ساعت کاری ادارات و بانک‎ها در ماه مبارک رمضان تعیین شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۸ تیر ۹۱ - ۱۸:۵۰

  کد خبر : 597

  ساعت کاری ادارات و بانک‎ها در ماه مبارک رمضان تعیین شد

  بر اساس این تصمیم در همه استان‌ها به استثنای تهران، فعالیت اداری، صبح‌ها با یک ساعت تاخیر شروع و در …

  بر اساس این تصمیم در همه استان‌ها به استثنای تهران، فعالیت اداری، صبح‌ها با یک ساعت تاخیر شروع و در بعدازظهر نیز یک ساعت و نیم زودتر خاتمه یابد.

  به گزارش واران نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، این تصمیم در راستای بند (۳) اصل (۴۳) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به‌منظور ایجاد زمینه لازم برای استفاده مطلوب کارکنان دولت از فضایل و معنویات ماه مبارک رمضان و به‌وجود آمدن فرصت مناسب برای خودسازی و بهره‌مندی از برکات عدیده این ماه شریف و نورانی، اتخاذ شده است.

  بر این اساس در تمامی استان‌ها به استثنای تهران، فعالیت اداری، صبح‌ها با یک ساعت تاخیر شروع و در بعدازظهر نیز یک ساعت و نیم زودتر خاتمه می‌یابد.

  در تهران هم ساعت شروع فعالیت اداری ساعت نه (۹) صبح و ساعت پایان کار چهارده و سی دقیقه (۱۴:۳۰) تعیین ‌شد. هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل یا بعد از پایان ساعت کار انجام می‌شود.

  همچنین ساعات کار ادارات و بانک‌ها در روزهای نوزدهم (۱۹) و بیست و سوم (۲۳) با یک ساعت تاخیر نسبت به سایر روزهای ماه مبارک رمضان شروع خواهد شد. براساس این تصمیم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف شد ساعت فعالیت بانک‌ها را به گونه‌ای تنظیم کنید که آغاز آن حداقل سی دقیقه قبل از شروع به کار ادارات و سازمان‌ها باشد.

  هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل و از آغاز ساعت کار یا بعد از پایان ساعت کار انجام می‌شود.

  همچنین بر اساس تصمیم هیات وزیران برنامه ریزی ایاب و ذهاب کارکنان باید به‌طوری تنظیم شود که راس ساعت مقرر در محل کار حضور داشته و در پایان راس ساعت معین محل کار خود را ترک کنند.

  کسری کار ناشی از اجرای این تصویب نامه در ماه مبارک رمضان با رعایت سقف مقرر در قانون (۴۴ ساعت در هفته) از طریق انجام دورکاری جبران خواهد شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro