فردا پايان مهلت ثبت نام رشته هاي بدون كنكور

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۳ دی ۹۱ - ۹:۴۷

  کد خبر : 5968

  فردا پایان مهلت ثبت نام رشته های بدون کنکور

  به گزارش جهان، حسین توکلی در گفت‌وگو با فارس، افزود: مهلت ثبت‌نام در کدرشته محل‌های بدون آزمون دانشگاه‌های پیام‌نور و …

  به گزارش جهان، حسین توکلی در گفت‌وگو با فارس، افزود: مهلت ثبت‌نام در کدرشته محل‌های بدون آزمون دانشگاه‌های پیام‌نور و مؤسسات غیرانتفاعی ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۴ دی‌ماه پایان می‏ یابد.

  وی بیان داشت: براساس مصوبه کارگروه ماده ۴ قانون پذیرش دانشجو تعداد ۱۱ هزار کدرشته محل تحصیلی برای پذیرش بهمن‌ماه امسال تعیین شد که از این تعداد ۵ هزار کدرشته محل مربوط به دانشگاه آزاد و ۶ هزار کدرشته محل مربوط به دانشگاه‌های پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی است.

  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش بیان داشت: پذیرش در این کدرشته محل‌ها بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی داوطلبان است.

  توکلی خاطرنشان کرد: در نیمسال تحصیلی دوم سال جاری تعداد ۳۰۰ هزار نفر برای کدرشته محل‌های بدون آزمون دانشگاه‌های پیام‌نور و مؤسسات غیرانتفاعی پذیرش می‌شوند.

  وی افزود: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور حاوی شرایط، ضوابط و نحوه ثبت‌نام و انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر شده است.

  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور بیان داشت: دفترچه راهنمای ثبت‌نام در این کدرشته محل‌ها نیز در سایت این سازمان منتشر شده است.

  *متقاضیان مجاز به ثبت‌نام

  توکلی با اشاره به تشریح متقاضیان مجاز به ثبت‌نام در کدرشته محل‌های بدون آزمون دانشگاه‌های پیام‌نور و مؤسسات غیرانتفاعی افزود: دارندگان دیپلم نظام قدیم و پیش‌دانشگاهی می‌توانند در این کدرشته محل‌ها ثبت‌نام کنند.

  وی اضافه کرد: همچنین دانش آموزان شاغل به تحصیل در دوره پیش‌دانشگاهی که تا ۳۰ بهمن‌ماه موفق به اخذ گواهی‌نامه دوره پیش‌دانشگاهی می‌شوند می‌توانند در این کدرشته‌ محل‌ها ثبت‌نام کنند.

  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: دارندگان مدارک کاردانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، دارندگان مدارک کاردانی پیوسته دانشگاه فنی و حرفه‌ای و شاغلین به تحصیل در دوره کاردانی که تا ۳۰ بهمن‌ماه موفق به اخذ گواهی‌نامه کاردانی می‌شوند می‌توانند در این کد رشته محل‌ها ثبت‌نام کنند.

  توکلی اضافه کرد: داوطلبان با پرداخت ۸۵ هزار ریال هزینه ثبت‌نام از طریق کارت‌های عضو شبکه شتاب که پرداخت اینترنتی آنها فعال است می‌توانند در این مرحله ثبت‌نام کنند.

  وی گفت: همزمان با ایام ثبت‌نام و انتخاب رشته از روز ۲۰ دی‌ماه تا ۲۶ دی‌ماه از طریق سایت اینترنتی سازمان، امکان پذیر خواهد بود که داوطلبان لازم است با مراجعه به سایت این سازمان نسبت به مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام کنند.

  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش بیان داشت: فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان کدرشته محل‌های بدون آزمون دانشگاه‌های پیام‌نور و مؤسسات غیرانتفاعی اواخر بهمن‌ماه سال جاری اعلام‌ می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro