وزیر آموزش و پرورش:حتی یک‌ نفر از آموزش و پرورش اخراج نشده است/ جزئیات تبدیل وضعیت معلمان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۴ بهمن ۹۱ - ۱۱:۲۱

  کد خبر : 6557

  وزیر آموزش و پرورش:حتی یک‌ نفر از آموزش و پرورش اخراج نشده است/ جزئیات تبدیل وضعیت معلمان

  واران نیوز:حمیدرضا حاجی‌‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» به وضعیت نیروی انسانی …

  واران نیوز:حمیدرضا حاجی‌‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» به وضعیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت: در حال ساماندهی فرهنگیان هستیم و فرهنگیان حق‌التدریس، تبدیل وضعیت می‌شوند.

  * حتی یک نفر را از آموزش و پرورش اخراج نکردیم

  حاجی‌بابایی با بیان اینکه تا کنون یک نفر را نیز از آموزش و پرورش اخراج نکردیم، گفت: در گذشته شرکت‌هایی با آموزش و پرورش همکاری می‌کردند؛ به عنوان مثال یک شرکت عنوان می‌کرد که می‌تواند ۲ هزار ساعت کار به آموزش و پرورش کمک کند.

  وی ادامه داد: این شرکت‌ها منحل شدند و پس از آن مجلس مصوبه‌ای‌ را تصویب کرد تا هر کس که مدعی است با آموزش و پرورش همکاری کرده است، در آزمون شرکت کند.

  این مقام مسئول در آموزش و پرورش اضافه کرد: بر این اساس هر کسی که حداقل ۹ ماه در آموزش و پرورش کار کرده بود، این امکان را داشت تا در آزمون سوم تیر شرکت کند و در آن آزمون، ۱۶ هزار نفر توانستند، نمره لازم را کسب کنند.

  وی ادامه داد: بخشی از این پذیرفته‌شدگان، آموزگاران نهضت سوادآموزی بودند که روند تبدیل وضعیتشان در آموزش و پرورش پیگیری شد و ۵۸۰۰ نفر نیز معلم حق‌التدریس بودند که احکام تغییر وضعیت آنها از ۲۲ بهمن صادر می‌شود.

  * معلمان کار معین داریم

  وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر یک سری معلم «قرارداد کار معین» نیز در آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند، گفت: این معلمان، قبل از آنکه بنده به عنوان وزیر در آموزش و پرورش فعالیت کنم، جذب آموزش و پرورش شده بودند و البته بر اساس قوانین، وضعیت این افراد نیز به مرور تغییر می‌کند.

  وی با بیان اینکه در آموزش و پرورش تنها مربی قرآن در این مدت جذب شده است، افزود: در حال حاضر در آموزش و پرورش دیگر نیروی شرکتی و حق‌التدریس نداریم.

  * وجود ۱۲۰ هزار نفر در مدارس غیر دولتی  

  حاجی‌بابایی به معلمان مدارس غیر دولتی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: ۱۲۰ هزار نفر هم‌اکنون در مدارس غیردولتی فعالیت می‌کنند که جذب این افراد بر اساس گزینش بوده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro