ایران در نامه ای خواستار اقدام سریع مجامع حقوق بشری در میانمار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۳ مرداد ۹۱ - ۱۳:۲۰

  کد خبر : 703

  ایران در نامه ای خواستار اقدام سریع مجامع حقوق بشری در میانمار شد

   ایران در ادامه تلاشهای دیپلماتیک کشورمان برای پایان دادن به وضعیت اسفناک کشتار مردم مسلمان میانمار طی نامه ای خواستار …

   ایران در ادامه تلاشهای دیپلماتیک کشورمان برای پایان دادن به وضعیت اسفناک کشتار مردم مسلمان میانمار طی نامه ای خواستار اقدام سریع و موثر کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل متحد برای توقف نسل کشی و نقض گسترده و سیستماتیک حقوق بشر مردم مسلمان و بی گناه میانمار شد.

  اداره مطبوعات و رسانه وزارت امور خارجه،: سید ‘محمد رضا سجادی’ ، سفیر و نماینده دایم کشورمان نزد دفتر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو امروز- سه شنبه – با ارسال نامه ای خطاب به ‘ناوتنی پیلی’، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل ، خواستار اقدام فوری و موثر همه نهادهای بین المللی ذیربط از جمله کمیسر عالی حقوق بشر برای محکومیت و توقف سریع نسل کشی و نقض گسترده و سیستماتیک حقوق بشر مردم مسلمان و بی گناه میانمار شد.

  سجادی دراین نامه، با ابراز نگرانی عمیق از تداوم خشونت گسترده و کشتار وسیع مردم مسلمان میانمار به خصوص تعداد قابل توجهی از زنان و کودکان بی گناه ، تاکید کرد.

  در این نامه آمده است : موج جدید سرکوب گسترده مسلمانان میانمار که به قتل عام صدها شهروند غیر نظامی بیگناه، تخریب و آتش زدن مساجد و منازل و بیرون راندن اجباری مردم از سرزمین خود منجر شده است ، موجب جریحه دار شدن احساسات بشر دوستانه و نگرانی عمیق نزد جامعه بین المللی و مردم جهان شده است .

  در این نامه تاکید شده است که هفته گذشته جمهوری اسلامی ایران مراتب نگرانی عمیق خود از تداوم وضعیت دهشت بار مسلمانان مظلوم میانمار را طی نامه ای به اطلاع دبیرکل سازمان ملل نیز رسانده است که رونوشتی از این نامه همزمان برای کمیسر عالی سازمان ملل ارسال شده که متاسفانه هیچ گونه اقدام عملی جدی در این زمینه از سوی سازمان ملل متحد اتخاذ نشده است .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro