پسته شکست

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۸ اسفند ۹۱ - ۲۱:۴۶

  کد خبر : 7305

  پسته شکست

  رئیس اتحادیه باغداران از شکسته شدن قیمت انواع پسته در بازار خبر داد. مجتبی شادلو در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ …

  رئیس اتحادیه باغداران از شکسته شدن قیمت انواع پسته در بازار خبر داد.

  مجتبی شادلو در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ قیمت انواع پسته در بازار گفت: پس از عرضه‌ پسته فندقی کیلویی ۳۰‌هزار تومان، قیمت انواع پسته در بازار شکسته شده چراکه عرضه‌ مستقیم این محصول بر تعادل قیمت آن اثر مثبتی داشت.

  رئیس اتحادیه باغداران گفت: در حال حاضر قیمت انواع پسته کاهش یافته و به حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان رسیده است؛ به‌گونه‌ای که قیمت پسته درجه یک اکبری که پیش از این به بیش‌ از ۷۰‌هزار تومان رسیده بود اکنون حدود ۴۰‌هزار تومان در بازار فروخته می‌شود. وی همچنین درخصوص قیمت انواع میوه شب عید در بازار گفت: نهایتا هر کیلوگرم سیب درجه یک باید ۲۳۰۰‌تومان، پرتقال درجه یک ۱۳۵۰ تومان، کیوی درجه یک ۱۷۰۰‌تومان و خیار باید ۱۳۰۰ تومان در ایام نوروز در مغازه‌ها فروخته شود.

  وی از فراهم بودن شرایط تولید و ذخیره‌سازی برای عرضه مناسب انواع میوه در ایام نوروز خبر داد و گفت: سود منطقی برای عرضه انواع میوه ۳۰ تا ۳۵‌درصد است اما ایجاد تعادل در بازار شب عید نیازمند مدیریت و نظارت دقیق است. شادلو افزود: پرتقال درجه یک کیلویی ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان در عمده‌فروشی‌ها فروخته می‌شود و در خرده‌فروشی‌ها باید ۱۲۰۰ تا ۱۳۵۰ تومان عرضه شود. همچنین هر کیلوگرم پرتقال درجه دو از ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومان فروخته می‌شود که باید ۷۰۰ تا ۹۰۰ تومان در بازار مصرف عرضه شود.

  وی با مناسب ارزیابی‌کردن وضعیت تولید و ذخیره‌سازی کیوی در کشور، عنوان کرد: هر کیلوگرم کیوی درجه یک در عمده‌فروشی‌ها حدود ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ تومان عرضه می‌شود که می‌تواند حدود ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ تومان به دست مصرف‌کننده برسد.

  همچنین خیار به صورت میانگین حدود ۱۰۰۰ تومان در عمده‌فروشی‌ها عرضه می‌شود که با احتساب سود منطقی آن باید ۱۳۰۰ تومان در مغازه‌ها فروخته شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro