استقبال از فیلم های ایرانی در آلمان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۹ تیر ۹۱ - ۷:۱۳

  کد خبر : 616

  استقبال از فیلم های ایرانی در آلمان

  در اولین روز هفته فیلم ایران در برلین، فیلم‌های ایرانی به نمایش در آمده با استقبال خوب نخبگان فرهنگی، دانشگاهی …

  در اولین روز هفته فیلم ایران در برلین، فیلم‌های ایرانی به نمایش در آمده با استقبال خوب نخبگان فرهنگی، دانشگاهی و مردم آلمان مواجه شده است.

  ، به منظور آشنایی بیشتر افکار عمومی و علاقمندان و فرهنگ دوستان آلمانی با فرهنگ، هنر و هنرمندان ایرانی و ارائه حقائقی از حضور فعال بانوان ایرانی در صنعت سینمای کشورمان، هفته فیلم ایران با عنوان «نقش بانوان در آینه جامعه ایران» بانمایش پنج فیلم ایرانی«اینجا بدون من»،«آقایوسف»، «کنعان»، «دعوت» و «ورود آقایان ممنوع» از تاریخ ۲۵ تیرماه سال جاری در سینمای kino colosseum شهر برلین به نمایش درآمده است.

  جهت استفاده بهینه از این واقعه فرهنگی، پس از نمایش هر فیلم ، هنرمندان این فیلم‌ها شامل تهیه‌کننده، کارگردان و برخی از بازیگران زن در یک میز گرد شرکت کرده و این فیلم توسط شرکت کنندگان مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

  در طول برگزاری این هفته فیلم، فیلم‌های سینمایی «آقا یوسف» با حضور «هانیه توسلی» و «لادن مستوفی» فیلم سینمایی «کنعان» با حضور «افسانه بایگان» و تهیه‌کننده آن «مصطفی شایسته»، فیلم سینمایی«دعوت» با حضور «محمد پیرهادی» تهیه‌کننده و «آناهیتا نعمتی» بازیگر این فیلم برای دوستداران سینمای ایران به نمایش در خواهد آمد.

  در اختتامیه این هفته فیلم نیز فیلم سینمایی «ورود آقایان ممنوع» با حضور «علی سرتیپی» تهیه‌کننده این فیلم برای مخاطبان به نمایش در می‌آید.

  تاکنون در مورخ ۲۵ تیرماه فیلم «اینجا بدون من» و در ۲۶ تیرماه فیلم «آقا یوسف» به نمایش درآمد که با استقبال خوب نخبگان فرهنگی ، دانشگاهی و مردم آلمان مواجه گردید. هنرمندان نیز از برگزاری این گونه وقایع فرهنگی اظهار رضایت نموده و از اینکه توانسته بودند ارتباط خوبی با افکار عمومی آلمان و ایرانیان مقیم برقرار نمایند اظهار خوشحالی داشتند.

  بنابراین گزارش، این هفته فیلم ایران به همت موسسه رسانه‌های تصویری و با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در «برلین» برگزار گردیده است.

  منبع:فارس

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro