عملكرد حيرت انگيز سيد مهدي رحمتي

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۲ بهمن ۹۱ - ۰:۲۵

  کد خبر : 6952

  عملکرد حیرت انگیز سید مهدی رحمتی

  نقل ازبه گزارش واران نیوز به نقل ازجام ورزشی؛ به اعتقاد ما صدرنشینی استقلال تهران در لیگ برتر فوتبال کشورمان …

  نقل ازبه گزارش واران نیوز به نقل ازجام ورزشی؛ به اعتقاد ما صدرنشینی استقلال تهران در لیگ برتر فوتبال کشورمان را باید با دقت و ظرافت بیشتری دنبال کرد و نباید با آن احساسی برخورد کرد.

  راحت ترین کار ممکن ربط دادن مستقیم پیروزی خفیف استقلال مقابل راه آهن به فرهاد مجیدی است، مهاجم کار کشته ای که نشان داد هنوز هم بوی گل می دهد و حدود ۵ ثانیه پس از ورود به زمین گل سه امتیازی را برای استقلال به ثمر رساند تا شادی را به خانه هواداران آبی ببرد.

  اما بی انصافی محض است اگر از صدرنشینی استقلال در لیگ برتر بنویسیم و اشاره ای به کارنامه حیرت انگیز سید مهدی رحمتی و خط دفاعی استقلال نداشته باشیم.

  نیم نگاهی به ترکیب خط دفاعی استقلال نشان می دهد که این خط، ترکیبی پخته و با تجربه و در عین حال نسبتا جوان است. دست امیر قلعه نویی به قدری باز است که اگر اراده کند می تواند پژمان منتظری مدافع فیکس تیم ملی را بازی ندهد و به جای او از حنیف عمران زاده بدون ذره ای کم و کسر (!) استفاده کند.

  اگر روزی حسن اشجاری نبود، باکی نیست! هاشم بیک زاده می تواند جای او را پر کند و یا علی حمودی هم اجازه نمی دهد غیبت خسرو حیدری حداقل در امور دفاعی به چشم بیاید و این همه موهبت را در هر تیمی نمی توان یافت.

  قضاوت منصفانه در مورد استقلال لیگ دوازدهم موید این نکته است که این تیم حداقل از ۵ تیم لیگ برتری کمتر گل زده و با زدن ۲۷ گل در ۲۵ بازی معدل ۱/۰۸ گل زده در هر بازی را از خود به جای گذاشته است.

  به راستی با این مقدار گل زده، تیم امیر قلعه نویی اگر سید مهدی رحمتی را نداشت، باید در رده چندم جدول قرار می گرفت؟ یا بهتر است بپرسیم بدون خط دفاعی و سنگربان مطمئن خود، آبی پوشان می توانستند کجای جدول لیگ برتر بایستند؟

  شاید ردۀ پنجم و شاید هم ششم و هفتم! اغراق نمی کنیم. باور بفرمایید اگر استقلال این خط دفاعی مستحکم را نداشت، هرگز نمی توانست در صدر قرار بگیرد. خط دفاعی که با خوردن فقط ۱۲ گل در ۲۵ بازی کارنامه حیرت انگیزی را از خود به جای گذاشته و از هر جهت نمونه است.

  البته می پذیریم که خط هافبک استقلال نیز در فصل جاری به خوبی کمک حال مدافعان آبی بوده است ولی آنچه واضح است عملکرد خط دفاع آبی پوشان در لیگ دوازدهم است.

  به نظر می رسد امیر قلعه نویی به پشتوانه سید مهدی رحمتی، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، حنیف عمران زاده، علی حمودی، خسرو حیدری، هاشم بیک زاده و حسن اشجاری می تواند رکورد قهرمانی های خود در لیگ برتر را باز هم بهبود ببخشد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro