صومعه‌سرا منتخب مناسب‌سازی شهری گیلان شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۷ دی ۹۱ - ۱۹:۳۶

  کد خبر : 6107

  صومعه‌سرا منتخب مناسب‌سازی شهری گیلان شد

  صومعه‌سرا نخستین شهرستان منتخب گیلان در اجرای طرح مناسب سازی شهری و اداری شد

  صومعه‌سرا نخستین شهرستان منتخب گیلان در اجرای طرح مناسب سازی شهری و اداری شد

  به گزارش واران نیوز به نقل از فارس»کارشناس مسئول توان‌بخشی سازمان بهزیستی گیلان در جلسه ستاد مناسب‌سازی شهری و اداری این شهرستان در محل فرمانداری صومعه‌سرا، اظهار کرد: گیلان در اجرای طرح مناسب‌سازی شهری و اداری برای رفاه حال معلولان بسیار عقب مانده است.

  انسیه سروش با بیان اینکه حمایت از جامعه معلولان و اقشار معلول باید بیش از گذشته مورد توجه مسئولان و مدیران قرار گیرد، تصریح کرد: اهداف مناسب‌سازی شهری در گیلان به درستی تبیین و اجرا نمی‌شود.

  وی اجرای طرح مناسب‌سازی در سطح کشور را طبق قانون سال ۶۳ عنوان کرد و افزود: با گذشت سال‌ها از تصویب این طرح هنوز اقدام‌های کاربردی و مؤثری در کشور مشاهده نمی‌شود.

  این کارشناس مسئول با اشاره به اهمیت و ضرورت برگزاری جلسه‌های مداوم و منظم ستاد مناسب‌سازی شهری و اداری در شهرستان‌های گیلان، متذکر شد: تاکنون ۱۰ جلسه ستادی با حضور ۶۲ عضو فعال در سطح مرکز استان برگزار شده و تصمیمات لازم اتخاذ شده است.

  سروش، برگزاری مداوم و منظم جلسه‌های ستاد مناسب‌سازی شهری و اداری را موجب قوت و تسریع در برنامه‌ریزی‌های این ستاد عنوان کرد.

  وی به موقعیت و فضای شهری صومعه‌سرا به لحاظ اجرای طرح مناسب‌سازی شهری و اداری برای رفاه بیشتر معلولان اشاره کرد و یادآور شد: صومعه‌سرا نیز مانند دیگر شهرستان‌های گیلان نیازمند حرکت و پویایی بیشتری برای اجرای این طرح مهم ملی است.

  کارشناس مسئول توان‌بخشی سازمان بهزیستی گیلان از انتخاب صومعه‌سرا به عنوان شهرستان داوطلب در اجرای طرح مناسب‌سازی شهری و اداری خبر داد و خاطرنشان کرد: صومعه‌سرا نخستین شهرستان گیلان در راستای اجرای کامل و آزمایشی طرح مذکور با همکاری مدیران کل و شهرستانی عضو در ستاد مناسب‌سازی است. وی با اشاره به نخستین گام در اجرای طرح مناسب‌سازی شهری و اداری در صومعه‌سرا طبق برنامه‌ریزی‌های از پیش تعیین شده، یادآور شد: تهیه نقشه مناسب و درست از حوزه شهری صومعه‌سرا، طراحی نقشه موضعی و سطح‌بندی تغییر و تحولات شهر از جمله این برنامه‌ریزی‌ها است.

  سروش با تصریح بر اینکه برخی از مسئولان و مدیران شهرستان‌های گیلان بر اجرای طرح مناسب‌سازی شهری مطالبه بودجه و اعتبار خاص دارند، افزود: هر دستگاهی طبق قوانین و مقررات باید بخشی از بودجه و اعتبار خود را به اجرای طرح مناسب‌سازی اختصاص دهد.

  وی ادامه داد: مطالبه بودجه و اعتباری خارج از بودجه‌های جاری و سالانه دستگاه‌ها برای اجرای طرح مناسب‌سازی مکان اداره‌های دولتی پذیرفته نمی‌شود.

  کارشناس مسئول توان‌بخشی سازمان بهزیستی گیلان با بیان اینکه اجرای درست و موفق طرح مناسب‌سازی شهری و اداری برای معلولان نیازمند تغییر در نگرش‌ها و باورهای مسئولان و مدیران دولتی است، اذعان کرد: فعالانه عمل کردن و داشتن برنامه مدون و کاربردی دیگر شروط موفقیت در اجرای طرح مناسب‌سازی است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro