تسهیلات برای سرمایگداری در بازارچه های صنایع دستی گیلان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۳ مرداد ۹۱ - ۱۵:۱۹

  کد خبر : 711

  تسهیلات برای سرمایگداری در بازارچه های صنایع دستی گیلان

  معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: سرمایه گذاران بازارچه های صنایع دستی استان از …

  معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: سرمایه گذاران بازارچه های صنایع دستی استان از تسهیلات یارانه ای بهره مند می شوند.

  ‘نادر ذاکری’  افزود: بر اساس مصوبات سفر نخست رییس جمهوری به گیلان، باید در هفت شهرستان استان بازارچه صنایع دستی ایجاد شود.

  وی اظهار کرد: ایجاد بازارچه های صنایع دستی بر اساس مصوبات در حال پیگیری است و برای تامین زمین مناسب با شهرداری برخی از شهرستان‌های استان توافقاتی حاصل شده و در حال انجام است.

  ذاکری تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی آمادگی دارد با همکاری سرمایه گذاران بخش خصوصی در همه شهرستان‌های استان بازارچه های صنایع دستی دایر کند.

  وی خاطرنشان ساخت: سرمایه گذاران دارای شرایط می توانند برای ایجاد بازارچه های صنایع دستی در شهرستان مورد نظر از طریق این اداره کل اقدام کنند تا برای دریافت تسهیلات یارانه ای معرفی شوند.

  معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: محصولات و تولیدات صنایع دستی در بازارچه های یادشده بدون واسطه عرضه می شود و علاوه بر جذب گردشگر، موجب اشتغالزایی پایدار نیز خواهد شد.

  در زمان حاضر بازارچه صنایع دستی چابکسر راه اندازی شده و بازارچه صنایع دستی کاروانسرای شاه عباسی پس از اتمام فاز دوم مرمت، راه اندازی می شود

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro