كاربران فيس بوك و گوگل چگونه از سوي سيا رصد مي شوند؟

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۹۱ - ۱۱:۵۰

  کد خبر : 7092

  کاربران فیس بوک و گوگل چگونه از سوی سیا رصد می شوند؟

  حلقه انحرافی برای «مرد بحران» کم خدمت کرده است؟! یک روزنامه وابسته به حلقه انحرافی ادعا کرد دعوا بر سر …

  حلقه انحرافی برای «مرد بحران» کم خدمت کرده است؟!

  یک روزنامه وابسته به حلقه انحرافی ادعا کرد دعوا بر سر نیامدن مردمی نژادی دیگر است.
  این روزنامه می نویسد: طرح برخی بحث ها و موضوع ها از سوی محافل سیاسی و فکری خاص طی دو سال گذشته، نشان می دهد برخی دانسته یا نادانسته درصدد هستند با ایجاد تغییراتی در مدل و هندسه جمهوری اسلامی که حضرت روح الله معمار کبیر انقلاب آن را پایه گذاری کرده، روح حاکم بر نظام «امام و امت» را با نوعی از استحاله و تغییرات محتوایی رو به رو کنند.

  روزنامه مذکور با اشاره به برخی دعاوی انتخاباتی نظیر دولت وحدت ملی، دولت ائتلاف ملی، دولت فراجناحی و… می نویسد: هدف در ذیل طرح این گونه بحث ها، کم رنگ کردن نقش مردم در انتخاب بالاترین مقام اجرایی کشور و جلوگیری از بر سر کار آمدن فردی از جنس مردم و با مطالبات مردمی است.

  به زعم برخی سیاسیون، از این پس فردی که رعیت زاده است و در برابر ارباب زادگان و بزرگ زادگان می ایستد، نباید رئیس جمهور ایران شود. نکته جالب توجه در این بین، این که می توان مبدع بسیاری از این مدل ها را شخصی دانست که به واسطه «مرد بحران» دانستن خود، دائما در حال طراحی مدل هایی برای خروج از بحران های فرضی است.

  این روزنامه توضیح نداده که آیا پیوند لیدر حلقه انحرافی با عناصری نظیر نفر اول فساد اقتصادی ۳ هزار میلیارد تومانی و لابی در هتل لاله تداعی «مردمی نژادی» بودن می کند؟ یا اعطای امتیاز ویژه ۴۰۰ میلیاردتومانی در کیش به شرکتی ثبت شده با یک میلیون تومان، غمخواری مردم است؟ حمایت از برخی هنرپیشگان مبتذل و پرداخت کمک های مالی ویژه به آنان چطور؟

  در همین حال جای سوال است که چرا همین روزنامه وابسته به حلقه انحرافی در همسویی با فتنه گران، از زبان مرد بحران-ساز- آنان به القای تقلب پرداخت و شعار دروغین انتخابات آزاد را آن هم در صفحات اول خود (قبل از هشدار رهبر معظم انقلاب) برجسته کرد. آیا این هم معنای تازه مردمی نژاد بودن است؟ یا مثلا دامن زدن به تنش و تعارض میان نهادهای قانونی و دور زدن رهنمودهای امام و رهبری، به معنای وفاداری به «هندسه جمهوری اسلامی که حضرت روح الله معمار کبیر انقلاب آن را پایه گذاری کرد» است؟! ادعای دوستی با مردم اسرائیل و اختراع مکتب ایرانی که برای ادعای هلال شیعی و تمایل ایران به ایجاد امپراتوری در منطقه سند جور کرد، چطور؟

  اساسا آیا می توان عملکردی برای حلقه انحراف جست وجو کرد که کمک به دراز کردن زبان فتنه گران و پر کردن خانه های جدول دشمن در زمینه ایجاد بی ثباتی، تنش و اختلاف درون نظام نباشد؟ چگونه امکان دارد حلقه ای مدعی حمایت از نظام امت و امام باشد و در عین حال خلاف منویات ولی امرمسلمین و ملت انقلابی مشی کند؟

  فارین پالیسی: اوباما هر کاری می کند مقابل ایران شکست می خورد

  «اوباما هر کاری را انجام داده اما سیاست وی در قبال ایران شکست خورده است».
  مجله آمریکایی فارین پالیسی در ارزیابی سیاست های ضد ایرانی اوباما نوشت: هیچ ابتکار عملی در دولت اوباما به اندازه نمونه ایران موفق نبود. با سخت تر کردن تحریم ها، آمریکا فشار مضاعفی بر اقتصاد جمهوری اسلامی تحمیل کرد. اوباما هر کاری را انجام داد اما سیاست ایران وی همچنان شکست می خورد.

  هیچ نشانه ای وجود ندارد که تحریم ها توانسته باشد تهران را به زانو درآورده و آن را ناگزیر به دست کشیدن از برنامه های هسته ای اش کند. از سوی دیگر به نظرنمی رسد که نگرش جدیدی نیز در کاخ سفید ایجاد شده باشد. ولی نصر، که پیش تر در وزارت امور خارجه آمریکا فعال بوده، می گوید، نمی توانم تصور کنم آنچه در سال گذشته کارآمد نبوده، در سال جاری چگونه کار می کند؟

  جیمز تراوب تحلیلگر این نشریه ادامه می دهد: دور بعدی مذاکرات هسته ای که برای ۸ اسفند در قزاقستان برنامه ریزی شده، نمی تواند به نتیجه برسد، مگر اینکه ایالات متحده نشان دهد برای اقدامات معنی دار و مناسب در مقابل امتیازهایی که ایران ارائه می کند، آماده است.
  این تحلیل خاطر نشان کرد: در صورتی که گزینه نظامی یک ایده خوب بود، می توانست یک پیروزی دیپلماتیک را رقم بزند.

   اما اگر در واقع این گزینه حتی در مقابل مهار ایران، بدترین گزینه باشد، سابقه چهار سال دپیلماسی با ایران را به شکست می رساند. اوباما به خوبی درک می کند که حتی بدترین دشمنان آمریکا نیز منافع خود را دارند و این منافع به نظر آنها حقوق مشروعی است که باید مورد احترام واقع شوند.

  الجزیره: ولیعهد عربستان از سوی رئیس سیا انتخاب شده است

  محمد بن نایف فرزند ولیعهد متوفی عربستان و وزیر کشور فعلی نامزد دولت اوباما برای پادشاهی بر عربستان سعودی است.
  به گزارش پایگاه خبری الجزیره، «جان برنان» رئیس سازمان سیا که مدتی رئیس یکی از پایگاه های سازمان سیا در عربستان بود، در دوران ماموریت خود با محمد بن نایف روابط صمیمانه ای برقرار کرد و این امر باعث شد تا برنان، نایف را برای پادشاهی بر آل سعود نامزد کند. از سوی دیگر گزارش می شود که ملک عبدالله پادشاه عربستان از این موضوع اطلاع یافته و دستور داده تا سریعا جلوی طرح برنان را بگیرند.

  «عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود»، پادشاه عربستان، آبان ماه با صدور حکمی برادر کوچکترش شاهزاده «احمد بن عبدالعزیز آل سعود» را بنا به درخواست خودش از سمت وزارت کشور عزل کرد و برادرزاده اش شاهزاده «محمد بن نایف آل سعود» را به عنوان جانشین وی منصوب کرد. محمد بن نایف که پسر ولیعهد متوفی پیشین است فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی از آمریکا است.

  تلاش برای به پادشاهی رساندن محمد بن نایف در حالی مطرح می شود که امیر سلمان بن عبدالعزیز برادر ناتنی ملک عبدالله و وزیر دفاع، ولیعهد فعلی عربستان سعودی است.به گزارش العالم با وجود افشاگریهای رسانه ها درباره اختلافات خاندان حاکم بر عربستان و درگیری های گذشته برای منصب ولیعهدی، که ظاهرا هر کسی آن را به عهده گرفته محکوم به بیماری یا مرگ بوده، کسی توجه ندارد که آمریکا می خواهد پادشاه آینده، محمد بن نایف باشد.

  محمد بن نایف از همان لحظه نخست، به عنوان شخصیتی امنیتی توانست با تسلط بر مخالفان و ایجاد رعب و وحشت در میان آنها خود را در میان نهادهای امنیتی در داخل و خارج عربستان مطرح کند؛ وی پیش از این در زمان وزارت احمد بن عبدالعزیز آل سعود هم زمام همه امور را در این وزارت خانه بر عهده داشت.

  محمد بن نایف از ابتدا هیچ سمت دولتی نداشت و در بخش خصوصی فعالیت می کرد تا اینکه ملک «فهد بن عبدالعزیز آل سعود»، پادشاه پیشین این کشور با صدور حکمی در سال ۱۹۹۹ میلادی وی را به عنوان معاون وزیر کشور در امور امنیتی منصوب کرد.

  پیش از این برخی مطبوعات آمریکایی از دولت اوباما خواسته بودند به خاطر وضعیت به شدت بحرانی عربستان و همسایگان آن، تعارف را کنار گذاشته و رسما برای تعیین جانشین شاه این کشور اقدام کند.
   
  نظر محمد هاشمی، کرباسچی و کواکبیان درباره نامزدی هاشمی رفسنجانی

  یک عضو حزب کارگزاران گفت: در حال حاضر تمامی جریانات سیاسی و بسیاری از مردم خواهان حضور آیت الله هاشمی در انتخابات آینده هستند ولی وی تا به این لحظه درباره ورود به انتخابات صحبتی را انجام نداده است.محمد هاشمی با اظهار بی اطلاعی از حضور آیت الله هاشمی در انتخابات به باشگاه خبرنگاران افزود: تنها این را می دانم که بسیاری از مردم و جریانات سیاسی در حال حاضر آیت الله هاشمی را راه نجات ملت می دانند.

  اما غلامحسین کرباسچی (دبیرکل حزب کارگزاران) در گفت وگو با آریا و در پاسخ سوال اگر آیت الله هاشمی رفسنجانی کاندیدا شود آیا این احتمال وجود دارد که کارگزاران نگاه و حمایت خود را از کاندیداتوری نجفی به سمت آقای هاشمی تغییر دهد؟ گفت: آقای هاشمی خودشان اعلام کرده اند در انتخابات کاندیدا نمی شوند بنابراین نمی توان براساس اگرها اظهارنظر کرد. در عالم سیاست کسی براساس اگرها سخن نمی گوید بلکه طبق واقعیات اظهارنظر می شود.

  وی تاکید کرد: ما نمی توانیم بگوییم اگر آقای هاشمی کاندیدا شود چه اتفاقی می افتد یا چه تصمیمی اتخاذ می شود همانطور که اشاره کردم ایشان گفته اند کاندیدا نمی شوند.وی درباره حمایت از نجفی یا عارف، این امر را منوط به تصمیم اصلاح طلبان کرد و درباره حسن روحانی نیز با بیان اینکه روحانی را از اصولگرایان نمی داند گفت: روحانی یک فرد معتدلی است که نه تنها ایشان خودش را به هیچ وجه اصولگرا نمی داند بلکه اصولگرایان هم حسن روحانی را هم طیف خود نمی دانند.

  وی ادامه داد: اگر آقای روحانی نامزد شوند و اصلاح طلبان در خصوص ایشان صحبت کنند ممکن است زمینه ای فراهم شود تا از سوی این طیف مورد حمایت قرار گیرد اما آقای روحانی هنوز به طور رسمی اعلام نکرده اند که قصد کاندیداتوری در انتخابات را دارند.
  وی تاکید کرد: اصولگرایی حسن روحانی مانند اصولگرایی آقای هاشمی است در واقع آیت الله هاشمی هم عضو جامعه روحانیت مبارز است اما سوال این است آیا ایشان را اصولگرا می دانند؟

  همچنین کواکبیان دبیر حزب مردم سالاری به تسنیم گفته است: حدود یک ماه قبل که بنده با آقای هاشمی رفسنجانی ملاقاتی داشتم، ایشان به صراحت گفتند که من برنامه ای برای کاندیداتوری ندارم. وی می افزاید: دو نظر در کنار نظر آقای هاشمی رفسنجانی وجود دارد؛ یک نظر این است که آقای هاشمی رفسنجانی با هیچ کس، از جمله اصلاح طلبان و بعضی از اصولگرایان معتدل، ممکن است به وحدت نرسند، پس بهتر این است که آقای هاشمی بیاید تا همه دعواها و مسائل حل شود.

   خانواده و اطرافیان ایشان نیز شاید بر همین مبنا دارند نظر می دهند و آنهایی که می گویند هاشمی بهتر است که کاندیدا شود، شاید از روی دلسوزی می گویند. ولی یک نظر در نقطه مقابل است که خود بنده هم این نظر را دارم. من معتقدم که آقای هاشمی رفسنجانی فعلی با آقای هاشمی ۸۴ تفاوت هایی پیدا کرده و موقعیت اجتماعی شان حتما فرق کرده ولی ما نباید در دام جریانی بیفتیم که می خواهد دوباره انتخابات را صرفا دو قطبی کند و یک حالتی به انتخابات دهد که بالاخره باز بحث های دو قطبی شدن انتخابات قدیم به وجود آید.

  همچنین بنده برای شخصیت آقای هاشمی رفسنجانی احترام ویژه ای قائلم و من معتقدم که بالاخره بعضی ها اگر در صحنه بازیگردانی باشند، نقش آفرینی بهتری دارند تا در صحنه بازیکن شدن. از سوی دیگر آقای رفسنجانی ۷۷ یا ۷۸ سال دارند و به مقتضای سنی، باید اجازه دهند تا جوانان ترها هم بیایند.

  کاربران فیس بوک و گوگل چگونه از سوی سیا رصد می شوند؟

  یک نشریه تخصصی آلمانی در امور رایانه و اینترنت اعلام کرد شبکه های مجازی مانند فیس بوک و گوگل در قبضه سرویس های جاسوسی آمریکا و غرب قرار دارند.
  نشریه آلمانی چیپ در گزارشی نوشت: حدود یک میلیارد انسان در فیس بوک مطلب منتشر می کنند که چه کسی را می شناسند، از چه چیزی خوش شان می آید، چه کاری را با علاقه انجام می دهند، چه برنامه هایی برای آینده خود دارند و در مورد تحول های جاری سیاسی و اجتماعی چه می اندیشند. این تعداد یک هفتم بشریت است. بنابراین فیس بوک بزرگترین مجموعه داده های خصوصی در طول تاریخ را دارد.
  به گزارش سایت اخبار روز، در ادامه این گزارش آمده است: «در آوریل ۲۰۰۶ که فیس بوک هنوز دو سالش هم نشده بود، یک کمک مالی به مبلغ ۲۷ میلیون دلار آمریکایی دریافت کرد. از جمله سرمایه گذاران، شرکت سرمایه گذاری Greylock و شرکا بود که تا امروز هم جزو ۱۰ سهامدار برتر فیس بوک است. Greylock و شرکا از با نفوذترین سرمایه گذاران در دره سیلیکون است. یکی از باتجربه ترین همکاران Greylock آقای هاوارد ای کوکس (Howard E. Cox) است. او بیش از ۴۰ سال است که در آنجا مشغول به کار است. تنها در شرکت Greylock او در طی چهار دهه بارها در شورای نظارت مقام داشته است.

  کوکس در حال حاضر به عنوان شریک مشاور شرکت Greylock کار می کند. اما کوکس هیچگاه تنها یک سرمایه گذار نبوده است. او پیش از آمدن به Greylock در دفتر وزارت دفاع ایالات متحده و افزون بر این تا سال ۲۰۰۹ در هیأت کارگزاران تجاری پنتاگون کار می کرد. وی در کنار فعالیتش در شرکت Greylock عضو مدیریت شرکت In-Q-Tel است که در شرکت های نوپا در گستره فن آوری سرمایه گذاری می کند. در معرفی نامه شرکت In-Q-Tel شرکت های جوان و اکثر ناشناخته ای به چشم می خورند.

   نکته ای که این شرکت ها را پیش از هر چیز به هم مرتبط می کند، نوع فرآورده های شان است. آنان همه فن آوری هایی تولید می کنند که سازمان جاسوسی ایالات متحده مفید تشخیص می دهد، چرا که شرکت In-Q-Tel توسط سازمان سیا تأسیس شد و امروز به عنوان بازوی سرمایه گذاری اش عمل می کند.»

  این گزارش یادآور می شود: از طریق In-Q-Tel مأموران اطلاعاتی، به برون سپاری (Outsourcing) کارهای پژوهشی می پردازند. سرمایه گذاری های ماهرانه به سازمان سیا اجازه می دهد که بدون آنکه ناوگانی از دانشمندان را در استخدام داشته باشند، از تحول سریع فن آوری عقب نماند. یک نمونه برجسته در این باره که سازمان سیا از طریق In-Q-Tel از چه نوع فن آوری پشتیبانی می کند، Google Earth است.

  نشریه چیپ نوشت: در مورد رابطه فیس بوک و سیا البته ارتباط مالی مستقیمی مانند رابطه In-Q-Tel و گوگل وجود ندارد. اما یک پل پرسنلی وجود دارد که این شبکه اجتماعی را با سازمان سیا مرتبط می کند، یعنی فردی به نام هاوارد ای کوکس. او در یک نقطه استراتژیک مهمی نشسته است، چرا که سازمان سیا علاقه زیادی به داده های کاربران فیس بوک دارد و مأموران اطلاعاتی این نکته را به هیچ وجه پنهان نمی کنند. در یک جزوه شرکت In-Q-Tel آمده است؛ «هنگامی که مسأله بر سر آن است که جنبش های سیاسی در نطفه زیر نظر قرار گیرند، نظارت بر رسانه های اجتماعی برای حکومت ها به گونه فزاینده ای به یک امر حیاتی تبدیل می شود».

  به عبارت روشن تر حکومت های غربی نمی خواهند توسط یک انقلاب فیس بوکی مانند بهار عربی غافلگیر شوند، چرا که در بهار عربی شبکه های اجتماعی همانند جنبش اعتراضی ضد سرمایه داری «اشغال» نقش محوری بازی کرده است. برای کنترل مؤثر جریان هایی مانند «اشغال» نیاز به یک عنصر دومی هم هست، یعنی نرم افزاری که با آن بتوان حجم زیاد داده هایی مانند فیس بوک را هدفمندانه بهم ربط داد و به تجسم درآورد. در این مورد نیز سازمان سیا یک سرمایه گذاری استراتژیک کرده است.

  Palantir Technologics، شرکت دیگری که In-Q-Tel آن را از لحاظ مالی تأمین می کند، چنین نرم افزاری را تولید می کند. به کمک این نرم افزار می توان داده های بیشماری مانند قبض رسید، فهرست مشتریان، اطلاعات کارت های اعتباری و همچنین پرونده های بیماران از بیمارستان ها را در کنار هم قرار داد و ارزیابی کرد. به سرعت می توان رد آلودگی را تا نقطه آغازینش پی گرفت و از گسترش بیشتر آن جلوگیری کرد؛ این الگویی است که می توان آن را در مورد جنبش های اعتراضی نیز به کار برد.

  این نشریه تخصصی امور رایانه و اینترنت در گزارش خود از کنترل پیام های الکترونیک رایانه ای توسط سازمان امنیت و جاسوسی آلمان خبر داده و نوشت: «علاقه شدید به رفتار اینترنتی شهروندان یک پدیده آمریکایی نیست. در آلمان نیز آنچه که شهروندان در شبکه انجام می دهند، توسط دولت کنترل می شود. به این ترتیب در سال ۲۰۱۰ حدود ۳۷ میلیون رایانامک توسط سازمان اطلاعات فدرال آلمان فیلتر شدند که در آنها یک یا چند واژه حساس وجود داشت».

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro