جانشين نيكزاد مشخص شد‬

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۷ دی ۹۱ - ۱:۰۳

  کد خبر : 6100

  جانشین نیکزاد مشخص شد‬

  به گزارش واران نیوز به نقل از اقتصاد ایران آنلاین»منابع مطلع در دولت از روزهای پایانی حضور یک روز در …

  به گزارش واران نیوز به نقل از اقتصاد ایران آنلاین»منابع مطلع در دولت از روزهای پایانی حضور یک روز در میان علی نیکزاد در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر می‌دهند.

  محمود احمدی نژاد در آخرین ساعات یازدهم آذرماه امسال طی حکمی رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را از سمتش برکنار کرد و سرپرستی این وزارتخانه را به علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی سپرد؛ آنطور که از شواهد بر می آمد، قصد و نیت رئیس دولت در این برکناری ادغام دو وزارتخانه کلیدی راه و شهرسازی و ارتباطات و فناوری اطلاعات و ایجاد وزارتخانه ای جدید تحت عنوان وزارت امور زیربنایی بود که نمایندگان مجلس نه تنها با آن موافقت نکردند بلکه طرحی را با قید دو فوریت به تایید شورای نگهبان به تصویب رساندند که دولت حق ادغام وزارتخانه های خود را حداقل تا یک سال آینده نخواهد داشت.

  روز گذشته معاون نظارت مجلس با ارسال نامه ای رسمی به محمود احمدی نژاد، ادامه سرپرستی علی نیکزاد در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را خلاف قانون اعلام و خواستار معرفی فردی جایگزین وی شد.

  حسین مظفر با استناد به قانون اصلاح ماده ۵۳ قانون برنامه پنجم توسعه مصوب ۶ دی ماه ۱۳۹۱ از رئیس جمهور خواست با توجه به خلاف قانون بودن ادامه سرپرستی علی نیکزاد در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جایگزین وی را معرفی کند.

  در این نامه تأکید شده، طبق قانون مذکور هیچ وزیری نمی تواند به طور همزمان سرپرست وزارتخانه دیگری باشد و در تبصره ۲ ماده ۵۳ غیرقانونی بودن ادامه سرپرستی نیکزاد در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح شده است.

  یک مقام مطلع در گفتگو با خبرنگار اقتصادایران آنلاین گفت: رئیس جمهور با گزینه‌های مختلفی برای جایگزینی علی نیکزاد در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صحبت کرده است.

  وی افزود: مقامات ارشد دولتی اخیرا با فریدون احمدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت هم صحبت‌هایی کرده اند و خواستار ارائه برنامه برای این وزارتخانه شده‌اند.

  فریدون احمدی که دارای دکتری مهندسی صنایع از دانشگاه امام حسین (ع) است، متولد ۱۳۴۶ و اهل زنجان است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro