واکنش آمریکا به سخنان رهبر معظم انقلاب

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۲ بهمن ۹۱ - ۰:۳۵

  کد خبر : 6958

  واکنش آمریکا به سخنان رهبر معظم انقلاب

  به گزارش واران نیوز به نقل ازافکار ویکتوریا نولند، سخنگوی وزارت امور خارجۀ آمریکا، در نخستین واکنش به سخنان رهبر …

  به گزارش واران نیوز به نقل ازافکار ویکتوریا نولند، سخنگوی وزارت امور خارجۀ آمریکا، در نخستین واکنش به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد مذاکره با این کشور بار دیگر تاکید کرد که «توپ در زمین ایران است»!

  وی در حالی که ایران را به مذاکره ترغیب می کرد، تهدید کرد: در صورت خودداری از پاسخگویی مشخص به نگرانی‌های جهانی دربارۀ برنامۀ اتمی ایران در مذاکرات آتی در قزاقستان با فشارهای بیشتری روبرو خواهند شد.

  رهبر انقلاب چند روز پیش با بیان این که «مذاکره تحت فشار و در شرایط نابرابر عاری از معنا است» تاکید کردند: اسلحه را مقابل ملت ایران می گیرید و می گویید یا مذاکره یا شلیک می کنیم! اما بدانید فشار و مذاکره با هم سازگار نیست و ملت مرعوب این چیزها نخواهد شد. رهبری همچنین خاطرنشان کردند که توپ در زمین آمریکایی هاست.

  سخنگوی وزارت امور خارجۀ آمریکا در ادامه گفته است که توقف تحریم‌ها علیه این کشور به رفتار جمهوری اسلامی ایران بستگی دارد.

  ویکتوریا نولند، سپس از نمایندگان ایران خواسته است که با آمادگی لازم برای انجام گفتگوهای جدید بر سر برنامۀ اتمی این کشور چه در ملاقات‌های جمعی چه در گفتگوهای دو جانبه در اجلاس قزاقستان حضور یابند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro