مردم فرانسه موافق ادامه برنامه های کشور گشائی اسرائیل نیستند+گزارش تصویری

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۵ بهمن ۹۱ - ۱۴:۲۴

  کد خبر : 6647

  مردم فرانسه موافق ادامه برنامه های کشور گشائی اسرائیل نیستند+گزارش تصویری

  به گزارش واران نیوز»ظهر روز پنج شنبه گزارشاتی مبنی بر ورود دو خارجی از مسیر سنگر به سیاهکل به پایگاه …

  به گزارش واران نیوز»ظهر روز پنج شنبه گزارشاتی مبنی بر ورود دو خارجی از مسیر سنگر به سیاهکل به پایگاه خبری تحلیلی درسیاهکل داده شد.

  به همین جهت به استقبال آنها رفتیم ودر گفتگوهای اولیه متوجه شدیم که آنها یک مرد چهل و یک ساله به نام سدریک قال (Cedrick Grall) و یک خانم سی و دو ساله به نام کرولین مایروکس (Caroline Moireaux) ، اهل کشور فرانسه که قصد مسافرت به صورت پیاده به چند کشور را دارند.

  cedrick_caroline_franc

  لازم به ذکر است بسیاری از سئوالها از هر دو نفر آنها پرسیده میشد و آنها نیز به صورت مشترک به سئوالها پاسخ میدادند ، به همین علت در ابتدای جوابها اسم آنها ذکر نشده است.

  _درسیاهکل : چه زمانی به ایران آمدید و نظر شما در رابطه با ایران چیست؟

  ما ۲هفته قبل از کشور آذربایجان وارد آستارا شدیم ، سپس از شهرهای تالش و رشت عبور کردیم ، همچنین از ماسوله و قلعه رودخان نیز دیدن کردیم وقصدحرکت در امتداد دریا را داریم.

  _درسیاهکل : نظر شما در رابطه با غذاهای ایرانی چیست؟

  در ایران مقدار زیادی برنج است وما دوست داریم. ضمنا ما در ایران غذاهایی مثل کوکو ، شامی ، کباب را خوردیم. همچنین میوه هایی مثل کیوی خیلی خوب بودند وما لذت بردیم واز نانهای سنتی ایران مثل نان محلی گیلان ، لواش و بربری را هم خوردیم.

  _درسیاهکل : نظرشما در رابطه با امنیت ایران چیست؟

  ایران کشور امنی است وما مشکلی در ورود و مدتی که در ایران بودیم نداشتیم وپلیس ایران در بازرسی از ما برخورد خوبی داشت.

  _درسیاهکل : شما شبها در چه مکانهایی اقامت داشتید؟

  برخی از شبها در کمپ ها و مکانهای ویژه اقامت مسافرین وگاهی در مساجد که خیلی زیبا بودند و در برخی موارد در مکانهایی که مردم در اختیار ما قرار می دادند اقامت داشتیم و گاهی هم چادر برپا می کردیم.

  سدریک زمانی که در حال توضیح این بود که شبها چادر میزنند و استراحت می کنند گفت : شما (ایرانیها) ، آذری ها و ترک ها همه می گویید چادر ، ولی در کشورهای دیگر هرکدام به زبان خاص خودشان صحبت می کنند و این نشان دهنده شباهت زبان این سه کشور است.

  _درسیاهکل : چه مدت زمانی است که از فرانسه حرکت خود را آغاز کردید و چند کیلومتر را طی نمودید و از چه کشورهایی عبور کردید؟

  حدود ۲۰ ماه است که در راه هستیم  و حدود هفت هزار و ۲۰۰ کیلومتر را پیاده طی نموده ایم و از کشورهای سوئیس ، ایتالیا ، اسلونی ، کرواسی ، مونتنگرو ، صربستان ، بلغارستان ، ترکیه ، گرجستان و آذربایجان عبور کرده و بعد از ایران نیز قصد سفر به ترکمنستان ،ازبکستان ، قزاقستان ، قرقیزستان ، روسیه ، آلاسکا ، کانادا ، آمریکا ، مکزیک ، کلمبیا ، برزیل و سپس قاره آفریقا را داریم.

  _درسیاهکل : هدف شما از این مسافرت چیست؟

  ما قصد داریم بگوییم با پای پیاده هم می توان مسافرت کرد و ما کل مسیر را پیاده روی می کنیم و فقط برای دیدن مناظرطبیعی و مکانهای دیدنی از اتوبوس استفاده می کنیم و برای حرکت بین قاره ها از کشتی استفاده می کنیم.

  _درسیاهکل : روزانه چند کیلومتر پیاده روی می کنید؟

  ۲۵ تا ۴۰ کیلومتر

  _درسیاهکل : نظر شما در رابطه با مردم ایران ومردم کشورهای دیگرچیست؟

  مردم در ایران بسیار مهمان نواز و خوب هستند و در طول مسیر برای اقامت و پیدا کردن راه مناسب به ما کمک می کردند و زمانی که ما را در راه می دیدند که پیاده در راه سفر هستیم ، برایمان دست تکان می دادند و به ما خوش آمد می گفتند. در سایر کشورها هم به همین شکل بود و از ما استقبال خوبی می شد.

  _درسیاهکل : لطفا سطح تحصیلات وشغل خود را بفرمایید؟

  سدریک : من روانشناسی خواندم امّا شغلم تعلیم رانندگی است.

  کرولین : من مهندسی کنترل خواندم و شغلم نیز مسئول کنترل کیفیت در یک شرکت ساخت قطعات هواپیمایی است.

  _درسیاهکل : چرا ایران را برای گردش در مسیر خود انتخاب کردید؟

  ما در رابطه با ایران اطلاعات زیادی داشتیم و می دانستیم کشور زیبا و دارای تمدنی می باشد و در مسیر عبور ما بود و قصد داریم در حین عبور از ایران از شهرهایی مثل اصفهان ، یزد ، شیراز و پرسپولیس دیدن کنیم ، البته با اتوبوس به این شهرها خواهیم رفت وسپس به مسیر اصلی برگشته و مسیر خود را پیاده ادامه می دهیم.

   در اینجا کارولین به فارسی گفت : ما دور دنیا را می گردیم.

  «لازم به ذکر است این گروه با استفاده از GPS  کوتاهترین مسیرها را انتخاب نمودند»

  _درسیاهکل : آیا شما از ایران سوغات خریده اید؟

  خیر ، ما دو کوله پشتی داریم و وزن هرکدام حدود ۲۰ کیلوگرم است.اگر بخواهیم در هر کشور سوغات بخریم دیگر نمی توانیم با این کوله ها حرکت کنیم.

  _درسیاهکل : آیا از انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی (ره) چیزی می دانید؟

  من از انقلاب مردم ایران و اینکه شاه توسط آیت الله خمینی سرنگون شد اطلاعاتی دارم و می دانم که رهبر ایران مدتی در فرانسه زندگی می کرده است وآقای احمدی نژاد را هم می شناسم.

  cedrick_caroline_franc_emam_khomeini

   _درسیاهکل : به نظر شما چرا غرب و اروپا در غبال ایران و اسرائیل سیاست دوگانه ای را در پیش گرفته است؟

  مسائل سیاسی دربین سیاستمداران کشورها با گرایشهای مختلفی انجام می گیرد به عنوان مثال رئیس جمهور قبلی فرانسه اقداماتی می کرد که من آنها را دوست نداشتم ، ولی از رئیس جمهور فعلی راضی هستم.

  امّا مردم دنیا با هم فرقی ندارند و به نظر من نباید تبعیضی بین آنها باشد. همین طور که ما این چند روز در بین شما زندگی کردیم و شما بسیار از ما پذیرایی کردید ، بدون اینکه از ما شناخت داشته باشید.

  مردم فرانسه هم دوست ندارند به یک کشور ظلم شود و به کشوری دیگری کمک شود.مردم فرانسه به جنگ زدگان فلسطینی کمک های بسیاری کرده اند.

  من تایید نمیکنم. اینکه همه مردم تحت تاثیر تحریم ها قرار می گیرند چیز خوبی نیست.مردم نباید تحت فشار بازی های سیاسی قرار بگیرند.

  مردم فرانسه موافق ادامه برنامه های کشور گشائی اسرائیل نیستند و دوست ندارند  به مردم فلسطین ویا هر کشور دیگری ظلم شود.

  _درسیاهکل : نظر شما در رابطه با انرژی صلح آمیز هسته ای چیست و آیا این حق را برای ایرانیان قائل هستید تا از آن استفاده کنند؟

  عقیده من در رابطه با مسئله هسته ای این است که نباید محدودیت برای استفاده برای کشوری قائل شد.

  ولی در کل مصرف انرژی هسته ای با اینکه انرژی بدون آلودگی و خوبی است ، امّا غنی سازی آن باعث آلودگی های بسیارزیادی می شود. به طوری که حتی باران های آغشته به آلودگی های اتمی می تواند باعث شود هیچ گیاهی نروید و بیماریهایی برای مردم ایجاد کند که هیچ گاه ازبین نخواهند رفت.

  _درسیاهکل : نظر شما در رابطه با فیس بوک چیست؟در رابطه با این موضوع آنها نظر من را نیز جویا شدند و من از آزادی بیش از حد و سوع استفاده از این محیط آزد را گفتم و آنها نیز در جواب گفتند:

  آری ، فیس بوک فضای بسیار آزادی است ولی انتخاب دوستان مورد اطمینان به عهده خودتان است. در فرانسه هم افراد زیادی وجود دارند که علاقه ای به کار کردن با فیس بوک را ندارند و عده ای دیگر در مقابل  بسیار اشتیاق به انجام فعالیت در facebook را دارند.

   _درسیاهکل : در آخرین شب از حضور این دو نفر درسیاهکل از آنها در رابطه با اقامتشان در این شهر پرسیدیم و جوابشان این بود:

  سدریک : ما خیلی از مهمان نوازی بسیار خوب شما تشکر می کنیم . ما خاطره بسیار خوبی از شما داریم و از دیدن خانواده گرم وصمیمی شما بسیار لذت بردیم .

  شما به من جمله ای گفتید که من هیچ گاه فراموش نمیکنم.شما گفتید می توانید برای ۱ روز، ۲ روز،۱۰روز و هرچه دلتان بخواهد در خانه ما استراحت کنید.

  ما در مسیر راهمان از  ۱۰ کشور عبور کردیم و الان ۲۰ ماه است که در راهیم و افراد بسیارزیادی را دیدیم و از کشورهای مختلف به ما خیلی لطف داشتند ، امّا الان اسم و چهره آنان را به خاطر نمی آورم ، امّا خاطره خوب از شما و شهر سیاهکل و محبت شما سالهای سال در ذهن من باقی خواهد ماند.

  این جملات را سدریک گفت و کرولین نیز بر آن بسیار تأکید کرد.

  گزارش تصویری

  cedrick_caroline_franc

  cedrick_caroline_franc 1

  حضور سدریک و کرولین در بازار هفتگی سیاهکل (پنج شنبه) cedrick_caroline_franc 3

  cedrick_caroline_franc 4

  حضور سدریک در نماز جمعه سیاهکل

  وی در رابطه با حضورش در مسجد گفت : در ترکیه نیز به مسجد رفته بودم.cedrick_caroline_franc_siahkal_masjed_1

  cedrick_caroline_franc_siahkal_3

  cedrick_caroline_franc_siahkal_islam

  cedrick_caroline_franc_siahkal_masjedاین دو نفر صبح امروز (شنبه) ، سیاهکل را به مقصد لنگرود ترک کردند. cedrick_caroline_franc_siahkal_5

  در پایان از زحمات مهندس سینا سمیع به دلیل انجام ترجمه در مدت اقامت این دو نفر در سیاهکل و همکاری صمیمانه وی با پایگاه خبری تحلیلی درسیاهکل کمال تشکر را داریم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro