نظارت بر سلامت فرآورده های خام دامی اولویت دامپزشکی صومعه سرا است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲ بهمن ۹۱ - ۱۶:۰۵

  کد خبر : 6198

  نظارت بر سلامت فرآورده های خام دامی اولویت دامپزشکی صومعه سرا است

  رییس شبکه دامپزشکی صومعه سرا گفت: مبارزه با بیماری های مشترک دام و انسان و نظارت بر سلامت فرآورده های …

  رییس شبکه دامپزشکی صومعه سرا گفت: مبارزه با بیماری های مشترک دام و انسان و نظارت بر سلامت فرآورده های خام دامی مهمترین اولویت این اداره است.

  به گزارش واران نیوز و به گفته ایرنا»دکتر ˈفتح اله عربانیˈ با بیان اینکه این ماموریت به طور مستمر در صومعه سرا انجام می گیرد، افزود: در این خصوص در ۹ ماه سال جاری ۸۷۶ مورد از ۸۲اماکن عرضه فرآوردهای خامی این شهرستان بازرسی به عمل آمد.

  وی اظهار کرد: همچنین طی این مدت ۲۰۸مورد بازرسی از داروخانه ها، مراکز درمانی، کارخانه های بسته بندی خوراک دام، طیور و آبزیان، پودرماهی و کشتارگاه طیور در سطح شهرستان صومعه سرا انجام شده است.

  عربانی با اعلام این که در ۹ ماه گذشته تعداد دوهزار و ۲۴۹ گواهی بهداشتی حمل در صومعه سرا صادر شد، ادامه داد: پروتئیین حیوانی به عنوان غذای مردم از ابتدا تا زمان آماده عرضه از سوی دامپزشکان این شهرستان کنترل می شود.

  وی با بیان این که عموم مردم جامعه هر فرد با شعار هر شخصی ضامن سلامتی خود است، می تواند کمک مهمی به اهداف شبکه دامپزشکی نماید، اضافه کرد: به دلیل رابطه تنگاتنگ دامپزشکی با اقتصاد ملی و فراوانی حرفه در این عرصه باید شبکه دامپزشکی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

  عربانی، در ادامه واکسیناسیون بروسلوز دوهزار و ۲۰۶ راس گاو، خونگیری ۵۳۹ راس گاو، واکسینه های بروسلوز۹۸۴ راس گوساله، واکسیناسیون تب برفکی هفت هزار و ۴۳۵ راس گاو،

  واکسیناسیون شاربن گاوی شش هزار و ۸۳۵راس و یک هزار و ۸۵۰راس گوسفند را از جمله فعالیت های شبکه دامپزشکی صومعه سرا طی این مدت اعلام کرد.

  وی همچنین واکسیناسیون شاربن علامتی یک هزار و ۳۹۵ راس دام، اجرای تست سل در ۶۱۵راس دام، واکسینه هاری ۲۰۴ قلاده سگ، واکسیناسیون آبله ۲۹۷ راس بز، واکسیناسیون آبله یک هزارو۴۷۱ راس گوسفند و واکسیناسیون تب برفکی یک هزار و ۲۱۱ راس بز و گوسفند را از دیگر اقدامات شبکه دامپزشکی صومعه سرا طی سال جاری برشمرد.

  رییس شبکه دامپزشکی صومعه سرا با بیان این که از عرضه و کشتار مرغ زنده در سطح بازارهای محلی این شهرستان جلوگیری به عمل می آید، تاکید کرد: از همه دستگاه های نظارتی و اجرایی تقاضا داریم در خصوص مبارزه با بیماری های مرغی این اداره را یاری کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro