امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 6 June , 2020
امروز : شنبه, ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹ - 15 شوال 1441
شناسه خبر : 59500
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اخبار گیلان, سیاسی تاریخ انتشار : 17 فوریه 2018 - 19:58 |

فرماندار رشت در انتهای پنجمین سال دولت می گوید با همدلی، مدیریت و برنامه ریزی می توان زمینه اشتغال جوانان را فراهم کرد!

روز گذشته سید محمد احمدی، فرماندار رشت،در نشست کارگروه اشتغال با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی این شهرستان اظهار کرد: شهرستان رشت یکی از شهرستان های توریست پذیر گیلان است.

فرماندار رشت در انتهای پنجمین سال دولت می گوید با همدلی، مدیریت و برنامه ریزی می توان زمینه اشتغال جوانان را فراهم کرد!

به گزارش واران، به نقل از تابناک روز گذشته سید محمد احمدی، فرماندار رشت،در نشست کارگروه اشتغال با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی این شهرستان اظهار کرد: شهرستان رشت یکی از شهرستان های توریست پذیر گیلان است.

وی با بیان اینکه این شهرستان دارای جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی بسیار ارزشمندی است گفت: همه دستگاه های اجرایی با تمام توان باید در راستای رفع مشکل بیکاری در جامعه تلاش کنند.

 

فرماندار رشت در انتهای پنجمین سال دولت می گوید با همدلی، مدیریت و برنامه ریزی می توان زمینه اشتغال جوانان را فراهم کرد! / تکرار وعده های 5 ساله از زبان احمدی

 

احمدی اذعان کرد: پرداخت تسهیلات ویژه به روستائیان و کار آفرینی از مهمترین مقوله های است که مورد توجه دولت قرار دارد.

فرماندار رشت تصریح کرد: با همدلی، همگامی، مدیریت و برنامه ریزی می توان زمینه اشتغال جوانان را فراهم کرد.

 

این اظهارات فرماندار رشت درحالی است که این روزها قشر عظیمی از جوانان گیلانی با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند و این سخنان احمدی در انتهای پنجمین سال دولت روحانی چندان قابل قبول نیست.

 

کمی قبل تر…

حسن روحانی برای پیروزی در انتخابات دوازدهم وعده‌های زیادی در زمینه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و غیره به مردم داد که شاید یکی از مهم‌ترین آن‌ها وعده اشتغال به تحصیل کرده‌ها و بیکاران بود به مردم خسته از بیکاری داد.

روحانی: “اعلام می‌کنیم که رأی ما ضد بیکاری و گرانی است و به آنهایی که گرانی و بیکاری را به ملت ایران تحمیل کرده‌اند رأی نمی‌دهیم.”، این جمله از حسن روحانی رئیس‌جمهور فعلی است که خرداد سال ۹۲ در یکی از سخنرانی‌های تبلیغاتی اعلام شده است.

طبق گزارش‌ رسمی معتبرترین مرکز آماری کشور دولت ۴ سال گذشته حسن روحانی در افزایش نرخ بیکاری جوانان بین ۵ دولت گذشته رکوردشکنی داشته است.

امید علی پارسا رئیس مرکز آمار ایران اظهار داشت: اشتغال خالص ایجاد شده در دولت یازدهم تکافوی نرخ بیکاری ۱۲.۴ درصد را نمی‌کند و تعداد افراد جویای کار که همان متولدین دهه ۶۰ هستند افزایش زیادی یافته است و بر این اساس به نظر می رسد ایجاد اشتغال یکی از مهمترین اولویت های جامعه ای است که سن جویندگان کار در آن رو به افزایش است.

این در حالی است که بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از یافتن کار مناسب در بازار کار مانده اند و نرخ بیکاری جوانان در دولت یازدهم روند متفاوت‌تری داشته است و سیر صعودی آن رکورد جدیدی برای دولت روحانی ثبت کرده است.

همچنین روحانی در وعده های انتخاباتی خود به ۱۴ مورد در زمینه بیکاری اشاره کرد ، اما دولت روحانی پس از آمدن به پاستور تنها در زمینه بیکاری هشدار داد و خبری از تحقق وعده های حسن روحانی نیست که نیست.

 

لیست وعده‌های انتخاباتی جناب آقای حسن روحانی در خصوص حل مشکل بیکاری که از سال ۹۲ اعلام شد، به‌شرح زیر است:

 

۱) برنامه اقتصادی من حل معضل اشتغال به‌خصوص برای تحصیل‌کرده‌هاست.
۲) اولین قدم در دولت تدبیر و امید بهبود دائمی محیط کسب‌وکار است که در کوتاه‌مدت بسته‌های تشویقی ویژه‌ای برای حرکت اقتصادی در جامعه در نظر گرفته شده است.
۳) من می‌دانم شما از بیکاری رنج ‌می‌برید، دولت شما رونق را به اقتصاد بازمی‌گرداند، دولت شما به مشکل کارگران، اصناف، کارآفرینان توجه دارد، دولت شما می‌داند شما جوانان آزادی می‌خواهید.
۴) کشور بزرگ ایران نباید این‌همه بیکار داشته باشد.
۵) در طول هشت سال گذشته فقط ۵۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شده که در شأن ملت ایران نیست.
۶) کشور را می‌توان از بیکاری و گرانی نجات داد.
۷) ما ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار بیکار داریم و اگر تنها ۱۰ میلیون گردشگر وارد کشور شود بیش از ۱۳ میلیارد دلار درآمد ارزی و ۴ میلیون اشتغال درست می‌شود، یعنی با یک حرکت صحیح در یک مسئله اقتصادی و اجتماعی می‌توانیم بیکاری را حل کنیم، بیکاری که امروز تنها مشکل اقتصادی نیست بلکه مشکل اجتماعی نیز هست و معضلات فراوانی به‌همراه دارد.
۸) مشکل بیکاری سبب شده است از هر ۵ ازدواج یکی به طلاق منجر شود، با رونق اقتصادی و ریشه‌کن کردن بیکاری جلوگیری از این کار امکان‌پذیر است.
۹) ما در زمینه مشاغلی که سرمایه زیادی نمی‌خواهد باید فعال شویم. به‌اعتقاد من یکی از مهم‌ترین وظایف دولت آینده بحث اشتغال است. من در برنامه دولت مهر و امید برنامه جامعی را برای این کار تدوین کرده‌ام و این برنامه در اختیار مردم قرار گرفته است.
۱۰) سه راهبرد در بخش اشتغال ذکر شده است و برای هر کدام راه‌حل‌های ریز تدوین شده است تا ما بتوانیم مشکل بیکاری را در همان سال اول تا حد زیادی تقلیل دهیم.
۱۱) به جوانان می‌گویم من علاقه‌ای ندارم برای پیروزی در انتخابات جشن بگیرم بلکه دوست دارم زمانی که غمی بر چهره کارگر ندیدم جشن بگیرم.
۱۲) من می‌دانم شما از بیکاری رنج ‌می‌برید، دولت شما رونق را به اقتصاد بازمی‌گرداند، دولت شما به مشکل کارگران، اصناف، کارآفرینان توجه دارد، دولت شما می‌داند شما جوانان آزادی می‌خواهید.
۱۳) ما می‌توانیم بیکاری را در مرحله نخست کاهش و در مرحله بعد در اندازه عادی بین‌المللی قرار دهیم.
۱۴) نخستین قدم، مهار بیکاری است و در مرحله دوم هم در این کشور به‌جای نفاق و فاصله، باید فعالیت اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشور بازگردد.

۱۵) با استفاده از سرمایه‌های سرگردان در حوزه تولید، ایجاد اشتغال می‌شود و تورم را هم کاهش می‌دهد اما این بحث تنها در این دو مورد خلاصه نمی‌شود بلکه معضلاتی را که در سایه شیوع بیکاری بروز پیدا می‌کند، باید کنترل کرد.

۱۶) ایجاد اشتغال پایدار از نیازهای اساسی یک ملت و مردم کشور ما محسوب می‌شود برهمین اساس تمام تلاش خود را در این راستا به کار می‌گیریم تا بیکاری و معضلاتی را که به‌دنبال آن به وجود می‏‌آید برطرف کنیم.

۱۷) موضوع اشتغال برمی‌گردد به رشد تولید. اگر می‌خواهیم جوانان از بیکاری نجات یابند باید تولید را رشد بدهیم، این کار شدنی است. متأسفانه امروز در بسیاری از بخش‌های صنعتی و کارخانه‌ها تنها ۲۰ درصد ظرفیت تولیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد و این موضوع باعث اخراج بسیاری از کارگران شده است.

۱۸) در حال حاضر حدود سه و نیم میلیون بیکار در کشور داریم و سالانه هم باید ۶۰۰ هزار شغل جدید در جهت تک‌رقمی کردن بیکاری ایجاد کنیم مابقی موضوعات را هم می‌توان از طریق بیمه بیکاری دنبال کرد.

۱۹) من برای مسائل مهم و مورد توجه مردم چون: ١ــ گرانی، ٢ــ بیکاری، ٣ــ مسکن، ۴ــ یارانه، ۵ــ مسئله سلامت، راه‌حل‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت دارم.

۲۰) اگر امروز گرانی، بیکاری و فساد اداری وجود دارد، اگر ضربه بر اخلاق و فرهنگ مشاهده می‌شود و روابط با جهان با مشکلات توأم است، به این خاطر است که دولت کارآمد و مدیریت درست و تدبیر صحیح در کار انجام نگرفته است.

۲۱) باید خدمات لازم را در اختیار تولیدکنندگان و کارآفرینان قرار دهیم تا بتوانیم هم معضل بیکاری را حل و هم معضل تورم را مرتفع کنیم.

۲۲) امروز ما می‌بینیم که تعداد زیادی بیکار در جامعه ما وجود دارد که این بیکاری شاخصه‌ای برای بی‌عدالتی است.

۲۳) مسئله زنان که بیکاری بین آنها بسیار زیاد است باید در اولویت قرار گیرد.

۲۴) ۸۶۷ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار وجود دارند و استان خوزستان، ایلام و گیلان جزو استان‌هایی هستند که نرخ رشد بیکاری بالایی دارند و باید برای حل مشکلات آنها راه‌حلی جستجو کرد چون انقلاب و امام برای آمدن عزت به این سرزمین بود و امروز شاهد عزتی نیستیم که مورد توقع این مردم بوده است.

۲۵) بیکاری، گرانی، آشفتگی، ناامیدی، نسبت به فردای نامشخص نسل جوان، به‌کمک شما غیورمردان قابل حل است و من به‌دنبال بازگشت ثبات و آرامش به کشور هستم که این کار با تدبیر و برنامه و امید امکان‌پذیر است.

۲۶) ما نیاز داریم جوانان ما از بیکاری نجات پیدا کنند و شغل شایسته با مزد بایسته داشته باشند.

۲۷) با توجه به مشکلات عدیده‌ای که در حوزه بیکاری و کمبود اشتغال دیده می‌شود، در دولت آینده تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا پتانسیل‌های این استان را به کار گیریم تا کردستان را نیز همانند دیگر استان‌های کشور استانی توسعه‌یافته ببینیم.

۲۸) ‌اگر صنعت گردشگری در کردستان احیا شود مسئله بیکاری به‌طور کامل حل خواهد شد.

۲۹) اگر فقط یک مرکز برای سوختگیری کشتی‌ها در دریای عمان ایجاد شود بخش مهمی از اشتغال و بیکاری استان را حل خواهد کرد.

۳۰) ۲۴ خرداد اعلام می‌کنیم که رأی ما ضد بیکاری و گرانی است و به آنهایی که گرانی و بیکاری را به ملت ایران تحمیل کرده‌اند رأی نمی‌دهیم.

۳۱) در این سرزمین فقط صنعت توریسم می‌تواند معضل بیکاری را ریشه‌کن کند.

۳۲) کلید من شما جوانان عزیز، حمایت ۷۵میلیون ایرانی و برنامه تدبیر نخبگان کشور است. ما استحقاق این‌همه رنج گرانی، بیکاری و توهین در عرصه بین‌المللی را نداریم.

۳۳) ما از گرانی، بیکاری، رنج‌ بیماران، معضلات کارگران، مشکلات دانشجویان و حقوق تضییع‌شده زنان و دختران ناراحتیم و می‌خواهیم دولتی تشکیل دهیم که در آن عدالت، آزادی و عزت ایران تضمین شود.

۳۴) اگر برای حل مشکل بیکاری اقدام فوری نشود، این مشکل در سال‌های آینده بیشتر خواهد شد.

۳۵) همه در ارتباط با وضعیت تورم، بیکاری و وضعیت اقتصادی اطلاع دارند و نیازی به آمار ندارد. هرکس می‌تواند در ارتباط با این موضوع به وضعیت خانه و خانواده خود رجوع کند.

 

با این حال مردم و خصوصا جوانان گیلانی بهترین قضاوت کننده برای تحقق شعارها و وعده های دولت منتخب هستند چراکه میبینیم که در انتهای سال پنجم دولت روحانی، فرماندار مردم رشت همان حرف ها و شعارها را به نوعی دیگر مطرح می کند!

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.