آنگلا مرکل:چین و روسیه به این نتیجه رسیدند که پایان «بشار اسد» نزدیک شده است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۶ اسفند ۹۱ - ۲۳:۵۵

  کد خبر : 7250

  آنگلا مرکل:چین و روسیه به این نتیجه رسیدند که پایان «بشار اسد» نزدیک شده است

  صدراعظم آلمان در جریان بازدید از سامانه موشک‌های پاتریوت در مرز سوریه در ترکیه اظهار داشت که چین و روسیه …

  صدراعظم آلمان در جریان بازدید از سامانه موشک‌های پاتریوت در مرز سوریه در ترکیه اظهار داشت که چین و روسیه به این نتیجه رسیدند که پایان «بشار اسد» نزدیک شده است.

  آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در جریان بازدید از نیروهای نظامی کشورش که به همراه سامانه موشک‌های پاتریوت در مرز سوریه در ترکیه مستقر شده‌اند گفت که چین و روسیه هم به این تشخیص رسیده‌اند که بشار اسد رئیس جمهور سوریه آینده‌ای ندارد و زمان وی به پایان رسیده است.

  مرکل که در بدو سفر دو روزه خود به ترکیه به استان «غازیانتپ» در جنوب ترکیه رفت ضمن بازدید از سامانه موشک‌های آلمانی پاتریوت گفت: همپیمانان ترکیه نمی‌توانند تحمل کنند که بحران دمشق به همسایگان این کشور سرریز کند.

  مرکل اظهار داشت: با توجه به رویدادهای وحشتناک در سوریه چین و روسیه هم تشخیص می‌دهند که بشار اسد دیگر نمی‌تواند حکومت کند و وقت آن رسیده است که دولت دموکراتیک در سوریه روی کار آید.

  براساس این گزارش، چین و روسیه که هر دو عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل هستند با دیدگاه غرب در مورد فشار به بشار اسد برای کناره گیری از قدرت موافق نیستند.

  مرکل همچنین گفت: بحران‌های مثل بحران سوریه نیاز به راه حل سیاسی دارند. وی همچین نسبت به کمک تسلیحاتی به مخالفان بشار اسد ابراز تردید کرد و گفت که کمک به آنها مثل مسلح کردن مخالفان در لیبی است که هم اکنون خود تبدیل به بحران شده‌اند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro