امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 7 May , 2021
امروز : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 26 رمضان 1442
شناسه خبر : 6382
  پرینتخانه » اخبار صومعه سرا تاریخ انتشار : 28 ژانویه 2013 - 20:11 |

بالغ برشش هزار تن ماهی گرمابی در مزارع و استخرهای صومعه سرا تولید شد

رییس اداره شیلات صومعه سرا از تولید شش هزار و ۲۴۶ تن ماهی گرمابی در یک هزار و ۲۷۴ هکتار از مزارع و استخرهای این شهرستان در سالجاری خبر داد. به گزارش واران نیوز به نقل از ایرنا» ˈرضا شادˈ  کرد: در این مدت ۱۰۵ هزار و ۶۰۰ قطعه بچه ماهی در ۲۷ پهنه آبندان […]

بالغ برشش هزار تن ماهی گرمابی در مزارع و استخرهای صومعه سرا تولید شد

رییس اداره شیلات صومعه سرا از تولید شش هزار و ۲۴۶ تن ماهی گرمابی در یک هزار و ۲۷۴ هکتار از مزارع و استخرهای این شهرستان در سالجاری خبر داد.

به گزارش واران نیوز به نقل از ایرنا» ˈرضا شادˈ  کرد: در این مدت ۱۰۵ هزار و ۶۰۰ قطعه بچه ماهی در ۲۷ پهنه آبندان به مساحت ۶۶ هکتار رها سازی شد که بیش از ۱۸۴ تن ماهی از آن برداشت شده است.

وی افزود: همچنین طی این مدت ۱۴ هزار و ۲۵۰ قطعه بچه ماهی در ۲۸ هکتار از مزارع کشت توام برنج و ماهی شهرستان صومعه سرا رها سازی شد که کشاورزان این شهرستان بیش از ۱۵تن ماهی از آن برداشت کردند.

شاد، با اعلام این که در سال جاری ۱۵۰هزار قطعه بچه ماهی زینتی در شهرستان صومعه سرا تولید شده است، افزود: تولید در مزارع سردآبی (تبدیل تخم و لارو به بچه ماهی قزل آلا) در این مدت یک میلیون و۲۴هزارو۵۰۰ قطعه بچه ماهی بوده است.

وی همچنین از رها سازی هشت هزار و ۱۰۰ قطعه بچه ماهی در مزارع کشت دوم قزل آلا در دو بخش مرکزی و میرزا کوچک صومعه سرا خبر داد و گفت: پیش بینی می شود سه تن ماهی از این مزارع برداشت شود.

رییس اداره شیلات صومعه سرا از پرورش ۲۰۶هزار قطعه بچه ماهی در مزارع پرورش ماهی قزل آلا (حوضچه های بتنی) این شهرستان خبر داد و پیش بینی کرد ۹۲ تن ماهی از این حوضچه ها برداشت شود.

شاد، همچنین ادامه داد: چهار هزار قطعه بچه ماهی نیز در مزارع ماهی قزل آلا (استخرخاکی) در حال پرورش است که پیش بینی می شود دو تن ماهی قزل الا از آن تولید شود.

وی رهاسازی بچه ماهیان سفید، سیم و شاه کولی در رودخانه سیاه درویشان، اجرای پروژه ثبت اطلاعات تولید در آببندانها، اجرا و نظارت بر پروژه کشت توام برنج و ماهی، برگزاری دوره های آموزشی- ترویجی، صدور حواله سوخت برای قایق های صیادی، نظارت بر تولید انواع ماهیان زینتی را از دیگر اقدامات اداره شیلات شهرستان صومعه سرا طی سال جاری عنوان کرد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.