شورای آموزش و پرورش صومعه‌سرا برتر استانی شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲ بهمن ۹۱ - ۴:۰۳

  کد خبر : 6174

  شورای آموزش و پرورش صومعه‌سرا برتر استانی شد

  مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا گفت: شورای آموزش و پرورش صومعه‌سرا در سال جاری دارای رتبه برتر استانی شده …

  مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا گفت: شورای آموزش و پرورش صومعه‌سرا در سال جاری دارای رتبه برتر استانی شده است

  سیده حمیرا ذکی‌پور عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان، اظهار کرد: فرهنگیان به دلیل حساسیت شغلی، تاثیرگذارترین قشر جامعه محسوب می‌شوند.

  وی با اشاره به اهمیت برپایی جلسه‌های شورای آموزش و پرورش، خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش برای ادامه فعالیت‌ها و وظایف محوله خود نیازمند همفکری و همکاری جدی اعضای شورای این نهاد است.

  مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا تصریح کرد: رایزنی و مشورت در حوزه اختیارات آموزش و پرورش در قالب اتاق فکر شورای آموزش و پرورش ساماندهی و تصمیم‌گیری اجرایی می‌شود.

  وی از برتری شورای آموزش و پرورش صومعه‌سرا در سطح استان خبر داد و بیان کرد: این برتری نشانه عزم جدی برای خدمت و وجود ظرفیت بالای اتاق فکر شورای آموزش و پرورش در تصمیم‌گیری برای تمام دانش‌آموزان و فرهنگیان صومعه‌سرا است.

  ذکی‌پور به تعدیل نیروی انسانی اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا اشاره کرد و متذکر شد: آموزش و پرورش صومعه‌سرا از مجموع ۷۶ نیروی رسمی تنها ۴۳ نیرو در اختیار دارد.

  وی با اشاره به اینکه کمبود نیروی رسمی در بدنه اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا موجب تلاش مضاعف در نیروهای حاضر این اداره برای کاهش مشکلات و کمبودهای شده است، ادامه داد: برای جبران این خلأها تمام پرسنل حاضر در تلاش هستند.

  مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا به کمبود نیرو و نداشتن دو معاون در این اداره اشاره کرد و گفت: نبود معاونان آموزشی و مالی در اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا مشهود است.

  وی، دانش‌آموزان را مستعد خوب آموختن و ارائه بهترین امکانات آموزشی دانست و افزود: رشد دانش‌آموزان در گرو ارائه بهترین خدمات آموزشی است که جز در سایه اتحاد و همکاری محقق نمی‌شود.

  ذکی‌پور با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح در دهه مبارک فجر، اظهار کرد: مدرسه ابتدایی «شهید علی‌خواه» منطقه عربان و «بنت‌الهدا»  در طاهر گوراب با پیشرفت فیزیکی ۹۵ و ۹۷ درصدی به مناسبت دهه فجر افتتاح می‌شود.

  وی، توجه به حوزه آموزش و پرورش را امری مهم از طرف والدین و خیران برشمرد و تأکید کرد: توجه به آموزش و پرورش نباید تنها یک شعار باشد.

  مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا رویکرد به حیطه علوم انسانی را به دلیل پیشرفت فکر و خلاقیت‌های انسانی بسیار تاثیرگذار خواند.

  وی ادامه داد: اکنون علوم انسانی برخلاف رویکرد گذشته در تلاش برای گسترش و پیشرفت همگانی بوده و در این راستا دانش‌آموزان زیادی را به طرف خود جذب کرده است.

  به گفته ذکی‌پور، صومعه‌سرا در سال جاری در مقاطع دوم و سوم رشته انسانی مقام برتر استانی را کسب کرده است.

  وی از سازندگی ۱۲۷ درصدی مدارس در صومعه‌سرا خبر داد و اذعان کرد: صومعه‌سرا اکنون با ۲۳ پروژه عمرانی – ‌آموزشی در حال نوسازی دارای مقام نخست استانی در حوزه سازندگی است.

  مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا با بیان اینکه در این شهرستان بالغ بر ۱۶ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند، یادآور شد: صومعه‌سرا با وجود دانش‌آموزان با هوش و مستعد در رتبه نهم کنکور سراسری در سطح گیلان قرار دارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro