بالغ بر دومیلیاردریال به اجرای بانک نشاءبرنج درصومعه سرا اختصاص یافت

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۱ اسفند ۹۱ - ۰:۳۱

  کد خبر : 7321

  بالغ بر دومیلیاردریال به اجرای بانک نشاءبرنج درصومعه سرا اختصاص یافت

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: امسال دو میلیارد و ۴۰۰میلیون ریال تسهیلات برای اجرای دو واحد بانک نشاء تیپ …

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: امسال دو میلیارد و ۴۰۰میلیون ریال تسهیلات برای اجرای دو واحد بانک نشاء تیپ ۳۰ هکتاری در این شهرستان پرداخت شد.

  واران نیوز» ˈاحمد پادیابˈ روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با اجرای این طرح در سال زراعی جاری در۶۰هکتار از اراضی شالیکاری به طور مستقیم و غیرمستقیم برای شش نفر اشتغال زایی می شود.

  وی اضافه کرد: در سال زراعی ۹۱ نیز سه واحد بانک نشاء با ۳میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات در۱۶۰ هکتار از اراضی شالیکاری صومعه سرا اجرا شد که به طور مستقیم و غیر مستقیم برای ۱۴ نفر اشتغال زایی شد.

  پادیاب با اشاره به این که ایجاد بانک نشاء در صرفه جویی هزینه های تهیه نشاء و تولید برنج، افزایش راندمان تولید در واحد سطح موثر است، گفت: اجرای این طرح در کاهش میزان ضایعات و افزایش بهره وری و استفاده از نهاده های کشاورزی در تمامی مراحل زراعی بسیار مفید خواهد بود.

  وی استفاده از متخصصان بخش کشاوزی برای تهیه و تولید نشاء سالم و عاری از آفت و بیماری، صرفه جویی در میزان بذر مصرفی در واحد سطح، امکان استفاده از ماشین های کشاورزی و توسعه کشت مکانیزه برنج را از مهمترین اهداف ایجاد بانک نشاء برنج در شهرستان صومعه سرا دانست.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا در ادامه با اشاره به آغاز عملیات شخم زمستانه در شالیزارها از شخم ۴۰درصد از زمین های کشت برنج این شهرستان خبر داد و یادآور شد: کشاورزان این شهرستان بیش از ۱۲هزار هکتار از اراضی خود را شخم زمستانه زده اند.

  پادیاب همچنین از توزیع ۳هزار و۴۰۰ تن کود شیمیایی بین کشاورزان شهرستان صومعه سرا خبر داد و گفت: این مقدار کود شیمیایی از سوی بخش خصوصی و سازمان تعاونی روستایی خریداری شده که از سوی مرکز خدمات و شرکت های خدمات مشاوره ای این شهرستان به نرخ دولتی در حال توزیع است.

  وی با اعلام این که شهرستان صومعه سرا در سال جاری رتبه برتر جذب تسهیلات توسعه کشاورزی را در سطح استان گیلان کسب کرده اضافه کرد: در این راستا ۹۳ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان اجرای طرح های تولیدی و کشاورزی این شهرستان پرداخت شد.

  پادیاب افزود: با پرداخت این تسهیلات ۱۹۱طرح تولیدی، صنعتی

  و کشاورزی در صومعه سرا اجرا شده که برای ۳۱۸ نفر اشتغال زایی کرده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro