مردم صومعه سرا 5میلیارد ریال به امام زاده های شهرستان کمک کردند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۱ دی ۹۱ - ۱۹:۰۲

  کد خبر : 5898

  مردم صومعه سرا ۵میلیارد ریال به امام زاده های شهرستان کمک کردند

  رییس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه سرا گفت: مردم نیکوکار این شهرستان در سال جاری پنج میلیارد ریال به …

  رییس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه سرا گفت: مردم نیکوکار این شهرستان در سال جاری پنج میلیارد ریال به بقاع متبرکه کمک کردند.

  به گزارش واران نیوز به نقل از ایرنا »ˈعزیز خادم شریفˈ روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته وقف افزود: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد افزایش داشته است.

  وی در ادامه این سنت حسنه را بهترین تعاونی خیر برای کمک به حل مشکلات جامعه عنوان کرد و افزود: کار قانونی ما، احیای موقوفات است که همواره با حضور در روستا ها و اماکن وقفی سعی در اجرای این قانون داریم.

  وی با بیان این که هم اکنون نزدیک به یک هزار هکتار زمین موقوفه در این شهرستان وجود دارد، اضافه کرد: بیش از یک هزار نفر مستاجر از این موقوفات در بخش های تجاری، مزروعی، مسکونی و آبندان های پرورش ماهی استفاده می کنند که درآمد حاصل از آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷۹ درصد افزایش داشته است.

  خادم شریف ادامه داد: احیای موقوفات در شهرستان صومعه سرا همکاری و همت بیشتر مسوولان با اداره اوقاف و امورخیریه را می طلبد.

  وی از وجود ۲۲۷ باب مسجد و ۶۲ بقاع متبرکه در سطح شهرستان صومعه سرا خبر داد و گفت: از این تعداد بقاع ۳۰ بقعه فاقد درآمد هستند.

  خادم شریف با اعلام این که هم اکنون عملیات احداث و نوسازی شش بقاع متبرکه در سطح شهرستان صومعه سرا در دست اجرا است، یادآور شد: این تعداد بقاع متبرکه هر کدام با۲۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی با کمک های خیرین و نیکوکاران در حال انجام است.

  وی به منطقه گردشگری – زیارتی و سیاحتی دو عالم کوه در ارتفاعات کوهستانی شهرستان صومعه سرا اشاره کرد و خاطر نشان کرد: با اجرای جاده عبور و مرور برای تردد زائران و گردشگران در این منطقه می توان از ظرفیت های آن در راستای اشتغال زایی استفاده کرد؛ که از نماینده، فرماندار و مسوولان منابع طبیعی و راه وشهرسازی این شهرستان انتظار داریم این نهاد را در اجرای این پروژه مهم یاری کنند.

  رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان صومعه سرا در ادامه با بیان این که در راستای اجرای طرح تکلیفی حافظان قرآن مجید نیز اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: بنا شده طی یک سال آینده ۵۷۷ نفر به عنوان حافظان قرآنی معرفی شوند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro