پنج هزار و 200شغل طی یکسال گذشته در صومعه سرا ایجاد شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۴ بهمن ۹۱ - ۲۱:۳۷

  کد خبر : 6272

  پنج هزار و ۲۰۰شغل طی یکسال گذشته در صومعه سرا ایجاد شد

  فرماندار صومعه سرا در نشست کمیته اشتغال گفت: طی یک سال گذشته پنج هزار و ۲۰۰ شغل در این شهرستان …

  فرماندار صومعه سرا در نشست کمیته اشتغال گفت: طی یک سال گذشته پنج هزار و ۲۰۰ شغل در این شهرستان ایجاد شده است.

  به گزارش واران نیوز به نقل از ایرنا»ˈمیرزا حسینعلی زادهˈ روز دوشنبه در این نشست افزود: این مهم در مقایسه با سهم ایجاد چهارهزارو ۳۴۶شغل رشدی خوبی را نشان می دهد.

  وی ادامه داد: در این مدت ۷۷درصد تسهیلات مشاغل خانگی و ۷۵ درصد تسهیلات خود اشتغالی از سوی بانک های عامل در این شهرستان به متقاضیان پرداخت شده است.

  وی افزود: روند سرعت و دقت در اجرای فعالیت های بخش اشتغالزایی و پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان حوزه خود اشتغالی و مشاغل خانگی در صومعه سرا نسبت به دیگر شهرستان های استان گیلان بیشتر بوده و این شهرستان از نظر جذب اعتبار رتبه نخست را در سطح استان داراست.

  حسینعلی زاده با قدردانی از همه دستگاه هایی که در ایجاد اشتغال در شهرستان صومعه سرا همکاری کرده اند، گفت: کمیته امداد امام(ره) بیشترین اشتغال را در این شهرستان ایجاد کرده است.

  وی بحث اشتغال را یکی از مهمترین برنامه های دولت بر شمرد و ادامه داد: دولت عدالت محور با تمام توان برای رفع مشکل اشتغال و ایجاد اشتغال برای جوانان تلاش می کند، که تاکنون در این زمینه هم موفق عمل کرده است.

  حسینعلی زاده با اعلام این که سهم شهرستان صومعه سرا برای ایجاد اشتغال در سال ۹۱بیش از ۸۷ میلیارد ریال است، اضافه کرد: تمام این مقدار تسهیلات تاکنون جذب شده که ۵۵ میلیارد ۲۳۰ میلیون ریال برای مشاغل خانگی و ۳۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای خوداشتغالی اختصاص یافته است.

  وی ادامه داد: یازده دستگاه شهرستان صومعه سرا از این اعتبارات سهم دارند که کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان با ۲۸ میلیارد ریال در مشاغل خانگی و ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در خود اشتغالی بیشترین سهم را از آن خود کرده است.

  فرماندار صومعه سرا از دستگاه های عضو کمیته اشتغال این شهرستان خواست پس از اخذ طرح از متقاضی و کارکارشناسی در اداره بلافاصله طرح ها را به بانک های عامل ارجاع و جهت جمع بندی به دبیرخانه کمیته اشتغال اعلام نمایند.

  حسینعلی زاده همچنین خواستار همکاری و هماهنگی بیش از پیش همه دستگاه ها و بانک ها برای رفع مشکل بیکاری در شهرستان صومعه سرا شد و تاکید کرد: اگر طرحی به هر دلیل در بانک قابل پرداخت نمی باشد از طرف دستگاه اجرایی مربوطه با قید فوریت جایگزین شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro