرکاری در شهر انجام شود یک طرف قضیه ایشان است.

پل میدان گیل و تصفیه خانه لاهیجان که بیش از ۲۰ سال است هنوز به پایان نرسیده و مشکل فاضلاب همه اینها با تلاش نماینده و دولت انجام می شود. اما در عزل و نصب ها ما انتظار داریم نماینده از نیروهای همسو با دولت و براساس شایسته سالاری حمایت کند.

 

دوران فرماندار سابق ، فضای شهر دو قطبی شده بود . نماینده و فرماندار . تعامل این دو بیشتر به شهر کمک نمیکند؟

نماینده دولت و نماینده مردم باید برای پیشبرد اهداف مردم کار کنند . ما به عنوان شهروند دنبال آرامش و رفاه هستیم، اگر هدف این باشد هرچه نماینده و فرماندار هماهنگ تر باشند به نفع مردم ،دولت و نظام است

 

نقش احزاب در فضای سیاسی شهر چگونه هست ؟ احزاب در لاهیجان چقدر میتوانند به کارایی سیاست مداران کمک کنند؟

توصیه من به جوانان این است که حزبی کار کنند. هرچه حزب محورتر باشد امورات بهتر نظارت می شود، عامل نظارت بر عملکرد دولت رسانه های عمومی هستند که یکی از اینها احزاب هستند که هدفمند فعالیت میکنند. اگر بتوانیم فضا را به سمت فعالیت های حزبی ببریم ، فرصت برپایی میتینگ ها در چهارچوب قانون داده شود نظارت بهتری انجام میشود . مسئولین هم با وجود احزاب و نظارتشان شفافتر عمل خواهند کرد.

 

پایان پیام/

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.