آموزش 577 حافظ قرآن در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۱ دی ۹۱ - ۲۰:۳۲

  کد خبر : 5902

  آموزش ۵۷۷ حافظ قرآن در صومعه‌سرا

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا از آموزش و تربیت ۵۷۷ حافظ قرآن تا پایان سال جاری در این …

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا از آموزش و تربیت ۵۷۷ حافظ قرآن تا پایان سال جاری در این شهرستان خبر داد.

  به گزارش واران نیوز به نقل از فارس»عزیز خادم شریف بعد از ظهر امروز در جریان بازدید از پایگاه‌های آموزش قرآنی در مساجد این شهرستان با اشاره به ضرورت شکل‌گیری رفتار و افکار کودکان و نوجوانان با تأسی از قرآن و دین، اظهار کرد: جوامع اسلامی نیازمند رفتار و افکار قرآنی برای تداوم دین اسلام هستند.

  وی با بیان اینکه آموزش و تربیت قاریان و حافظان قرآن کریم یکی از وظایف اساسی سازمان اوقاف و امور خیریه است، تصریح کرد: در این راستا فعالیت‌های فصلی و سالانه خوب و مناسبی در حوزه مساجد و بقاع متبرکه در حال انجام است.

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا از آموزش و تربیت حافظان قرآنی در جزء‌ها و رده‌های سنی مختلف در این شهرستان خبر داد و افزود: این اقدام در راستای تربیت فرزندان قرآنی در جوامع اسلامی و در قالب یک برنامه پنج‌ساله همزمان با سراسر کشور در صومعه‌سرا انجام می‌شود.

  وی، طرح تربیت و آموزش حافظان قرآن را امری تاثیرگذار در دستیابی به اهداف انقلاب و نظام دانست و خاطرنشان کرد: تا پایان سال‌جاری بالغ بر ۵۷۷ حافظ قرآنی در رده‌های سنی مختلف در صومعه‌سرا تربیت و آموزش داده می‌شوند.

  به گفته خادم شریف، تا اتمام طرح آموزشی حافظان قرآنی بالغ بر ۱۰ میلیون نفر حافظ در سراسر کشور تحویل نظام جمهوری اسلامی می‌شوند.

  وی با تبریک هفته وقف، اذعان کرد: هفته وقف فرصتی برای تدبیر و تأمل بیشتر مردم برای احیای بیشتر مقوله وقف و تاثیر آن در عرصه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی در کشور است.

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا با بیان اینکه بسیاری از اراضی این شهرستان موقوفه است، تصریح کرد: ۵۰ درصد از مجموع اراضی بخش تولمات و ۸ رقبه از بخش مرکزی صومعه‌سرا موقوفه است.

  وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از رقبه‌های صومعه‌سرا در اختیار اداره‌های این شهرستان است، افزود: برخی از این اداره‌ها به اشتباه موقوفه را در سند خود درآورده‌اند.

  خادم‌شریف با تاکید بر اینکه اجاره تمام موقوفه‌های صومعه‌سرا صرف برپایی محافل قرآنی، کمک هزینه‌های تحصیلی افراد بی‌بضاعت و … می‌شود، متذکر شد: اداره‌های صومعه‌سرا ملزم به پرداخت حق موقوفه‌های در اختیار خود هستند.

  وی از وجود یک‌هزار هکتار موقوفه در بخش‌های میرزا کوچک، مرکزی و تولمات صومعه‌سرا خبر داد و افزود: این میزان اراضی بیش از یک‌هزار نفر مستأجر دارند.

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا با تصریح بر اینکه اراضی موقوفه این شهرستان در حوزه مسکونی، کشاورزی، تجاری و آب‌بندان‌ها است، یادآور شد: در حال رایزنی برای ایجاد اشتغال پایدار در حوزه آب‌بندان‌های وقفی در صومعه‌سرا هستیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro