امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 7 June , 2023
امروز : چهارشنبه, ۱۷ خرداد , ۱۴۰۲ - 19 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 62428
  پرینتخانه » آخرین اخبار, مجله حقوقی تاریخ انتشار : 30 مارس 2021 - 16:23 |

چه عاملی سبب فوت آزاده نامداری شد؟

کسی که خداوند مدافع اوست چگونه انسان به خودش اجازه می‌دهد رازش را فاش کند و آبروی او‌ را بریزد. سوره حج-آیه ۳۸ باسمعه تعالی خبرمرگ مجری توانمند صدا وسیما موجب نگرانی بسیاری ازمردم شد.البته به نظر علت وانگیزه ای که باعث شد وی دست به چنین عملی بزند بیشتر باعث ناراحتی و‌تاثر مردم عزیزهنردوست […]

چه عاملی سبب فوت آزاده نامداری شد؟

کسی که خداوند مدافع اوست چگونه انسان به خودش اجازه می‌دهد رازش را فاش کند و آبروی او‌ را بریزد. سوره حج-آیه ۳۸

باسمعه تعالی
خبرمرگ مجری توانمند صدا وسیما موجب نگرانی بسیاری ازمردم شد.البته به نظر علت وانگیزه ای که باعث شد وی دست به چنین عملی بزند بیشتر باعث ناراحتی و‌تاثر مردم عزیزهنردوست ما گردید.
احتمال خودکشی این مجری برجسته کشور روز‌به روز قوت می‌گیرد .با فرض صحت این موضوع و اثبات آن؛
آیا چه عاملی باعث این شد که مجری نام آشنا ومحبوب کشورما دست به چنین عملی(خودکشی )بزند و علی رغم محبوب بودن و جوان بودن خودش به زندگی دنیوی خود که مورد آماج تهمت ها و ناملایمت و قضاوت های ناعادلانه هایی شده بود پایان‌دهد؟؟چه عامل یاعواملی بوده که برای ایشان غیرقابل رفع و‌غیر قابل تحمل بود؟؟
با مشاهده کلیپ هایی که از ایشان درفضای مجازی (خصوصا اینستاگرام)منتشر شده کاملا مشخص است که از عمل شخص یا اشخاصی بسیارناراحت بوده ،چرا که همش ازآبروی خود صحبت می کند و‌نگران آبرو‌ ‌و حیثیت شخصیت حقیقی و حقوقی خود است…
به عقیده اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران،اآزاده‌ نامداری یک مجری توانمند،با ادب،محجبه و متعهد بود.
چند سال قبل تصویری از وی درفضای مجازی منتشرشد که درجمع خودمانی‌ شان‌ روسری از سر وی به روی شانه اش افتاده بود واین بهانه ای شدبرای ممنوع الفعالیت شدن ایشان درصدا وسیما واینکه به دستور آقای فروغی مدیر شبکه سه اجازه ورود به هیچ یک از نقاط سازمان را نداشته باشد…
با فرض اینکه عمل وی(عکس گرفتن بدون روسری )مورد پذیرش نیست ولی مگرهمه ما انسان نیستیم ؟مگرانسان به جهت ممکن الخطا بودن ،امکان توبه ندارد؟؟ مگر خداوند راه توبه را پیش روی ما نگذاشته است؟ وقتی خداوند بنده خود را می بخشد‌ دیگراین همه ناملایمتی ها برای چیست؟؟مگر انسان جای خداوند نشسته است که قضاوت کند دیگران را؟؟
آبروی مومن سرمایه ای است که وی درطول زندگی خود به سختی به دست آورده است که متاسفانه دراثرغرض ورزی وکینه توزی دیگران دریک لحظه ازدست می‌رود.آبروی مومن از چنان تقدسی برخوردار است که کسانی که این حریم را رعایت نمیکند هم قانون برای آنها مجازات مقرر داشته وهم شرع عذاب رابه آنها وعده داده است.قانونگذار درماده ۱۷ قانون جرائم رایانه ای وماده ۷۴۵ قانون تعزیرات نشر عکس خصوصی افراد را جرم انگاشته و برای آن مجازات درنظر گرفته است.
شخص یا اشخاصی با انتشار عکس خصوصی وی که هیچ مجوز قانونی و شرعی برای این عمل نکوهیده خود نداشتند موجب بردن آبروی این مجری محترم و متعهد و اذیت ایشان از نظرروانی شدند به حدی که با زیاد شدن این فشارها وغیرقابل تحمل بودن آن،دست به خودکشی زد تا خودش را از حجمه اتهامات و قضاوت های ناعادلانه بعضی از،ازخدا بی خبران خلاصی بخشد. قضاوت کردن بررفتارواعمال دیگران اززشت ترین و آزاردهنده ترین ناهنجاری های رفتاری آدم هاست .به حدی که گاها ممکن است مسیر زندگی شخص را به مخاطره انداخته و تغییر دهد.
خودکشی اغلب بعلت ناامیدی صورت می‌گیرد ویکی‌ از علل آن افسردگی ناشی از هتک حیثیت وبردن آبرواست.خودکشی با هرانگیزه ای انجام شود بسیاردردناک است،زیرا بیانگراین‌ است که شخص نتوانسته است درمقابل اتفاق های ناگوار که با آن مواجه است به شیوه عقلانی‌و منطقی تصمیم گیری کند.
مرحومه آزاده نامداری در کلیپی که از وی منتشر شده است ازانتشار‌عکس‌ خصوصی بین افراد محرم خود ابراز ناراحتی کرد ودر کلیپ دیگری خطاب به امام حسین علیه السلام چنین اظهار داشت که؛ منم خیلی احتیاج به کمک دارم.ی اتفاق هایی داره برام میافته،من هم آدم هستم.ی جُون دارم.کمک کن که این اتفاق برام نیفته.خیلی احتیاج به کمک دارم…..
این مطالب گویای این است که نشر عکس خصوصی وی در جمع افراد محرم با او،نظر به شخصیت والا و حُجب وحیا و آبرویی که وی در طی سال ها بدست آورده بود،ایشان از نظر روحی و روانی بسیار اذیت شده وهیچ راهی غیرازخودکشی ورهایی از قضاوت ناعادلانه بعضی ها نیافت. کاری که موجب ناراحتی مردم عزیزمان شد،خبری که تا قبل از احراز خودکشی،کمتر کسی قبول میکرد که وی خودش را کشته باشد. امیدوارم که خداوند روح ایشون رو قرین رحمت واسعه خود کند،و افرادی را که با اعمال خود موجب اذیت وی از نظر روحی و روانی شدند که با اعمال خود باعث شدند تا با تصمیم به خودکشی خود را نجات دهد ،به سزای عمل ناشایست شان برساند.

میثم مهدی پور بی تم
وکیل‌ پایه یک دادگستری -مدرس دانشگاه

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.