طرح بانک نشاءبرنج در صومعه سرا درراستای اقتصاد مقاومتی اجرایی می شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۴ بهمن ۹۱ - ۲۰:۴۴

  کد خبر : 6267

  طرح بانک نشاءبرنج در صومعه سرا درراستای اقتصاد مقاومتی اجرایی می شود

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: طرح بانک نشاء برنج در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اجرایی می شود. به گزارش …

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: طرح بانک نشاء برنج در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اجرایی می شود.

  به گزارش واران نیوز»ˈاحمد پادیابˈ روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد این بانک در صرفه جویی هزینه های تهیه نشاء و تولید برنج، افزایش راندمان تولید در واحد سطح موثر است.

  وی افزود: همچنین اجرای این طرح در کاهش میزان ضایعات و افزایش بهره وری و استفاده از نهاده های کشاورزی در تمامی مراحل زراعی بسیار مفید خواهد بود.

  پادیاب با اشاره به مزایای ایجاد بانک نشاء برنج اظهار کرد: استفاده از متخصصان بخش کشاوزی برای تهیه و تولید نشاء سالم و عاری از آفت و بیماری، صرفه جویی در میزان بذر مصرفی در واحد سطح، امکان استفاده از ماشین های کشاورزی و توسعه کشت مکانیزه برنج از مهمترین اهداف ایجاد بانک نشاء برنج در شهرستان صومعه سرا است.

  وی اضافه کرد: این طرح با استفاده از دستگاه های پیشرفته و مجهز از سوی بخش خصوصی در سال زراعی جاری برای کشاورزان اجرا می شود.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا در ادامه با اشاره به آغاز عملیات شخم زمستانه در شالیزارها از شخم ۳۰درصد از زمین های کشت برنج این شهرستان خبر داد و یادآور شد: کشاورزان این شهرستان بیش از۱۰هزار و ۵۰۰هکتار از اراضی خود را شخم زمستانه زده اند.

  پادیاب افزود: شخم زمستانه موجب از بین رفتن آفات بخصوص کرم ساقه خوار و نیز موجب ذخیره شدن رطوبت خاک می شود.

  وی با اعلام این که از مجموع ۲۸هزار هکتار اراضی شالیزاری صومعه سرا ۲۲هزار هکتار آن قابلیت طرح تسطیح و یکپارچه سازی را دارد، اضافه کرد: تاکنون ۱۳هزار و۵۰۰ هکتار آن یکپارچه سازی شده که اجرای این طرح در یکصد هکتار از اراضی شالیکاری این شهرستان نیز آغاز شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro