کد خبر : 606
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۲

آیا هاشمی رفسنجانی باز هم سودای ریاست جمهوری دارد؟

آیا هاشمی رفسنجانی باز هم سودای ریاست جمهوری دارد؟

این روزها اخبار مختلفی از معرفی افرادی برای کاندید شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲به گوش میرسد و در این بین اصلاح طلب ها گوی سبقت را از دیگران ربوده اند. گویی اینکه اصلاح طلبها می خواهند با معرفی چهره های متعدد؛ در نخست جو عمومی و نگرش جامعه نسبت به هر یک از

این روزها اخبار مختلفی از معرفی افرادی برای کاندید شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲به گوش میرسد و در این بین اصلاح طلب ها گوی سبقت را از دیگران ربوده اند. گویی اینکه اصلاح طلبها می خواهند با معرفی چهره های متعدد؛ در نخست جو عمومی و نگرش جامعه نسبت به هر یک از کاندیدهای احتمالی را مورد محک قرار داده و واکنش افراد و احزاب را نسبت به تک تک آنها مورد بررسی قرار دهند و سپس با بررسی بازخوردها به کاندیدای مورد نظری که بتواند در جامعه مقبولیت لازم را داشته باشند دست پیدا کنند. این روش خواهد توانست از حساسیتهای احتمالی در اعلام قطعی یک یا چند فرد به عنوان کاندیدای اصلاح طلبها کاسته و از بازخورد منفی علیه شخص یا اشخاص مطرح شده برای کاندیداتوری ریاست جمهوری بکاهد.

البته ناگفته نماند که این روش اصلاح طلبها گویا در همین ابتدای امر با برخی موانع اساسی روبرو شده است و تا جایی پیش رفته که هاشمی رفسنجانی را نیز به این فکر وا داشته تا با همان شیوه ای که در سال ۸۳ به کار گرفته بود وارد کارزار شده و فضا را برای وارد شدن به این دور از انتخابات ریاست جمهوری تست کند.

در این راستا روزنامه های آرمان(که ارتباط خیلی نزدیک با مجمع و به ویژه محمد هاشمی دارد )، آفتاب یزد، ابتکار و اعتماد سخنان دیروز هاشمی در جمع تعدادی از دانشجویان در مورد انتخابات ریاست جمهوری را تیتر کردند که به نظر می رسد این حرکت جزو پالس های آقای هاشمی است تا خود ایشان وارد کارزار شده و یک بار دیگر بخت خود را در کاندیداتوری ریاست جمهوری در بوته آزمایش قرار دهند.

البته ناگفته نماند ورود این بار هاشمی در عرصه انتخابات با بارهای گذشته داری برخی تفاوتهای اساسی است به طوری که باید در مقطع فعلی توجه داشت، اصلاح طلبان هیچ گزینه قابل توجهی و دارای قدرت رقابت با کاندیداهای اصولگرا ندارند و هاشمی چاره ای نداره جز اینکه خودش پا به میدان بگذارد؛ هر چند که وی آگاه است به احتمال زیاد رأی نخواهد آورد.

اما به هر حال او خواهد آمد تا در فضای انتخابات ریاست جمهوری که طبیعتا فضای سیاسی و رسانه ای بازتر می شود، برخی حرف ها را از تریبون های عمومی تکرار کرده و برای جریان اصلاح طلب و رسانه هایش نیز نوعی مصونیت در بازنشر مجدد برخی حرف های ساختارشکنانه بعد از انتخابات ایجاد کند.

 

منبع:هم اندیشی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار