314 پروژه روستايي در گیلان توسط رئیس جمهور افتتاح شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۶ بهمن ۹۱ - ۲۲:۳۲

  کد خبر : 7098

  ۳۱۴ پروژه روستایی در گیلان توسط رئیس جمهور افتتاح شد

  طرح گاز رسانی به روستای نمونه گردشگری سقالکسار به عنوان هزارمین روستای برخوردار از گاز همزمان با افتتاح ۴۶۲۳ پروژه …

  طرح گاز رسانی به روستای نمونه گردشگری سقالکسار به عنوان هزارمین روستای برخوردار از گاز همزمان با افتتاح ۴۶۲۳ پروژه عمرانی و تولیدی روستایی توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.به گزارش واران نیوزبه نقل از ۸ دی»طرح گاز رسانی به روستای نمونه گردشگری سقالکسار امروز(پنجشنبه) به عنوان هزارمین روستای برخوردار از گاز همزمان با افتتاح ۴۶۲۳ پروژه عمرانی و تولیدی روستایی توسط محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد. از این تعداد ۳۱۴ پروژه سهم گیلان بود که با حضور کیهان هاشیم نیا استاندار گیلان ،فرماندار شهرستان رشت ،نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای به بهره برداری رسید.

  کیهان هاشم نیا درجمع مردم روستای نمونه گردشگری سقالکسار با اشاره به اینکه برای اجرای۳۱۴ پروژه عمرانی و تولیدی روستایی اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد و ۲۳۲ میلیون تومان هزینه شده است افزود: رشد ۴۰۰ درصدی گازرسانی در دولت نهم و دهم در حفظ منابع طبیعی و توسعه گردشگری روستاها نقش مهمی دارد.

  استاندار گیلان با اشاره به افتتاح ۱۰۰۰ پروژه در دهه فجر امسال در گیلان میزان اشتغالزایی این پروژ ها را اشتغال حدود ۸ هزار و ۵۶۱ نفرعنوان کرد و اذعان کرد: ۸۴ روستا در دهه فجر امسال از نعمت گاز بهره مند شدند.

  563

  وی اعتبار هزینه شده برای گاز رسانی به این ۸۴ روستا را ۲۲ میلیارد تومان عنوان کرد و با اشاره به ۴۵۰۰ واحد قابل اففتاح واحد مسکونی در استان و با تاکید بر تحولات صورت گرفته در کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهارداشت: امروز روستاهای استان برای ایجاد بهترین شرایط زندگی برای روستائیان، به کارگاه سازندگی تبدیل شده اند.

  وی بررسی مشکلات موجود در روستاها، تلاش برای رفع آنها و پیش بینی روند توسعه روستاها را از مهمترین اهداف تهیه سند الگویی جامع روستاهای نمونه گیلان دانست و با اشاره به اینکه سند الگویی جامع روستاهای نمونه در گیلان در حال تدوین است گفت : روستای سقالکسار،روستای دستک بندرکیاشهر از روستاهای نمونه استان هستند.

  هاشم نیا بهره مندی یک هزار و ۶۷ روستا از نعمت گاز، برخورداری ۸۰ درصدی روستاها از آب شرب و افزایش ۱۰۰ درصدی برق رسانی به روستاهای گیلان تنها گوشه ای از خدمت رسانی مسوولان در طول ۳۴ سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران خواند و با اشاره به احداث هشت هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه روستایی تصریح کرد:  امکانات موجود در روستاها، نشان دهنده تلاش مسوولان برای توسعه کشور در طول ۳۴ سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

  در ادامه سید ولی الله عظمتی فرماندار شهر ستان رشت با این توضیح که در حال حاضر تمام تلاش دولت و مسئولین کم کردن فاصله ارائه خدمات در روستاها نسبت به شهرها است گفت : هرچقدر ما مسئولین برای ملت به خصوص مردم کم توقع روستاها خدمت کنیم باز هم کم است، زیرا به فرموده امام راحل، انقلاب ثمره جانفشانی همین پابرهنه ها است.

  وی با اشاره به پروژه های افتتاح شده شهر ستان رشت در دهه فجر امسال، ابراز نمود: تعداد کل این پروژه ها ۱۹۲ پروژه با هزینه ۱۵۶ میلیارد تومان می باشد و از این تعداد پروژه ۹۱ پروژه مربوط به بخش روستایی است.

  شایان ذکر است طرح های افتتاح شده در شامل طرح های گاز رسانی، راه روستایی ، آب رسانی، برق رسانی، هادی روستایی، خانه های بهداشت، طرح های تولیدی؛ کشاورزی و بهسازی شبکه های آبیاری، تجهیز و نوسازی اراضی،فضاهای ورزشی و فرستنده های صداوسیما است.

  645

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro