لطفا با نگاهِتان آزارشان ندهيد!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶ - ۱۷:۱۳

  کد خبر : 59048

  لطفا با نگاهِتان آزارشان ندهید!

  دیدار بازنشستگان فرهنگی صومعه سرا از آسایشگاه معلولین غرب گیلان به همراه تصویر

  واران خبر: عصر روز یکشنبه ١۵ بهمن جمعی از فرهنگیانِ بازنشسته شهرستان صومعه سرا با همراهی گروه نیل سا و ورزشکاران بازنشسته سالن حجاب به دیدار سالمندان و معلولین شهرستان صومعه سرا رفتند.

  در اینجا شما از هر نوع ناتوان و کم توان ذهنی و جسمی و معلول و سالمند را می توانید ببینید، شیرین ترینِشان همان بچه های سندروم داون هستند که ظاهری مشخص و خاص دارند که در بدو ورود پیشوازتان می آیند با آن لبخند های گرم و نگاه صمیمیِ یشان ، به طور کلی اینان افرادی آرام و مهربان و دوس داشتنی هستند.
  زندگی تمامِ اینان شبیه به زندگی ماست…
  کتاب می خوانند،فیلم تماشا می کنند، شادی می کنند و می رقصند؛ بغض می کنند و اشک می ریزند…
  ورزش می کنند آواز می خوانند… توانایی هایشان شاید ضعیف و یا حتی کمی کٌند باشد به پای شماها نرسد اما تمامِشان شبیه ما هستند.
  در کنار شباهت های زیاد همیشه یک تفاوت بزرگی هم وجود دارد؛ مثلا هرچقدر که ما سالم ها در بعضی کارها توانایی های بسیار شگِفتی داریم اصلا اینان حتی به ذهنشان هم خطور نمی کند تا بخواهند یاد بگیرند!
  عجیب است…
  همانقدر که ما دروغ های کوچَک می گوییم اینان راستگویانِ بزرگی هستند، همانقدر که ما دشمنی می کنیم اینان دوستانی ناب هستند و همانقدر که ما آدم هستیم اینان فرشته هستند…
  آری بسیار شبیه ما هستند اما با توانایی هایی منحصر به فرد که ما هرگز نمی توانیم داشته باشیم.
  تنها یک کروموزوم بیشتر از ما دارند اما بعید می دانم آن یک کروموزوم نسبت به ۴۶ کروموزومِ ما سالم ها که هیچ به کارمان نمی آید، بی حکمت باشد.
  بیشتر که فکر می کنم میبینم خدا آن یک کروموزوم فرشته ای را به هرکسی نمی دهد، حکمَتَش هر چه که هست در خانهِ هایتان نیز اگر یک دانه از این کروموزوم فرشته ای ها دارید خوشبخت هستید. اینان غم نیستند
  اینان اصلِ فرشته روی زمینِمان هستند.

  ما که سالمِ خدا هستیم چه لحظه هایی که ناشکر بوده ایم ، می گویم ما که نتوانستیم خالص و بی ریا و بی گناه باشیم حداقل بیایید با نگاهِمان آزارشان ندهیم.
  اگر از این فرشته ها بپرسید چه می خواهید می گویند هیچ…
  اما وقتی به نگاه گرم و دستان پٌر مهرشان بنگری آدمی می فهمد اینان تنها هستند ، دوستی می خواهند تنهایِشان نگذاریم…
  باور کنید اینان عجیب می فهمند ؛ نگاه سنگین آزارشان می دهد ترحم نمی خواهند فقط کاش دوستانِ خوبی باشیم و در حقشان تنها محبت کنیم و محبت و محبت…

  باور کنید عجیب می فهمند… همانقدر معصوم … همانقدر خالص… همانقدر فرشته …
  در این مراسم و دیدار ضمن همراهی دوستان هنرمند و اجرای مجری برنامه ، هدایایی نیز در نظر گرفته شد و از طرف خانم ها
  اژدری، درویش زاده، تجلی پور، آذری، برشبان، عقیدتمند، عبدی،جعفرنیا، رهبر،ظفری،یوسف زاده،ابراهیمی، دلمانده،خوشنویس،آراسته،آفرین زاد، قاضیانی،احمدی پور، شیخ فلاح ، قارایی به عزیزانِ مراسم تقدیم گردید

   

  /خبرنگار: فتانه زارع درخشان

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro