فرماندار در ستاد اقامه نماز:مسئولین باید در نماز جماعت سطح شهر حضور داشته باشند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۶ دی ۹۱ - ۱:۵۵

  کد خبر : 6080

  فرماندار در ستاد اقامه نماز:مسئولین باید در نماز جماعت سطح شهر حضور داشته باشند

  به گزارش واران نیوز»جلسه ستاد اقامه نماز بعد از اذان  ظهر و عصر در سالن اجتماعات صومعه سرا با حضور …

  به گزارش واران نیوز»جلسه ستاد اقامه نماز بعد از اذان  ظهر و عصر در سالن اجتماعات صومعه سرا با حضور مسئولین شهر برگزار شد.

  در آغاز فرماندار صومعه سرا با تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول با بیان اهمیت برگزاری نماز جماعت خواستار  برپایی نماز جماعت در همه ادارات و پخش اذان صبح  در صومعه سرا شد.

   

  فرماندار افزود که مسئولین باید در مساجد سطح شهر حضور داشته باشند و در نماز ها شرکت کنند وی در مورد پخش اذان اینطور گفت که نباید فقط در ماه های خاص اذان صبح پخش شود و در ماه های دیگر پخش نشود ما باید در هنگام  نماز صبح هم اذان پخش کنیم و هم نماز جماعت برگزار کنیم.

  حسنعلیزاده در ادامه برپایی نماز در مدارس و دانشگاه ها را بسیار مهم دانست و گفت که ما مسئولین باید به مدارس و دانشگاه ها برویم و در این نماز ها شرکت کنیم تا انگیزه ای برای دانش آموزان شود.

  در ادامه دبیر ستاد اقامه نماز در اول سخنانش مصوبات جلسه قبل این ستاد را مرور کرد که به شرح زیر است.

  ۱-هر هفته یا دو هفته یک بار نماز جماعت با حضور مسئولین وامام جمعه در مدارس ،دانشگاه ها و ادارات.

  ۲- هر ۱۵ روز یک بار در مساجد فعال صومعه سرا و روستا ها نماز جماعت با حضور مسئولین و امام جمعه برگزار گردد که از جلسه قبل تا کنون فقط دو تا سه مسجد برگزار شد و دیگر ادامه داده نشد)

  ۳- تقدیر از نماز گزاران فعال مساجد سطح شهرستان

  ۴-جهت رفاه حال مسافران بخش دار مرکزی در مسیر صومعه سرا به پونل و بخش داری تولم در مسیر پشت بازار به صومعه سرا با بودجه بخشداری ها مکانی ساخته شود برای برپایی نماز مسافران (در حال پی گیری است)

  ۵-قرار شد شهرداری در ورودی  شهر تابلو هایی از احادیث ائمه در رابطه با نماز  نصب کند

  ایشان در ادامه خواستار همکاری بیشتر مسئولین برای اجرای مصوبات این جلسه شدند.

  در ادامه این جلسه ،فرمانده سپاه صومعه سرا با بیان این که بهتر است اول مصوبات قبلی  را جامع عمل بپوشانیم و بعد مصوبات جدید صادر کنیم خاطر نشان کرد که بحث اقامه نماز این طور نیست که صرفا فقط خواندن نماز باشد بلکه ما باید با تصمیمات خود کاری کنیم که نماز در اول وقت و به صورت جماعت برگزار گردد.

  مهدوی نیا خطاب به مسئولین خاطر نشان کرد که مسئولین باید اولین کسانی باشند که در وقت اذان به نماز خانه میروند زیرا این امر باعث انگیزه کارکنانشان میشود

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی در این جلسه از اداراتی که نماز جماعت برگزار میکنند و از این اداره در خواست طلبه و پیش نماز دارند تشکر کرد و افزود ما در سطح شهرستان صومعه سرا  ۳۸ طلبه در ادارات و مدارس اعم از خواهر وبرادر  داریم که هر طلبه گاهی در دو اداره یا مدرسه شرکت میکند.

  وی در ادامه گفت که در شهرستان صومعه سرا ۲۰ مسجد امام جماعت روحانی و ۱۰ مسجد هم با پیش نماز غیر روحانی در حال فعالیت و برپایی نماز جماعت هستند

  منوچهر احمدی‌پور نیز به حضور مسئولین شهرستان در نماز جماعت مساجد تاکید کرد و گفت این امر باعث وحدت بیشتر مردم و مسئولین میشود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro