نظارت بر اماکن اقامتی صومعه سرا تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۳۰ بهمن ۹۱ - ۱۷:۰۷

  کد خبر : 7199

  نظارت بر اماکن اقامتی صومعه سرا تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد

  فرماندار صومعه سرا در نشست ستاد استقبال از مسافران نوروزی این شهرستان بر نظارت مستمر بر اماکن اقامتی، دیدنی و …

  فرماندار صومعه سرا در نشست ستاد استقبال از مسافران نوروزی این شهرستان بر نظارت مستمر بر اماکن اقامتی، دیدنی و تفریحی این منطقه تا پایان تعطیلات نوروزی تاکید کرد.

  به گزارش واران نیوز »ˈمیرزا حسینعلی زادهˈ عصر یکشنبه در این جلسه اظهار کرد: تمامی اماکن اقامتی، هتل ها، مجتمع های گردشگری، مدارس، دفاتر خدمات ارتباطی و گروه های امدادی، اورژانس و نظارتی آمادگی کامل برای پذیرایی از میهمانان در ایام نوروز را دارند.

  وی همچنین از آمادگی مساجد بین راهی برای اقامت مسافران نوروزی در سطح شهرستان صومعه سرا خبر داد و از اعضای ستاد

  تسهیلات سفر و شهرداران خواست شهرهای خود را برای استقبال از میهمانان آماده کنند.

  حسینعلی زاده با اعلام اینکه در ایام نوروز گروه هایی متشکل از هلال احمر، اورژانس و نیروی انتظامی در ورودی صومعه سرا آماده خدمات دهی به مسافران هستند، گفت: غرفه هایی نیز مشتمل بر صنایع دستی شهرستان در کنار این گروه ها برای بازدید مسافران مستقر می شوند.

  وی نظارت بر تاسیسات گردشگری، نظارت بر صنوف مختلف و خدمات بهداشتی در ایام نوروز را مهم دانست و اضافه کرد: خدمات امداد و نجات، انتظامی و امنیتی، حمل و نقل و ترافیک و خدمات جاده ای، اطلاع رسانی و تبلیغات و راهنمایی مسافران، خدمات اسکان و اقامت، امداد خودرو و بیمه ای باید در ایام نوروز با آمادگی کامل از مسافران نوروزی استقبال کنند.

  فرماندار صومعه سرا در ادامه از توقف پروژه های در حال اجرای این شهرستان تا قبل از ۱۵ اسفندماه امسال خبر داد و تاکید کرد: برای رفاه حال مسافران و گردشگران این طرح ها در سطح بخش ها و روستاها تعطیل شده و ایمن سازی در محل اجرای آنها نیز انجام گیرد.

  رییس اداره حمل و نقل و پایانه های غرب گیلان نیز در ادامه این جلسه با بیان این که تمامی رانندگان و کاربران حمل و نقل ناوگان عمومی و ترافیک این منطقه آمادگی لازم جهت ارائه خدمات به مسافران نوروزی را دارند، افزود: مرحله نخست آموزش در بخش ایمنی و ترافیک حمل و نقل عمومی پایانه غرب گیلان به اتمام رسید.

  ˈسید مرتضی عظیمیˈ با اعلام این که باید تمام رانندگان حمل و نقل عمومی کالا ۴۶ ساعت و مسافر ۴۵ ساعت آموزش قبل از فعالیت را بگذرانند، یادآور شد: این دوره از آموزش ها در راستای کاهش ترافیک، تلفات جانی و مالی در محورهای استان گیلان و کشور است.

  وی از اجرای مرحله نخست آموزش‌های یادشده در حوزه ایمنی و حمل و نقل جاده‌ای برای رانندگان وسایل نقلیه عمومی در هفته گذشته خبر داد و افزود: رانندگان حمل و نقل عمومی مربوط به پایانه غرب گیلان به مناسبت ایام نوروز در محل پایانه حمل و نقل صومعه‌سرا آموزش‌های لازم را سپری کرده‌اند.

  عظیمی همچنین از آغاز پیش فروش بلیط های نوروزی ناوگان حمل و نقل عمومی از اول اسفند ماه سال جاری در چهار شهرستان صومعه سرا، ماسال، فومن و شفت خبر داد.

  در ادامه این جلسه مدیر آموزش و پرورش صومعه سرا با اعلام این که شش مدرسه با ۶۴ کلاس در این شهرستان آماده اسکان مسافران نوروزی است، گفت: اسکان مسافران در ایام نوروز امسال ۶۰ درصد نسبت به سال ۹۰ افزایش داشته است.

  ˈسیده حمیرا ذکی پورˈ با اشاره به این که شهرداری صومعه سرا در راستای ایجاد فضای سبز در مدارس منتخب اسکان مسافران نوروزی همت بیشتری نماید، یادآور شد: با هماهنگی های به عمل آمده درصددیم تا پتوهای مناسبی از سوی هلال احمرصومعه سرا برای گردشگران و مسافران نوروزی تهیه نماییم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro