افزایش بی سابقه ی واردات نفت خام چین از ایران

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۳ مرداد ۹۱ - ۱۵:۳۰

  کد خبر : 718

  افزایش بی سابقه ی واردات نفت خام چین از ایران

  برخلاف تلاش های غرب برای متقاعد کردن مشتریان نفتی ایران به تبعیت از تحریم های ضدبشری خود، گزارشهای رسمی حاکی …

  برخلاف تلاش های غرب برای متقاعد کردن مشتریان نفتی ایران به تبعیت از تحریم های ضدبشری خود، گزارشهای رسمی حاکی از آن است که واردات نفت خام چین از ایران به بیش از دوره قبل از تحریم رسیده است.

  به گزارش واران نیوزبه نقل از بلومبرگ، گزارشهای اداره گمرک چین نشان می دهد که حجم واردات نفت خام این کشور از ایران نه تنها کاهش نیافته است، بلکه با افزایش ۱۷ درصدی نسبت به ماه های قبل، رکوردی بیش از دوران قبل از تحریم های نفتی اتحادیه اروپا علیه ایران را به ثبت رسانده است.
  بر اساس همین گزارش، واردات نفت چین از ایران طی ماه ژوئن در مقایسه با سال قبل افزایش قابل توجهی نشان می دهد و این در حالی است که اتحادیه اروپا تلاش کرد تا با به اجرا گذاشتن تحریم های نفتی علیه ایران از ابتدای ژوئیه، مشتریان نفتی ایران را از واردات نفت کشورمان منصرف کند.
  گزارش اداره گمرک چین حاکی از آن است که صادرات نفت ایران به این کشور در ماه ژوئن نسبت به ماه قبل (مه) بیش از ۱۷ درصد افزایش یافت و به ۶۳۵ هزار بشکه در روز رسید. بر این اساس، ایران در ماه ژوئن ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه نفت خام به چین صادر کرده است.
  بر اساس همین گزارش، طی ماه های اخیر، چین به طور متوسط ماهانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار و روزانه ۵۵۷ هزار بشکه نفت خام از ایران وارد کرده است که این رقم از سال گذشته نیز بیشتر است.
  چین بارها به طور تلویحی به آمریکا و اتحادیه اروپا گوشزد کرده است که مبادلات تجاری با ایران را حق خود می داند و به هیچ کشوری اجازه نخواهد داد تا در روابط پکن-تهران مداخله کند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro