بالغ برشش هزار تن ماهی گرمابی در مزارع و استخرهای صومعه سرا تولید شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۹ بهمن ۹۱ - ۲۰:۱۱

  کد خبر : 6382

  بالغ برشش هزار تن ماهی گرمابی در مزارع و استخرهای صومعه سرا تولید شد

  رییس اداره شیلات صومعه سرا از تولید شش هزار و ۲۴۶ تن ماهی گرمابی در یک هزار و ۲۷۴ هکتار …

  رییس اداره شیلات صومعه سرا از تولید شش هزار و ۲۴۶ تن ماهی گرمابی در یک هزار و ۲۷۴ هکتار از مزارع و استخرهای این شهرستان در سالجاری خبر داد.

  به گزارش واران نیوز به نقل از ایرنا» ˈرضا شادˈ  کرد: در این مدت ۱۰۵ هزار و ۶۰۰ قطعه بچه ماهی در ۲۷ پهنه آبندان به مساحت ۶۶ هکتار رها سازی شد که بیش از ۱۸۴ تن ماهی از آن برداشت شده است.

  وی افزود: همچنین طی این مدت ۱۴ هزار و ۲۵۰ قطعه بچه ماهی در ۲۸ هکتار از مزارع کشت توام برنج و ماهی شهرستان صومعه سرا رها سازی شد که کشاورزان این شهرستان بیش از ۱۵تن ماهی از آن برداشت کردند.

  شاد، با اعلام این که در سال جاری ۱۵۰هزار قطعه بچه ماهی زینتی در شهرستان صومعه سرا تولید شده است، افزود: تولید در مزارع سردآبی (تبدیل تخم و لارو به بچه ماهی قزل آلا) در این مدت یک میلیون و۲۴هزارو۵۰۰ قطعه بچه ماهی بوده است.

  وی همچنین از رها سازی هشت هزار و ۱۰۰ قطعه بچه ماهی در مزارع کشت دوم قزل آلا در دو بخش مرکزی و میرزا کوچک صومعه سرا خبر داد و گفت: پیش بینی می شود سه تن ماهی از این مزارع برداشت شود.

  رییس اداره شیلات صومعه سرا از پرورش ۲۰۶هزار قطعه بچه ماهی در مزارع پرورش ماهی قزل آلا (حوضچه های بتنی) این شهرستان خبر داد و پیش بینی کرد ۹۲ تن ماهی از این حوضچه ها برداشت شود.

  شاد، همچنین ادامه داد: چهار هزار قطعه بچه ماهی نیز در مزارع ماهی قزل آلا (استخرخاکی) در حال پرورش است که پیش بینی می شود دو تن ماهی قزل الا از آن تولید شود.

  وی رهاسازی بچه ماهیان سفید، سیم و شاه کولی در رودخانه سیاه درویشان، اجرای پروژه ثبت اطلاعات تولید در آببندانها، اجرا و نظارت بر پروژه کشت توام برنج و ماهی، برگزاری دوره های آموزشی- ترویجی، صدور حواله سوخت برای قایق های صیادی، نظارت بر تولید انواع ماهیان زینتی را از دیگر اقدامات اداره شیلات شهرستان صومعه سرا طی سال جاری عنوان کرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro