مصاحبه اختصاصی با امام جمعه صومعه سرا در ارتباط با هفته وحدت

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۸ بهمن ۹۱ - ۱۸:۳۹

  کد خبر : 6362

  مصاحبه اختصاصی با امام جمعه صومعه سرا در ارتباط با هفته وحدت

  به گزارش واران نیوز»در هفته وحدت که نشان دهنده وحدت و همدلی مسلمانان جهان با هر مذهب و تفکری است …

  به گزارش واران نیوز»در هفته وحدت که نشان دهنده وحدت و همدلی مسلمانان جهان با هر مذهب و تفکری است بر آن شدیم تا صحبت کوتاهی با امام جمعه شهرستان صومعه سرا حجت الاسلام والمسلمین صدیقی داشته باشیم که ایشان در یک فضای صمیمی به سوالات ما پاسخ دادند.

  جناب آقای صدیقی به عنوان اولین سوال خواهشمندیم نکاتی در مورد هفته وحدت که نماد لزوم حفظ وحدت بین مسلمین با هر مذهبی است بیان فرمایید.

  ♦ در اول باید یاد امام وکسانی که در راه حفظ وحدت بین مسلمین تلاش نموده اند گرامی بداریم خصوصا آیت الله بروجردی را که در این جهت بسیار کوشا و فعال بودند.

  ما مسلمین با تمام فرقه های موجود مشترکات زیادی با یکدیگر داریم و میتوان گفت  اکثر مسائل دینی ما مشترک است که بعضی از آنها را هم میتوان با بحث های حوزوی به هم نزدیک کرد،قبله ما خدای ما و پیامبر ما یکی است،ما یک جور نماز میخوانیم اجتماعات ما در مراسمات مذهبی مانند حج یکی است و هیچ مشکلی هم ایجاد نمیشود.

  این دشمنان اسلام هستند که با بزرگ نشان دادن اختلافاتی که از اهمیت زیادی برخوردار نیست  میخواهند باعث اختلاف و تفرقه بین مسلمین شوند.

  بیشترین دشمنی را در حق اسلام انگلستان با ایجاد فرقه های مثل سلفی ها،وهابی ها و خصوصا گروه القاعده که در عالم اسلام و جهان کرده

  لذا ما باید با وحدت بیشتر خود اجازه توطئه به دشمنان اسلام را ندهیم.

  آیا در سطح شهر برنامه ای برای هفته وحدت برگزار میشود؟

  در طول هفته، خیر؛ زیرا ما در صومعه سرا برادر اهل تسنن نداریم و به همین دلیل برنامه  فقط در روز میلاد پیامبر اعظم و امام جعفر صادق جشن برگزار میکنیم

  ♦علاقه مندیم در مورد سجایای پیامبر اعظم(ص) از شما بشنویم.

  پیامبر قرآن مجسم است و به واسطه اخلاق خوبش در آن زمان با آن همه دسیسه می توانست بر مردم تاثیر بگزارد سجایای اخلاقی پیامبر قابل شمارش نیست و هر اخلاق نیکویی که به ذهن میرسد پیامبر بهترین حالت آن را دارا بود

  ♦همچنین در خصوص امام جعفر صادق(ع) رئیس مکتب جعفری از مراتب علمی و دانش آن حضرت مایلیم از جنابعالی بشنویم.

  تمام ائمه دارای اخلاق و دانش یکسان بودند و هیچ فرقی بین آنها نیست تنها فرق بین امام جعفر صادق و ائمه دیگر این است که او فرصت مناسب برای رواج علم پیامبر که همان علوم قرآنی است به دست آورد . توانست اسلام ناب را رواج دهد این در حالی است که ائمه دیگر فرصتی اینچنین به دست نیاوردند. این فرصت باعث شد که علمای بزرگی که گفته اند تعدادشان به ۴۰۰۰ نفر میرسد پای درس های امام جعفر صادق نشسته اند ،بزرگان در مورد فضایل اخلاقی امام صادق میگویند:آنقدر امام صادق در مورد مسائل مختلف علمی سخن گفته که عقل انسان متحیر میماند که چگونه یک شخص در مورد تمام مسائل عالم است.

  امام جعفر صادق در این زمان توانست اسلام ناب را به دیگران بشناساند و به همین دلیل مذهب مارا به مذهب جعفری نیز میشناسند

  وجود وحدت بین مسلمین در زمینه تحقق آرمان فلسطین چه نقشی میتواند داشته باشد؟

  برای ما مسلمانان فرقی بین شیعه و سنی نیست و حتی فرقی بین مسلمان و غیر مسلمان نیست.وظیفه ما مسلمانان این است  که به هر مظلومی در جهان که مورد ظلم واقع شده کمک کنیم بخصوص فلسطینیان که همکیشان ما هستند و هم دین ما هستند و ما هر کمکی از دستمان برمی آید به آنها میکنیم و نظام ما و دولت ما از کمک به فلسطینیان هیچ باکی ندارد و این موضوع در جنگ های ۳۳ روزه،۲۸ روزه و۸ روزه  فلسطینیان با رژیم اشغالگر قدس  اثبات شده. وکسانی که شعار دروغین نه غزه نه لبنان سر می دهند باید به انسانیت خود شک بکنند

  با توجه به بیداری اسلامی در منطقه ، هفته وحدت امسال آیا میتواند فرصت مناسبی برای تحقق آرمان های مسلمین شود؟

  این بیداری اسلامی که در جهان اسلام پیدا شده نشات گرفته از وحدت مسلمین است و بخاطر این است که دشمنان سعی در ایجاد اختلاف بین مسلمانان را دارند تا بتوانند از منابع سرزمینشان استفاده کنند یک جا بخاطر نفت یک جا طلا و جای دیگر اورانیوم این دشمنان در پی منابع کشورهای مسلمان هستند.اگر مسلمانان متحد باشند و این هفته را به عنوان نماد وحدت پاس بدارند هیچ قدرتی نمیتواند آنها را به زانو در آورد و به آنها ظلم کند.

  نظر شما در مورد حرکت سید صادق شیرازی (آیت الله) در مورد گذاشتن نام برائت به جای نا وحدت بر روی این هفته چیست؟

  این یک بحث انحرافی است و کسانی که در این دوران بحث های انحرافی میزنند و آشفتگی میان مسلمانان ایجاد میکنند باید قبل از اینکه به دینشان شک بکنند به عقلشان شک بکنند.

  آیا با این گونه افراد برخورد نمیشود؟

  نه، مسئله این است که این افراد نظر و عقیده شخصی خود را بیان میکنند

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro