امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 3 June , 2023
امروز : شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۴۰۲ - 15 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 62445
  پرینتخانه » گفتمان و اندیشه, مجله حقوقی, ویژه تاریخ انتشار : 09 آگوست 2021 - 13:48 |

درد و دل یک حقوقدان و فعال رسانه ای با مردم و مسئولین

به کدامین گناه است که مردم عزیزشهروکشورمان اینگونه کشته می شوند؟؟!
درد و دل یک حقوقدان و فعال رسانه ای با مردم و مسئولین

واران نیوز: چندسالی است که شرویروس منحوس کوید ۱۹ برسرمردم عزیزشهر‌و‌کشورمان سایه افکنده و چنبره زده است.ازابتدای شیوع این ویروس(کرونا)تا به امروزبا آن دست و پنجه نرم کرده وچهارپیک را پشت سر گذاشته ایم ‌‌دردوران پیک پنجم(پیک مرگ) قرار گرفته ایم.‌سرایت این ویروس دراین‌ پیک به حدی است که حسب مسموع،سرایت آن بسیار شدیدتر اززمان های قبلی آن‌ است الی آخر.

بعنوان یک شهروند ازکجای درد دل مردم شهرم شروع کنم؟ ازکم لطفی برخی ازمردم عزیزم صحبت کنم یا ازکم مهری برخی ازمسئولین خدوم؟ ازبرگزاری جشن های شادی ومراسمات بگویم‌ یا تجمعات  مردم در محافل خانوادگی و نانوایی ها و…؟ ازاتوبوس های مسافربری‌(یا به اصطلاح دقیق‌ترمسافرآوری) صحبت کنم یا از لیدرهای شهرمان؟ ازمالکین محترم‌ رستوران ها،هتل ها،مسافرکاشانه ها و….صحبت کنم یا از تعداد زیادی از ماشین هایی با پلاک های مخدوش خارج ازاستان؟؟یا پرشدن تخت های بیمارستان و نبود تخت خالی؟! از بی خیالی برخی از مردم  خوبم صحبت کنم یا از خستگی زیاد مدافعان سلامت دردرمان و پرستاری از بیماران؟؟؟!! یا ازگریه های پدر ومادر برای فرزندان یا بالعکس گریه های فرزندان برای پدرم مادر؟؟!

مگر‌مسئولین عزیزشهرواستان ما اخبارمربوط به‌ انتشار‌‌سریع این‌ ویروس وشیوع‌ بی سابقه بیماری را رصد نمی‌کنند؟؟! مگر‌ این‌اخبار صحت ندارد؟؟! پس چرا کسی به داد مردم نمی رسد؟؟چرا کسی با مسببین انتشاراین ویروس شوم برخورد نمی‌کند؟! چرا هیچ برنامه ای برای عدم برگزاری وجلوگیری ازبرگزاری مراسمات شادی و‌ترحیم‌ و….درنظر گرفته نشده و اجرا نمی شود؟؟! مگر‌هجمه ی ورود مسافران با اتوبوس و‌با خودروهای شخصی‌ به ماسال توسط خبرنگاران‌ عزیز به سمع مسئولین‌ محترم‌ رسانده نمی‌شود؟؟ چرا اداره میراث فرهنگی و گردشگری به‌ سان‌ پیک های قبل سرکشی های خود را ازسرنمیگیرد؟؟چرا با متخلفین  برخورد  نمی شود؟؟! چرا کسی به فکر‌ کادردرمان ما نیست ؟؟

مردم عزیز و‌نجیب‌‌‌ ماسال وشاندرمن،مالکین محترم‌ رستوران،هتل و مسافرکاشانه ها و…. درست است که از نظراقتصادی متحمل خسارت زیادی شده اید؟؟درست است انتظاری که ازدولت درراستای جبران‌ خسارات وارده داشتید برآورده نشده است و…. ولی دست استمداد به سوی شما دراز میکنم که شما بازهم به مانند گذشته اقدام کنید،از پذیرش مسافر بخاطرعشق به مردم شهرمان خودداری کنید. به خدا شهردروضعیت‌ سیاه قرار‌دارد.به خدا مردم شهرمان یکی پس از دراثر‌ ابتلا به بیماری کووید‌۱۹ دارن ازدینا میرن. بسیار دیده شده که خانوادگی مبتلا به کرونا شده اند.چه کنیم که مسئولی‌ حرکتی نمیکند.آیا وقت آن نشده که ما مردم مثل همیشه به فکر‌‌جون همشهریان‌ خودمون باشیم. تخت های بیمارستان ها پر‌شده است از بیماران کرونایی. از‌تاریخ شروع  به کار درمان دربیمارستان شهرما تا امرو‌ز،اولین‌بار‌است‌ که همه تخت ها پر شده است،آن‌هم‌ با بیماران مبتلا به ویروس کووید‌۱۹.

استدعای عاجزانه دارم از مردم عزیزوفهیم شهرم، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید.به فکر یکدیگر‌باشیم. به فکر اعضای خانواده خود باشید.به فکر افراد مسن،جوان و‌نوجوان‌ شهرمان باشیم..زمان،زمان جهاد است،هر چه در شهر دور میزنیم‌ و میبینیم،هر‌چه اخبارشهر را پیگیر می‌شویم‌‌ گویا زمان،زمان جهاد مردم‌ است نه جهاد مسئولین!!

 

بعنوان یک شهروند خطاب سخنم‌ را با مسئولین محترم شهرستان با سخنی‌ ازحضرت امام خمینی‌(ره) شروع می‌کنم؛

حضرت امام خمینی (ره)؛مردم را صاحبان اصلی انقلاب می‌دانستند و برای آنها ارزش و احترام ویژه ای قائل بودند ودرهرفرصتی ،مسئولان را به خدمت رسانی به مردم سفارش می کردند(صحیفه امام.ج۱۹.ص۳۶-ج ۷ ص ۲۳۷- ج ۱۳ ص ۲۸۳).

سوالی که مردم عزیزمان دارند این‌ است که چه خدمتی به آنها شده است؟؟ اقداماتی انجام شده است و ما منکرآن نیستیم، آیا به نظر آن‌ اقدامات((که هیچ شهروندی مطلع از آن نیست چرا که حرکت خاصی که موثر بوده و نتیجه مثبت داشته باشد را مشاهده نکرده اند))به اندازه حداقلی بوده که مردم ما شایسته آن هستند؟!به نظرمسئولین‌ باید قبول کنند که کاستی هایی بسیار وجود دارد و نباید در پاسخ به این سوال ،در مقام توجیح برآیند چرا که امام راحل مان در ج ۲۰ ص ۱۲۶ صحیفه امام،در خصوص تعهد مسئولین چنین فرمودند که؛ ما هرچه خدمت بکنیم به این ملت کم خدمت کرده ایم،ما باید خدمتگزار باشیم،واقعاً خدمتگزار باشیم.و هرچه خدمت بکنیم باز کم است.

هر چند مسئولین‌ عزیزمان مستحضر هستند ولی  جهت یادآوری عرض میکنم که خدمت به مردم‌ در دو‌قسمت ساماندهی‌ می‌شود: ۱- تأمین نیازمندی ها ۲- مقابله با آفات ‌وخطرات

در اسلام به اهتمام ورزیدن به امور مسلمین تاکید بسیاری شده است تا جایی که ایجاد و تقویت روحیه خدمت به دیگران یکی از اصول مهم تربیت دینی است، خداوند متعال در سوره توبه درباره پیامبر اسلام چنین می فرماید:…او به خاطر سختی هایی که به مردم می رسید،بسیار در رنج وناراحتی بود….

شایسته عرض اینکه مسئولین محترم مستحضر باشند که حضرت رسول به، رنج‌بردن و‌‌ناراحتی بسنده نمی‌کردند،که تمام مساعی خود را برای رفع رنج‌ مردم بکار می بردند. بلاتشبیه،مردم‌ ازمسئولین انقلابی چنین توقعی را دارند تا در حد توان و امکانات به مردم خدمت کنند خصوصا در زمان بحران .

ایکاش که مسئولین‌ ترتیبی اتخاذ کنند تا ازورود مسافران به استان و خصوصا شهر‌مان جلوگیری تا روز به روز شاهد‌‌‌ شیوع این‌بیماری‌‌با سرعت نور‌ نشویم.

امید که با رعایت پروتکل های بهداشتی از جانب مردم عزیز وتدابیربسیار ویژه ای که  از سوی مسئولین استانی و‌شهرستان اتخاذ خواهد شد وخصوصا با منع ورود مسافر به استان و شهرستان روز به روز شاهد افول این بیماری تا ریشه کن شدن آن و برگشتن وضعیت سفید به شهرستان،استان و کشور عزیزمان باشیم.

در پایان به نیابت ازمردم فهیم شهرستان تشکرو مراتب ادب و احترام خود را نسبت به مدافعان سلامت و کادر درمان اعلام میدارم.

 

 

با تقدیم احترام/میثم مهدی پور‌بی تم-فعال رسانه ای

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.