کمیته امداد صومعه سرا امسال بیش از 16میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۱ دی ۹۱ - ۱۸:۴۲

  کد خبر : 5895

  کمیته امداد صومعه سرا امسال بیش از ۱۶میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

  رییس کمیته امداد صومعه سرا از پرداخت ۱۶میلیارد و۳۱۰ میلیون ریال تسهیلات به مددجویان این شهرستان در ۹ماه سالجاری خبر …

  رییس کمیته امداد صومعه سرا از پرداخت ۱۶میلیارد و۳۱۰ میلیون ریال تسهیلات به مددجویان این شهرستان در ۹ماه سالجاری خبر داد.

  به گزارش واران نیوز به نقل از ایرنا»محمدی ملک دوستˈ روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اظهار کرد: با پرداخت این تسهیلات ۱۴۶طرح خود اشتغالی، مشاغل خانگی،کسب و کار خرد و کار انگیزی در سطح آن صومعه سرا به مرحله اجرا درآمد که برای ۱۸۰ نفراشتغالزایی کرده است.

  وی با اشاره به این که اعتبارات سالجاری در بخش طرح های خوداشتغالی، کسب و کار خرد و مشاغل خانگی کمیته امداد صومعه سرا ۱۳۰ میلیارد ریال است، افزود: از این میزان تسهیلات ۴۸ میلیارد ریال برای کسب و کار خرد و مشاغل خانگی و ۳۰ میلیارد ریال برای طرح های خود اشتغالی تخصیص یافته است.

  ملک دوست با اعلام این که توانمندسازی فکری، اجتماعی و اقتصادی خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد از رویکرد اصلی این نهاد است، گفت: توسعه مشارکت های مردمی در راستای خدمت رسانی بهتر و بیشتر به نیازمندان از برنامه های مهم در سال جاری است.

  وی رشد اجتماعی، فقرزدایی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و احیاء سنت های حسنه را از رسالت های اصلی کمیته امداد دانست و ادامه داد: توانمندسازی فکری و فرهنگی و ایجاد اشتغال برای خانواده های زیر پوشش از اولویت های این نهاد است.

  ملک دوست، با بیان این که ایجاد اشتغال در کمیته امداد با همه دستگاه‌های متفاوت است، اضافه کرد: ایجاد اشتغال در کمیته امداد فقط دادن تسهیلات نیست بلکه دارای پنج مرحله شامل؛ تعداد سنجی و استعدادیابی، آموزش، پرداخت تسهیلات و نظارت بر انجام طرح های خوداشتغالی است که بتوانیم طرح ها را به خوبی اجرا کنیم.

  وی افزود: در این راستا ۶۳نفر از مددجویان کمیته امداد دوره های آموزشی فنی حرفه ای مانند؛ خیاطی، کامپیوتر، پرورش گاو شیری، پرورش توت فرنگی و قالیبافی را گذرانده اند.

  رییس کمیته امداد صومعه سرا با بیان این که توانمندسازی مددجویان از سوی کمیته امداد تنها به توانمندسازی مالی خلاصه نمی‌شود بلکه در حوزه فرهنگی نیز اقدامات خوبی انجام گرفته، یادآور شد: هم اکنون بالغ بر یک هزار و ۶۰۰ دانش آموز محروم و نیازمند شهرستان صومعه سرا زیر پوشش نهاد کمیته امداد هستند، که در راستای ایجاد رفاه و آسودگی خیال خانواده ها، هزینه های تحصیلی این تعداد دانش آموز بی بضاعت را بر عهده دارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro