سوریه دیوار محکمی در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۱ - ۱۷:۰۹

  کد خبر : 6685

  سوریه دیوار محکمی در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی

  دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت:در روزگاری که برخی از دولتها نظیر رژیم مبارک در مصر با رژیم صهیونیستی همراهی …

  دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت:در روزگاری که برخی از دولتها نظیر رژیم مبارک در مصر با رژیم صهیونیستی همراهی هایی کرده اند، برخی دولتها نظیر رژیم بن علی در تونس سکوت می کردند، سوریه یک دژ محکم در برابر تجاوزات و زیاده خواهی های رژیم صهیونیستی بود .

  به گزارش  واران نیوز به نقل ازمهر، سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران امروز (دوشنبه ) در یک کنفرانس مطبوعاتی در دمشق پایتخت سوریه اعلام کرد، مردم و نظام سوریه بیش از همه می توانند در باره آینده سوریه و سرنوشت خود تصمیم بگیرند.

  جلیلی نقش سوریه در دفاع از مقاومت را غیر قابل انکار دانست و تاکید کرد: زمانی که برخی دولت ها مانند رژیم مبارک در مصر با رژیم صهیونیستی همراهی داشتند و برخی دیگر مانند دولت بن علی در زمینه مسائل این رژیم سکوت می کردند اما سوریه همچون دژی مستحکم در برابر تجاوزها و زیاده خواهی رژیم صهیونیستی بود.

  جلیلی با اعلام این مطلب گفت: سوریه یک دژ محکم در برابر تجاوز و زیاده خواهی های رژیم صهیونیستی بوده و بی شک نظامی که چنین مقاومتی از خود نشان داده است بدون پشتیبانی مردم خود نمی تواند چنین کاری را انجام دهد.

  وی افزود: امروز چیزی که برای مردم منطقه و مردم جهان قابل انکار نیست احترام به مردم و نظام سوریه به خاطر تلاش های آنان در پشتیبانی از مقاومت است.

  سعید جلیلی گفت: ما فکر می کنیم مردم سوریه مردمی هستند که با عزت و افتخار در این سال ها نقش تاریخی خود را ایفا کردند مردم و نظامی که اینچنین شکوهمندانه و پرافتخار از آینده خود دفاع کرده مورد انتقام دشمنان قرار گرفته اند. بر همین مبنا باور داشته و داریم که مردم و نظام سوریه بیش از همه می توانند در باره مسائل و سرنوشت خودشان و آینده سوریه تصمیم بگیرند.

  نماینده مقام معظم رهبری افزود: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا بر نقش تاریخی دولت و مردم سوریه درچند دهه اخیر در حمایت از مقاومت و رابطه قوی و مستحکم مردم و دولت این کشور تاکید داشته است و هر قدر این رابطه قوی تر شود موجب عزت و قوت سوریه در دفاع از حقوق ملت و مقاومت خواهد شد.

  جلیلی افزود: از ابتدای بحران سوریه آنچه که می‌توانست به این موضوع کمک کند گفت‌وگوهای ملی است. آنچه که می‌تواند به این آرمان مهم مردم سوریه کمک کند این است که سازوکارهای دموکراتیک و گفت‌وگوهای ملی فراهم شود.

  دبیرشورایعالی امنیت ملی گفت: ما از ابتدا گفتیم، تروریسم و رفتارهای خشونت‌آمیز و کشته شدن انسان‌های بیگناه نمی‌تواند برای دفاع از مردم سوریه موثر باشد.

  جلیلی با اشاره به اینکه طبیعی است چنین مردم و نظامی که از آرمان های خود دفاع کرده اند، مورد انتقام دشمنان قرار بگیرند تاکید کرد، در دو سال اخیر بدترین فشارها از سوی دشمنان بر ملت سوریه اعمال شده و اینکه تحریم های اقتصادی را به ملتی تحمیل کنند و زیربناهای اقتصادی آن را مورد هدف قرار بدهند دشمنی با مردم است.

  جلیلی خاطر نشان کرد این را هیچ کس در دنیا نمی پذیرد که تحریم اقتصادی یک ملت و از بین بردن زیربناهای آن – دفاع از حقوق آن ملت است.

  جلیلی افزود: آن چیزی که می تواند به شکل گیری گفتگوهای ملی کمک کند راه حل های سوری -سوری است و همه باید در زمینه ایجاد گفتگوهای ملی در سوریه کمک کنند تا در این چارچوب مردم درباره آینده خود مشورت و تصمیم گیری کنند.

  سعید جلیلی در انتها تصریح کرد: معتقدیم هر قدر این روند تقویت شود موجب کاهش آلام مردم سوریه، تحقق سازوکارهای سیاسی و دمکراتیک و قرار گرفتن سوریه به عنوان دژ مستحکم دفاع از مقاومت در منطقه خواهد شد

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro