طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه CBRدر صومعه سرا ادامه می یابد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۸ اسفند ۹۱ - ۱۴:۵۲

  کد خبر : 7300

  طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه CBRدر صومعه سرا ادامه می یابد

  رییس اداره بهزیستی صومعه سرا از تداوم اجرای طرح CBR (توانبخشی مبتنی بر جامعه) با هدف توانمندسازی معلولان در روستاهای …

  رییس اداره بهزیستی صومعه سرا از تداوم اجرای طرح CBR (توانبخشی مبتنی بر جامعه) با هدف توانمندسازی معلولان در روستاهای این شهرستان خبر داد.

  واران نیوز» ˈاسماعیل مهدی زادهˈ عصر روز دوشنبه در نشست توانبخشی مبتنی بر جامعه این اداره افزود: طرح CBR فرایندی برای توسعه خدمات توان بخشی در سطح محلی و برابرسازی فرصت ها و افزایش حضور افراد دارای ناتوانی در جامعه است.

  وی اظهار کرد: اجرای این طرح در صومعه سرا سابقه ای پنح ساله دارد که در این مدت ۸۷۱ معلول شناسایی شده و به آنها خدمات ارائه می شود.

  وی افزود: ارتقاء سطح شناخت تسهیل گران روستایی، آشنایی با نحوه اجرای آموزش های CBR در روستاها از جمله اهداف اجرای این طرح است.

  مهدی زاده اضافه کرد: توانبخشی مبتنی بر جامعه با سه روش احداث و توسعه مراکز و خانه های بهداشت، دهیاران و شوراهای توانبخشی محلی و تسهیل گران میانی و محلی در مناطق تحت پوشش شهرستان صومعه سرا اجرا می شود.

  وی با اشاره به این که توانبخشی مبتنی بر جامعه با هدف شناسایی معلولان مناطق روستایی و دور افتاده که به خدمات توانبخشی دسترسی ندارند، اجرا می‌شود، گفت: با اجرای این طرح افراد شناسایی شده، با خدمات آشنا و از طریق امکانات منابع محلی و سازمان بهزیستی خدمات مورد نظر را دریافت می کنند.

  مهدی زاده با اعلام این که با اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه ارائه خدمات توانبخشی در جامعه توسعه خواهد یافت، یادآورشد: علاوه بر آن این امر موجب برقراری عدالت اجتماعی، تحت پوشش گرفتن تمام افرادی که به نوعی ناتوانی دارند، همچنین خانواده های آنها خواهد شد.

  وی افزود: از سوی دیگر با عملیاتی شدن این طرح سطح خدمات مناسب و ویژه بهداشتی، آموزشی، حرفه ای و اجتماعی ارتقاء می یابد.


  منبع»ایرنا

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro